Naseadresa.cz - Konkurence, nebo zbytečný projekt?

Tagy:  Naseadresa.cz, zpravodajství, domácí zpravodajství, Novinky.cz, zprávy, události, novinky

Sponzorované odkazy

Naseadresa.cz - Konkurence, nebo zbytečný projekt?

Našeadresa.cz je portál specializující se na zpravodajství z domova i ze zahraničí, sportu, kultury, politiky i ekonomiky a poskytuje tak rychle a přehledně důležité informace. Kromě centrální stránky Naseadresa.cz můžete také navštívit přímo stránky některých českých i moravských obcí – odkaz na jejich seznam naleznete v horní liště. Můžete zde nelézt podrobnější správy týkající se přímo několika málo regionů, které jdou vydávány i v tištěné formě v podobě týdeníků. Poskytuje tak užitečné a praktické informace ze světa, ale přímo i z místa vašeho bydliště. Všechny důležité odkazy jsou přehledně uspořádány v horní liště, kde naleznete také velmi užitečný slovník a vyhledávač.

panelpanel

Politika

V neposlední řadě se musím zmínit o netradičním pojetí zpravodajství z politiky, které mne na první pohled zaujalo. V dnešní době je velmi těžké vybrat si politika či politickou stranu, kterou budete volit. V tomto mohou pomoci speciální rubriky Lžimetr a Sliboměr, které byly inspirovány prestižním St. Petersburg Times. Tyto dvě rubriky sledují, jak politici a celkově vysoce postavení občané naší republiky dodržují či nedodržují své sliby a nakolik jsou jejich výroky pravdivé. Hodnocení je vhodně vysvětleno a doplněno výstižnou ilustrací.

slibomerslibomer

Kromě „obyčejných“ článku se zde můžete setkat také s online rozhovory a online přenosy, tedy s vizuálním zpravodajstvím, které naleznete pod odkazem multimedia – video a infografika. Infografika přináší informace velmi zajímavou formou, a to pomocí fotografií, ilustrací, ale i animací a grafů.

Lidé zde také mohou sdělovat své názory prostřednictvím diskuzí, čímž zároveň přispějí k tvorbě a vývoji článků – pro účast v diskuzích se však musíte zaregistrovat a následně přihlásit.

Jak se registrovat?

Není nic snazšího. Pokud se chcete na web zaregistrovat, postačí vyplnit několik základních údajů, přičemž jen málo z nich je povinných (jméno a příjmení, přihlašovací jméno, heslo, e-mail, mobil). Registrace přinese hned několik výhod. Kromě již zmíněné diskuze je to možnost posílat do redakce vlastní texty, fotky a videa apod.

registraceregistrace

Kontakt

V dolní liště naleznete odkazy neméně důležité, ale ne tak často používané, proto si myslím, že jsou velmi vhodně umístěny. V sekci kontakty se můžete obrátit na centrálu s jakýmkoliv problémem nebo dotazem týkajícím se webu. Odpoví vám velmi milý a vstřícný pracovník v co nejkratší době.

spodni panelspodni panel

Design

Na konec bych se ráda zmínila o vzhledu celé webové služby, který je její nedílnou součástí a podle mne má malé, i když nepatrné, nedostatky. Některé informace jsou doplněny malým žlutým trojúhelníkem a vykřičníkem, který působí poněkud výstražně. Předpokládám, že účelem není čtenáře vystrašit, ale upozornit na nějaký důležitý fakt, který by neměl přehlédnout. Proto se mi zdá vhodnější nějaká jiná barevná značka. Možná to zni hloupě, ale divili by jste se, co dokáže udělat pouhý vzhled.

Celkově by design portálu podle mne měl být o něco reprezentativnější. Články a jednotlivá okna jsou však uspořádána velmi přehledně. Na pravé polovině je obecný přehled – například odkazy na zprávy z domova, kultury, sportu nebo nejčtenější a nejnovější články, a nalevo si prohlížíte již vámi vybraný konkrétní článek.

Co bych však této webové službě vytkla je množství reklam a jejich velikost, které jsou nepříjemné, poutají pozornost a zasahují do schématu úvodní stránky.

Nemusím snad zdůrazňovat, že službou poskytované informace jsou zcela pravdivé a prověřené, jak se ostatně očekává a píší je kvalifikovaní odborníci.

Oficiální stránky Naseadresa.cz

Článek Naseadresa.cz - Konkurence, nebo zbytečný projekt? byl publikován 17. června 2009 v 07.00 v rubrice Internet. Autorem článku je Kateřina Tšponová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...