Twitter - 3.díl - slavné osobnosti, zpravodajství a alternativní systémy

Tagy:  twitter.com, twitter.cz, twitter, sociální sítě, facebook, teidu, tviter, twiter, mikroblog

Sponzorované odkazy

Články v sérii

  1. Twitter - 1. díl - Základy
  2. Twitter - 2. díl - Mobilní blogování
  3. Twitter - 3.díl - slavné osobnosti, zpravodajství a alternativní systémy
Twitter - 3.díl - slavné osobnosti, zpravodajství a alternativní systémy

V dnešním závěrečném dílu tohoto seriálu o mikroblogovací síti Twitter se podíváme na profily některých slavných osobností, magazínů atd… Také zjistíme, že Twitter není jediná možnost pro založení mikroblogu, a že existuje poměrně velké množství alternativních systému a dokonce i množství systémů českých.

Slavné osobnosti na Twitteru

Se vzrůstající popularitou Twitteru se samozřejmě zvyšoval i počet uživatelů této sítě. Toho si povšimlo také několik známých osobností, které začali Twitter používat a pomocí něho si udržují svojí popularitu a získávají nové fanoušky. V dnešní době už většina zahraničních hvězd považuje za samozřejmost být v kontaktu se svými fanoušky a poměrně hodně z nich k tomu využívá právě Twitter. Ze slavných osobností můžeme na Twitteru nalézt profil např.: cyklisty Lance Armstronga, zpěvačky Lily Allen (ta je známá také svými skandálními prohlášeními právě na podobných komunitních sítích), představitele slavného Terminátora a guvernéra Kalifornie Arnolda Schwarzeneggera a nebo také slavného rappera Snoop Dogga. Po chvíli googlování jsem našel několik různých seznamů známých osobností a z nich jsem vybral tři, které se mi zdáli nejlepší. Odkazy na tyto seznamy můžete nalézt na konci tohoto článku.

Twitter profil guvernéra Kalifornie…Twitter profil guvernéra Kalifornie…

Denně čerstvé informace ze světa přímo na Twitteru

Mikroblogy nám nemusí sloužit pouze jenom jako způsob jak se seznámit a sdílet názory druhých. Twitter také dobře funguje jako možnost jak rychle a pohodlně přebírat informace ze sledovaných kanálů a to vnuklo nápad založit několik zpravodajských profilů, díky kterým můžeme každý den jednoduše sledovat dění ve světě přímo ze stránky Twitteru. Mezi ty nejznámější můžeme zařadit BNO News nebo ABC News.

Užitečné kanály pro software

Mimo to můžeme na Twitteru nalézt také velmi praktické kanály věnující se dané problematice např.: softwaru. Ať už jsou tyto profily oficiální nebo ne, přinášejí velmi mnoho užitečných informací, tipů a triků, a třeba i nejnovější aktualizace daného softwaru. Jako příklad bych uvedl Twitter kanál MSWindows (http://twitter.com/MSWindows), který přináší informace, updaty a návody pro systém MS Windows.

Kanál MSWindows přináší užitečné tipy a návody…Kanál MSWindows přináší užitečné tipy a návody…

Mini zpravodajství přinášející informace o jednom aktuálním tématu

Ale na Twitteru se dají nalézt nejen kanály slavných zpravodajských portálů, osobností nebo programů. Mnoho nadšenců zakládá své vlastní zpravodajské kanály a za ty nejužitečnější považuji zpravodajské mikroblogy zajímající se novinkami právě z jednoho úzce daného tématu. Mezi ně patří např. zajímavý kanál SwineFluMedNews. Jak už jste možná zjistili z názvu tak tento kanál přináší novinky pouze z oblasti prasečí chřipky – nové výskyty, pokroky v léčbě atd..

Twitter po Česku

Jak už jsem zmínil v úvodu, Twitter není jediná možnost pro tvorbu mikroblogů a jako vždy, když je nějaký projekt úspěšný, se objevilo velké množství systémů nabízejících tuto službu. Ani u nás jsme nezůstali pozadu a díky tomu můžeme využívat funkce českých kopií Twitteru. Z těch nejpovedenějších bych uvedl DRBZ kvůli funkcím, které se asi nejvíce přiblížili Twitteru a Teidu, který mě zaujal tím, že každý uživatel získá vlastní subdoménu v podobě jménouživatele­.teidu.cz.

Český systém DRBZ umí i mobilní blogování…Český systém DRBZ umí i mobilní blogování…

Pokud tedy chcete mít svůj mikroblog po Česku, máte možnost využít tyto systémy. Popularita mikroblogů u nás stoupá a tak je tedy pravděpodobné, že podobných kvalitních systémů bude přibývat.

Tímto tedy končí náš seriál věnovaný sociální síti Twitter a ať už budete používat právě Twitter nebo jiný alternativní systém, přeji vám hodně úspěchů ve světě mikroblogů.

Seznamy slavných osobností

Twitter Fan Wiki
Timesonline.co.uk
Thelistenerd.com

Článek Twitter - 3.díl - slavné osobnosti, zpravodajství a alternativní systémy byl publikován 9. září 2009 v 06.00 v rubrice Internet. Autorem článku je Jindřich Pevný. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...