Twitter - 2. díl - Mobilní blogování

Tagy:  twitter.com, twitter.cz, mikroblogování, Twitter, twiter, tviter, sociální sítě

Sponzorované odkazy

Články v sérii

 1. Twitter - 1. díl - Základy
 2. Twitter - 2. díl - Mobilní blogování
 3. Twitter - 3.díl - slavné osobnosti, zpravodajství a alternativní systémy
Twitter - 2. díl - Mobilní blogování

Jak už jsem zmínil v předchozím článku, systém na tvorbu mikroblogu Twitter umožňuje svým uživatelům posílat příspěvky i když zrovna nesedí u svého počítače. V dnešním dílu naší série se budeme tedy zabývat možnostmi publikování přes mobilní telefon a na závěr si ukážeme jakým způsobem si můžeme upravit vzhled našeho mikroblogu, tak aby nevypadal jako tísíce ostatních v síti Twitter.

SMS blogging

SMS blogging – posílání příspěvků na Twitter pomocí krátkých textových zpráv je dle mého jedna z nejzajímavějších funkcí této sítě. Možná si kladete stejnou otázku jako jsem si kladl já – nebude to příliš drahé? Odpověď jsem našel na support stránce přímo na Twitteru. Cena SMS je dána vaším tarifem a poskytovatelem mobilního připojení. To se zdá skvělé, ale v případě ČR musíme také vzít v úvahu příplatky za SMS do zahraničí, neboť bohužel neexistuje speciální brána pro ČR, ale pouze pro USA, Kanadu, Velkou Británii, Švédsko a Německo. Pro uživatele z jiných koutů světa je vyčleněna mezinárodní brána, která však podle předvolby spadá pod Velkou Británii a tudíž se poplatkům navíc prostě nevyhneme.

Jak tedy začít přispívat přes SMS? Prvním krokem je verifikace našeho mobilního telefonu. Ta probíhá tak, že po přihlášení do našeho účtu klikneme na Settings (nastavení) a poté přejdeme na záložku Devices, kde už vidíme dvě textová pole. Do prvního vložíme mezinárodní předvolbu (pro ČR je to +420) a do druhého naše číslo. Potvrdíme tlačítkem Save a po chvilce se objeví kontrolní kod, který odešleme SMS zprávou na číslo, které se objevilo spolu s kontrolním kódem. Pokud jsme postupovali správně, náš mobil by měl být nyní verifikován a můžeme začít přispívat. Pro mezinárodní uživatele, tedy i pro nás je umožněno pouze přispívat na Twitter, ale nelze přijímat SMS update.

Verifikace mobilního telefonu.

Alternativy k SMS bloggingu

Jak už jsem zmínil, posílání SMS tweetů z ČR stojí o něco více, ale to neznamená, že pokud se vám nechce platit vysoké účty za mobil, tak nemáte šanci přispívat jinak než z PC. Twitter na svém webu nabízí zdarma ke stažení několik aplikací, díky kterým můžeme snadno odeslat příspěvek přes mobilní internet, což díky dnešním cenám za internet v mobilu leckdy vyjde levněji než SMS. Také je možné posílat příspěvky bez aplikace z prohlížeče nainstalovaného v mobilním telefonu přímo z mobilní stránky „Twitteru“:(http://m.twitter.com). Pokud tedy nechcete platit za SMS, není nic jednoduššího než vyzkoušet tyto alternativy. Aplikace nalezneme na speciální stránce stránce a je zde velký výběr od java aplikací, aplikací pro Symbian až po aplikace pro Iphone.

Zde naleznete obrovské množství mobilních aplikací pro Twitter.

Měníme vzhled našeho kanálu

Jak už jsem slíbil v úvodu na závěr tohoto dílu se naučíme měnit vzhled našeho profilu na Twitteru k obrazu svému. Jako většina funkcí Twitteru i toto je opravdu snadné. Z položky Settings v uživatelském jménu přejdeme na záložku Design. Zde si můžeme vybrat z několika předem nastavených šablon (Theme), které můžeme dále upravovat pomocí funkcí Change background image (zde si můžeme nahrát vlastní obrázek na pozadí našeho profilu) a Change design colors (měníme např.: barvu textu, pozadí atd…).

Změna vzhledu je opravdu snadná.

Co nás čeká příště?

V příštím a zároveň posledním dílu našeho seriálu se podíváme na profily slavných osobností na Twitteru a také si povíme něco o možných alternativách pro ty, kteří z nějakého důvodu nechtějí používat Twitter.

Sponzorované odkazy:

Článek Twitter - 2. díl - Mobilní blogování byl publikován 5. srpna 2009 v 06.00 v rubrice Návody. Autorem článku je Jindřich Pevný. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

 1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?
 2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
 3. Nejlepší souborové manažery zdarma
 4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
 5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
 6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
 7. Jak můžete zabezpečit svůj počítač nebo notebook?
 8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
 9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
 10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!