ChromePlus aneb Chrome s doplňky

Tagy:  google chrome, chrome, prohlížeč, firefox, ie, chromeplus, nadstavba, internet explorer, google

Sponzorované odkazy

ChromePlus aneb Chrome s doplňky

Pro ty z Vás, kteří stále váháte nad přechodem na Google Chrome nebo ho používáte jako sekundární prohlížeč z důvodu nemožnosti použití doplňků máte možnost vyzkoušet ChromePlus, který umožňuje použití doplňků a je stejně kvalitní. Prohlížeč Google Chrome Vám nebudu představovat, jelikož jsem ho představil v jednom z mých předchozích článků. Tentokrát se, jak již bylo řečeno, budu zabývat jeho „derivátem". Takže nyní nezbývá nic jiného, než se pustit pustit na novinky, jelikož v základu je ChromePlus totožný s Google Chrome.

Super Drag

V případě, kdy v Chromu přesunete text či odkaz do adresního řádku, tak ten daný text vyhledá nebo otevře odkaz . Tato funkce Vám usnadní činnost v tom smyslu, že stačí text či odkaz přenést jen o několik pixelů vedle a vykoná to samé.

Super dragSuper drag

IE Tab

IE Tab najdete i jako doplněk pro Firefox a i zde funguje bez problémů. Využijete ho především pokud by jste měli problémy při zobrazování neoptimalizovaných webů nebo pro internetové bankovnictví. IE Tab se dá spustit kliknutím na ikonku v adresním řádku. Ale je nutné zdůraznit, že při jeho použití budete ochuzeni o nějaké funkce a rozšíření prohlížeče. Pro urychlení se dají nastavit weby, které ho mají automaticky použít.

Nastavení stránek primárně otevíraných v IE tabuNastavení stránek primárně otevíraných v IE tabu

Zrychlené zavření panelu dvojklikem

Tuto novinku není nutné sáhodlouze popisovat. Její vlastností je pouze rychlé zavření panelu pomocí dvojkliku na jeho jmenovku.

Double ClickDouble Click

Gesta myší

Jedním z mnoha nedostatků pro některé lidi je absence gest u Chromu. Díky této možnosti jsou nyní k dispozici, ale jen v omezené míře ( např. nefungují v IE tabu). V prohlížeči ChromePlus máme totiž od základu předdefinováno celkem 18 různých gest, kterým můžeme přiřadit jednu z 44 možností z nabídky. Dalším, nyní již ne tolik výrazným nedostatkem, může být funkčnost gest jen na HTML stránce.

Možnosti nastavení gestMožnosti nastavení gest

Dalšími novinkami, které se začínají objevovat v nejnovější verzi (1.3.0.0) je již i možnost doplňků a blokace reklam Adblock, kterou známe z Firefoxu. Doplňky můžete získat na této stránce a je jich tam čím dál více.

DoplňkyDoplňky

Dle mého má ChromePlus velkou naději na poli prohlížečů. Přeci jen se od loňského září rozšířil na 8% PC a stále se rozšiřuje.

Domovská stránka ChromePlus

Domovská stránka Google Chrome

Hodnocení:  95 %

Výhody:

 • rychlost
 • stabilita
 • skinovatelnost
 • podpora některých download managerů
 • IE tab
 • gesta myší
 • doplňky

Sponzorované odkazy:

Článek ChromePlus aneb Chrome s doplňky byl publikován 9. prosince 2009 v 08.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Petr Vaníček. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

 1. Jak na software pro obsahový marketing
 2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
 3. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
 4. Rozzlobenimuzi.com
 5. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
 6. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
 7. Odesíláme SMS z internetu
 8. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
 9. MP3s.Nadruhou.net
 10. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!