Sociální siť Likeit.cz - konkurence Facebooku, nebo ztracený čas?

Tagy:  twitter, sociální sítě, facebook, google, google buzz, buzz, hlášky, konkurence, příspěvky, zeď, post, texty

Sponzorované odkazy

Sociální siť Likeit.cz - konkurence Facebooku, nebo ztracený čas?

V poslední době se nám se sociálními sítěmi roztrhl pytel. Kdo z vás nemá účet alespoň na jedné takové stránce? Všechno to začala síť MySpace.com, která je už legendou v této oblasti internetu. Následovaly projekty jako Twitter, či nyní u nás nejrozšířenější Facebook. Nyní se rodí další sociální síť Likeit.cz, zkusili jsme se na ní podívat blíže, abychom zjistili, zdali má šanci dosáhnout popularity, jako její „větší“ bratříčci

Hlavní stránkaHlavní stránka

Klonovaný Facebook?

Server Likeit.cz se na první pohled moc neliší od Facebooku, ani autoři to nepopírají. Na svých stránkách uvádí, že pojetím je jejich web podobný, nacházejí se na něm stejně jako na Facebooku různé skupiny, ankety čí kvízy, uživatele budou moci sdílet fotografie,webové stránky, videa nebo statusy. To, čím chtějí autoři nalákat uživatele je možnost hraní online her, psaní vlastních blogů, či nakupování nebo prodávání věcí na bleším trhu, který se na stránkách nachází.

Tvorba kvízuTvorba kvízu

A co design?

Stránka je oděna do příjemné světle modré barvy, a pohybuje se po ní velmi dobře, celé menu stránek se nachází na horní liště a to ve dvou řádcích, z nichž ten spodní funguje ještě jako vysouvací nabídka pro ostatní méně používané aplikace. Jak již bylo výše zmíněno, máte možnost vytvořit si vlastní blog a v něm publikovat své myšlenky či názory. Jedná se o jednoduchý editor psaného textu, takže s ovládáním by neměl nikdo mít problém. I ostatní možností jako je vytváření anket či kvízu jsou velmi jednoduché, dle mého názoru mnohem jednodušší než na Facebooku. Najdeme zde i možnost zahrát si některou z flash her, kterých se na stránkách nachází více než dost.

Flash hraFlash hra

Porazí Facebook?

Tato stránka stojí na samotném počátku své existence, a přiblížit se svým konkurentům, kteří mají již miliony uživatelů bude pro Likeit.cz opravdu extrémně obtížný, v podstatě takřka nemožný cíl. Jisté předpoklady však stránka má, hlavní výhodou je opravdová jednoduchost a využití nových forem zábavy a zde bych viděl i hlavní možnost, jak se ostatním stránkám přiblížit, pokud bude Likeit.cz rozšiřovat stále své možností jak zabavit či zaujmout uživatele, je dost možné, že člověk u ni vydrží sedět mnohem déle než u Facebooku který leckoho za chvíli omrzí. I přes tyto všechny klady, ale už nejspíš ostatní sociální sítě v počtu uživatelů nedohoní. Přesto jsem si jist, že si své věrné návštěvníky a uživatel najde.

Moje hodnocení:  80 %

Výhody:

  • Jednoduché
  • Přehledné
  • Hry

Nevýhody:

  • Neexistuje propagace stránek
  • Připojeno velice málo lidí

Oficiální stránky

Článek Sociální siť Likeit.cz - konkurence Facebooku, nebo ztracený čas? byl publikován 5. dubna 2010 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je David Třeťák. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...