Google Buzz - hlášky už i na Google

Tagy:  twitter, sociální sítě, facebook, google, google buzz, buzz, hlášky, konkurence, příspěvky, zeď, post, texty

Google Buzz - hlášky už i na Google

Gigantická společnost Google se rozhodla „poučit se“, nebo spíše opičit se po světových sociálních sítí Facebook a Twitter. Jedná se o Hlášky nápadně připomínající právě ty, ze zmiňovaných sociálních sítí. Může jim však Google Buzz (GB) konkurovat? To si právě zde tak trochu rozebereme a povíme. Já se na to už těším, co vy?

Představení, uvedení do provozu

Nevím, do jaké míry bych měl GB představovat. Pokud máte někdo již vytvořený profil na některé sociální sítí (Facebooku a další), tak tyto hlášky určitě musíte znát. Je to to, čeho máte dozajista plné hlavní prostřední okénko profilu na sociální síti, příspěvky.

příspěvky na Facebooku

Pokud však nechceme předbíhat, můžeme se podívat do mladé historie těchto Hlášek. A pokud říkám mladé, myslím tím skutečně mladé, protože datum vypuštění bylo podle portálu Wikipedia nastaveno na 9. února roku 2010!

Již krátce po svém vstupu do světa internetu a sítí si však získal poměrně početnou komunitu uživatelů a v současné době jeho mateřská, vývojová, společnost pracuje na jeho vylepšování a integrování do více služeb účtu Google.

Hlášky na profilu i na gmailu

Primární použití Hlášek je na Google profilu. Každý uživatel registrovaný u Google má možnost si v sekci nastavení nastavit svůj profil, svou adresu profilu, na adresu www.google.com/…les/svůjúčet . A právě zde se budou všechny jeho hlášky ukládat a zobrazovat.

Google profil

Jak ale na profil dostat další uživatele, aby o vás věděli a mohli si číst vaše hlášky a zprávy, které zde uvádíte? A jak vymezit tyto hlášky vždy jen pro určitou skupinu lidí? Všechny tyto možnosti můžeme nastavit v nastavení našeho profilu.

nastavení profilu

Gmail je prozatím druhou „plně“ vypracovanou možností, jak pracovat s Hláškami. Pokud se přihlásíte do svého mail-účtu na Google, pod Doručenou poštou by jste měli mít štítek Hlášky (jestliže používáte český překlad Gmailu). Po kliknutí se vám zobrazí možnost psát hlášky, k nim připojovat odkazy a fotografie, a opět zde máme možnost nastavení skupiny, které se má ta konkrétní hláška poslat, zobrazit.

Hlášky na Gmailu

Pokud je někdo přizván k zobrazení právě té konkrétní hlášky, je o tom informován automaticky rozesílaným e-mailem.

Google Buzz – pokrok nezastavíš

Google Buzz (Google Hlášky) se nám ukazuje jako další a dobrou funkcí, která je integrována do účtu Google každého majitele tohoto účtu. Nabízí funkce nápadně podobné příspěvkům z již zmiňovaných sociálních sítí Facebook a Twitter, které tvoří jakýsi základ sdílení informací, fotografií, videí a dalších. A právě odtud si je zřejmě Google vzal a využil nejen pro svůj prospěch.

Za nevýhodu by někdo mohl považovat právě propojenost s Google, protože je GB dostupný pouze uživatelům registrovaných u její rodné společnosti. Koneckonců to však platí i u všech takovýchto sítí, že k práci s příspěvky např. Facebooku musíme mít právě zde účet. Dále by se ještě mohla vytknout nemožnost přidávání a rozesílání obsahu jiného, než jsou texty, fotografie či odkazy. Sice tyto tři rozesílané druhy obsahu tvoří největší rozesílaný podíl „na trhu“, ale nějaká možnost připojení videa či dokumentu by vůbec neškodila. Ale po tak krátké době po spuštění nemůžeme očekávat zázraky.

Já osobně si myslím, že tento rozvoj příspěvků, hlášek, může sociálním sítím i integraci mezi přáteli či spřízněnými uživateli jedině pomoci. Byla to asi jen otázka času, kdy se něco takového i na účtu Google objeví. Někdo propadl síti Facebook, někdo síti Twitter, ale kdo chce používat „příspěvkovou“ komunikaci mezi více uživateli a nechce být obtěžován na těchto sociálních sítí se vyskytující reklamou, přehnanými příspěvky her a různých aplikací, měl by zkusit právě Google Buzz. A kdo již zde, u Googlu, účet má, za vyzkoušení GB nic nedá. A třeba bude příjemně překvapen.

Mé hodnocení =  75 %

Výhody:

 • Sdílení informací
 • Dostupnost každému majiteli Google účtu
 • Propojení s Google aplikacemi

Nevýhody:

 • Nedodělané
 • Méně funkcí než má konkurence

Stránky služby

Článek Google Buzz - hlášky už i na Google byl publikován 22. března 2010 v 00.00 v rubrice Programy. Autorem článku je . Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...

Top 10

 1. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
 2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
 3. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů
 4. MP3s.Nadruhou.net
 5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
 6. Rozzlobenimuzi.com
 7. Výběr nejlepších programů pro synchronizaci dat zdarma
 8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
 9. Jak funguje laserová tiskárna – Efektivní a levný způsob tisku
 10. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!