ChromePlus aneb Chrome s doplňky

Tagy:  google chrome, chrome, prohlížeč, firefox, ie, chromeplus, nadstavba, internet explorer, google

Sponzorované odkazy

ChromePlus aneb Chrome s doplňky

Pro ty z Vás, kteří stále váháte nad přechodem na Google Chrome nebo ho používáte jako sekundární prohlížeč z důvodu nemožnosti použití doplňků máte možnost vyzkoušet ChromePlus, který umožňuje použití doplňků a je stejně kvalitní. Prohlížeč Google Chrome Vám nebudu představovat, jelikož jsem ho představil v jednom z mých předchozích článků. Tentokrát se, jak již bylo řečeno, budu zabývat jeho „derivátem". Takže nyní nezbývá nic jiného, než se pustit pustit na novinky, jelikož v základu je ChromePlus totožný s Google Chrome.

Super Drag

V případě, kdy v Chromu přesunete text či odkaz do adresního řádku, tak ten daný text vyhledá nebo otevře odkaz . Tato funkce Vám usnadní činnost v tom smyslu, že stačí text či odkaz přenést jen o několik pixelů vedle a vykoná to samé.

Super dragSuper drag

IE Tab

IE Tab najdete i jako doplněk pro Firefox a i zde funguje bez problémů. Využijete ho především pokud by jste měli problémy při zobrazování neoptimalizovaných webů nebo pro internetové bankovnictví. IE Tab se dá spustit kliknutím na ikonku v adresním řádku. Ale je nutné zdůraznit, že při jeho použití budete ochuzeni o nějaké funkce a rozšíření prohlížeče. Pro urychlení se dají nastavit weby, které ho mají automaticky použít.

Nastavení stránek primárně otevíraných v IE tabuNastavení stránek primárně otevíraných v IE tabu

Zrychlené zavření panelu dvojklikem

Tuto novinku není nutné sáhodlouze popisovat. Její vlastností je pouze rychlé zavření panelu pomocí dvojkliku na jeho jmenovku.

Double ClickDouble Click

Gesta myší

Jedním z mnoha nedostatků pro některé lidi je absence gest u Chromu. Díky této možnosti jsou nyní k dispozici, ale jen v omezené míře ( např. nefungují v IE tabu). V prohlížeči ChromePlus máme totiž od základu předdefinováno celkem 18 různých gest, kterým můžeme přiřadit jednu z 44 možností z nabídky. Dalším, nyní již ne tolik výrazným nedostatkem, může být funkčnost gest jen na HTML stránce.

Možnosti nastavení gestMožnosti nastavení gest

Dalšími novinkami, které se začínají objevovat v nejnovější verzi (1.3.0.0) je již i možnost doplňků a blokace reklam Adblock, kterou známe z Firefoxu. Doplňky můžete získat na této stránce a je jich tam čím dál více.

DoplňkyDoplňky

Dle mého má ChromePlus velkou naději na poli prohlížečů. Přeci jen se od loňského září rozšířil na 8% PC a stále se rozšiřuje.

Domovská stránka ChromePlus

Domovská stránka Google Chrome

Hodnocení:  95 %

Výhody:

  • rychlost
  • stabilita
  • skinovatelnost
  • podpora některých download managerů
  • IE tab
  • gesta myší
  • doplňky

Článek ChromePlus aneb Chrome s doplňky byl publikován 9. prosince 2009 v 08.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Petr Vaníček. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...