mBank – jediná tuzemská banka s nulovými poplatky

Tagy:  banka zadarmo, gratis banka, peníze, spoření, účty, banka, bankovnictví, zdarma, poplatky

Sponzorované odkazy

mBank – jediná tuzemská banka s nulovými poplatky

mBank začala poskytovat své služby u nás v listopadu 2007. mBanka se snaží získat co nejvíce zákazníků svými nulovými poplatky. Jak si vede po roce a půl, jak je na tom s bezpečností a kolik získala zákazníků, to se dovíte v dnešním článku.

Služby mBanky

mBanka nabízí několik služeb a to: mKONTO, mSPOŘENÍ, mPŮJČKA, mHYPOTÉKA, mPENÍZE a mKREDITKY. Z názvů služeb je hezky patrné oč jde, osobně však spoření, půjčku a hypotéku nemám vyzkoušenou. Na službu spoření článek nečekejte, většina lidí si totiž neuvědomuje, že spořit nemá smysl- úroková sazba je v případě mBanky 2,8 %, inflace za rok 2008 však dělala 3,6 % (zdroj: kurzy.cz). Dnes si probereme mKONTO – osobní účet, příště se můžete těšit na článek mPENÍZE.

Webová stránka bankyWebová stránka banky

mKONTO

mKONTO je osobní účet, produkt mBanky, který má několik předností. Nulové poplatky, velký marketingový tah, již znáte, ale je to opravdu zadarmo? Podívejme se co vše máte zdarma:

  • přístup přes Internet a mobil
  • založení a správa účtu zdarma
  • platební kreditní karta Visa Classic zdarma
  • tři výběry měsíčně z jakéhokoliv bankomatu zdarma
  • jen u nás: výběry z bankomatů v zahraničí zdarma
  • odchozí i příchozí platby zdarma
  • možnost nastavení trvalých příkazů a předdefinovaných příjemců zdarma
  • aktivní i pasivní inkaso i SIPO zdarma
  • to vše bez limitů na tok peněz

Osobně mám vyzkoušeno, pokud přesáhnete 3 výběry z bankomatu za měsíc, jeden výběr vás přijde na 19 Kč a je jedno z jakého bankomatu. Možná si říkáte spousta výhod, ale je zde nějaký háček? Spatřuji zde celkem tři mouchy. První: účet je takto „plně“ zdarma pro fyzické osoby, pro právnické osoby jsou už zpoplatněny odchozí platby mimo mBank (produkt pro podnikatele má ale jiný název – mBusiness). Dále mi vadí, že máte zpočátku nastaveny limity výběru z bankomatu, limit počtu výběrů a plateb za den- musíte si zatelefonovat a limity zvednout v případě potřeby. Na druhou stranu se to dá chápat, je to taková malá bezpečnostní pojistka. No a konečně mi vadí, že nelze zaslat peníze na určitý účet a obratem vám zašlou kredit na zvoleného operátora. Tuto možnost máte pouze u určitých bankomatů cizích bank.

Registrace

Registrovat se lze přes telefon, online přes webový formulář a nebo v mKiosku ve vybraných městech. Na registraci není nic co probírat- sdělíte prostě některá svá citlivá data. Zajímavé je pak jen výběr, jak hodláte podepsat smlouvu, zde se nabízejí dvě možnosti: mKurýr a mKiosek. Jelikož jsou mKiosky jen ve větších městech, zvolil jsem kurýra, který je taktéž bezplatný. Pracovník banky vás po vyplnění smlouvy telefonicky kontaktuje a ptá se vás na vhodný termín, kdy má kurýr přijet. Můj kurýr přijel ve stanovenou dobu přesně, podepíšete smlouvu a převzetí a již máte dočasné číslo a heslo pro přístup k internetovému bankovnictví.

Registrační formulářRegistrační formulář

Nevýhodou kurýrů je, že nedávají vaši podepsanou smlouvu do zapečetěné obálky. Máte-li někde v jiné bance podpisový vzor, podepište se zde jiným stylem.

Bezpečnost

Bezpečnost je také důležitá. Bezpečnost internetového bankovnictví spočívá- neukládání cookie, dvojitá ochrana odchozích peněz, tj. musíte to zadat ze svého účtu + potvrdit bez. kódem, který přijde smskou; max. tři špatná přihlášení a pak je nutná odblokace účtu přes telefonní linku.

Bezpečnostní nevýhody: Přihlášení do systému by se mělo také potvrzovat kódem z sms, takhle když někdo získá vaše jméno a heslo má přehled o transakcích. Jiné banky tuto možnost mají. mBanka zatím neuvažuje o službě DNNSEC! Pokud by vám někdo neustále blokoval účet zadáváním 3 chybných hesel, nedovedu si představit, jak by toto řešili

Internetové bankovnictvíInternetové bankovnictví

Závěr

mBank je opravdu skvělá banka s nulovými poplatky, kterou vřele doporučuji. Banka má již 200 000 zákazníků, tedy se nemusíte ničeho bát. Za tu slabší bezpečnost, ale hodnotím 80 %.

Webové stránky mBanky.

Článek mBank – jediná tuzemská banka s nulovými poplatky byl publikován 22. června 2009 v 06.00 v rubrice Internet. Autorem článku je Jaroslav Nezbeda. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...