Uloz.to - Rapidshare po česku

Tagy:  Uloz.to, sdílení, stahování, download, Rapidshare.com, Rapidshare, zálohování, virtuální disk

Sponzorované odkazy

Uloz.to - Rapidshare po česku

Každý potřebuje čas od času nahrát nějaký ten soubor na internet, aby ho měl přístupný odkudkoliv nebo ho mohl sdílet s vybranými jinými uživateli. A právě pro tento účel vznikl ve Švýcarsku server Rapidshare,com. My se tu dnes ale budeme věnovat jeho, českému konkurentovi, serveru Uloz.to!, a v následujících odstavcích si přečteme, zda jde o kvalitní konkurenci, nebo o propadák.

O Uloz.to!

Rapidshare je asi největší server, kam si můžeme ukládat vlastní soubory a sdílet je s ostatními. Vznikl už v roce 2006, ale o rok později (v květnu 2007) mu v Čechách vznikla možná silná konkurence, totiž server Uloz.to!. A právě tento server se potýká jak s čím dál větším rozmachem a rozvojem, tak i s čím dál větší počítačovou kriminalitou, ukládáním nelegálních „kopií“ her, filmů, hudby, i jiného software.

Stahujeme a nahráváme

Nahrávání požadovaných dat a jejich stahovaní, to jsou hlavní funkce takovýchto sdílných sítí, kam Uloz.to! bezpochyby patří. Těmto dvěma procesům se proto budeme věnovat podrobněji, doufám, že po přečtení tohoto návodu a možná po pár vyzkoušeních nebude pro vás pohyb a obsluha po serveru vůbec žádný problém.

1) Nahrání na server – velmi jednoduchá činnost, která začíná z domovské stránky programu modrým tlačítkem s popisem Nahrát. Kliknutím na něj se dostaneme do sekce Uloz.to – místo pro tvoje soubory a zde si pomocí tlačítka Vybrat soubor určíme, který soubor/soubory chceme z našeho disku umístit na internet. Poté již stačí kliknout na nápis Nahrát soubor(y) v zelené ploše a v závislosti na objemu nahrávaných dat a rychlosti připojení k internetu se nahrají data na tento server.

nahrání souboru

Ihned po dokončení nahrávání budeme též vidět přesnou adresu místa nahraných dat, kterou si můžeme zkopírovat a použít libovolným způsobem (např. poslat známému).

odkaz na nahraný soubor

2) Stahování ze serveru – relativně jednoduchá činnost skýtající však drobná omezení a opatření. Abychom si například mohli stáhnout kolegovi fotky z února roku 2009 (fotky2.zip), musíme buď znát přesnou adresu, kde jsou fotografie uloženy, nebo je můžeme zkusit zkusit vyhledat, pokud známe název souboru, v našem případě archívu.

vyhledávací lišta

Může se nám však velmi lehce stát, že daných souborů stejného názvu existuje mnoho a my proto potřebujeme nějaké další vodítko, abychom našli ten správný. Může k tomu posloužit třeba datum uložení.

výsledek hledání

Po nalezení správného souboru můžeme začít jeho stahování jeho „otevřením“ a následném vyplnění textu, opsáním textu z obrázku. Zde si můžeme přečíst právě ta omezení, která se nás týkají: max. rychlost stahování (downloadu) je 300 kb/s, 1 soubor v jednu chvíli, žádný download manažer a žádné navazování stahovaného. Toto všechno jsou omezení, která slouží obyčejnému free uživateli (neregistrovanému, zdarma). VIP uživatel s předplaceným kreditem tyto postihy a omezení nemá a dostaneme se k němu ve zkratce později.

stažení souboru

Po opsání textu z obrázku můžeme začít stahovat stisknutím tlačítka Stáhnout FREE.

VIP uživatel vs Free uživatel

Jak již bylo v předcházející kapitole řečeno, VIP (platící) uživatel má oproti záporům a omezením značné výhody. Ty spočívají především v bezproblémovém a neomezeném stahování. Jak již však bylo řečeno, za VIP se platí penězi, skutečnými penězi. Můžeme tak za tyto „privilegia“ zaplatit přes Paypal nebo platební kartou, převodem z běžného účtu nebo nejčastější formou, posláním SMS zprávy.

platba SMSkou

Další funkce a konečný verdikt

Doplňkové funkce, podprogramy, které nám mohou velmi usnadnit práci na serveru Uloz.to! jsou např. Uploader (pro lepší a komfortnější nahrávání souborů), Linkchecker (pro ověřování správnosti adres) a Speedmeter (pro testování rychlosti připojení na server). Všechny tyto aplikace jsou odzkoušené, funkční a stále se zdokonalují.

doplňkové nástroje

V konečném verdiktu bych určitě neměl opomenout zdůraznit, že se takovéto servery velmi často stávají místem šíření nelegálních dat a proto pozor na z toho plynoucí nebezpečí. Jinak jsou veškeré limity poměrně velkoryse nastaveny a díky možnosti nahrát v jednom okamžiku až 1200 MB dat činí ze serveru Ulož.to! velmi dobrého společníka při šíření požadovaných materiálů a zálohování. Na český projekt je toto skutečně úctyhodný výkon, který si rozhodně nezaslouží být opomíjen. A navíc vše funguje v prostředí internetového prohlížeče (web browsera) a tudíž není žádná nutnost instalování dalších podpůrných programů na svůj operační systém. Skvělé!

Mé hodnocení = 5/5

Sponzorované odkazy:

Článek Uloz.to - Rapidshare po česku byl publikován 6. července 2009 v 14.00 v rubrice Internet. Autorem článku je . Pro diskusi slouží komentáře (2).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!