Winrar - pomocník při práci s rarem

Tagy:  archivační programy, winrar ke stažení, winrar download, Win Rar download, vinrar, Winrar download

Sponzorované odkazy

Winrar - pomocník při práci s rarem

Dnes si zrecenzujeme jeden z prvních archivačních programů, který byl na české scéně od vývojářů z Rarsoft. Ano, jak již názvu vyplývá, jedná se o Winrar, který je již známý uživatelům po celém světě. Následující řádky vám odpoví na otázku, proč, že se to Winrar dostal do popředí, zatímco ostatní archivační programy zaostávají za ním…

Nastavení programuNastavení programu

O co jde? Aneb tuzemská legenda

Tato aplikace umožňuje archivovat, neboli zabalit libovolný soubor a tím tedy zmenšit jeho velikost. To jistě pro Vás není žádnou novinkou. Jak již jsem zmínil dříve, existuje mnoho programů pro tento účel, některé komprimují soubory do vážně malých souborů, ale pravdou je, že se vám několikanásobně prodlouží čas, který na to vynaložíte. Jiné se zaměřují zase na rychlost a zůstanou vám gigantické velikosti. Silnou zbraní Winraru je právě skvělý poměr času/komprimace, čímž se stává silným konkurentem k ostatním programům.

AdresářAdresář

A co všechno umí?

Zajímavou záležitostí je také možnost heslování, což zabrání nezvaným hostům přečíst, nebo zneužít vaše data. Na internetu můžete najít mnoho zaručených programů na rozšifrování těchto kódů. Jenomže to na námi recenzovaný program neplatí. Přesněji tedy platí, ale útočník se musí s rozšifrováním potýkat desítky let (ano slyšíte správně), než se dobere k výsledku a stejně nemá jistou výhru. Winrar umožňuje také rozdělit soubor na více části podle zadaných parametrů. Například můžete soubor rozpracovat na části po 100Mb. Další funkcí je samozřejmě rozbalování libovolného souboru ve formátu: ARJ, LZH, ACE, CAB, TAR, GZip, UUE, BZ2, JAR, 7-Zip, ISO, Z. Jedna z mnohých funkcí je i tzv. vybavení kontrolními součty, což vám umožní v případném poškození dopočítat chybějící data a tak je komfortně nahradit. Na první pohled se to nemusí zdát, ale tahle možnost je velmi užitečná, což ví především ti, kteří mají zkušenosti s nahráváním souborů na server nebo naopak stahováním.

Vytváření archivuVytváření archivu

Tisíc korun za kvalitní program

Winrar je bohužel shareware, ale můžete si ho stáhnout a vyzkoušet na 30 dní zdarma. Po té si ho popřípadě můžete koupit, cena se momentálně pohybuje kolem 980,– Kč (s DPH). To vše najdete v přehledném rozložení a snadno vždy najdete funkci, kterou zrovna potřebujete. Navíc je vše kompletně v českém jazyce, což ocení především ti z vás, kteří nemají mnoho zkušeností s jinými jazyky. Vývojáři vytvářejí nové a nové verze. Vylepšují možnosti i vzhled, aby byli všichni spokojení stejně jako miliony již stávajících uživatelů. Tento program je vhodný pro všechny kdo hledají jednoduchost a přehlednost. Vyzkoušíte ho i vy?

Stáhnout Winrar

Mé hodnocení =  80 %

Článek Winrar - pomocník při práci s rarem byl publikován 5. června 2009 v 08.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Daniel Hlas. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...