Myspace - alternativa facebooku

Tagy:  Myspace.com, myspace.cz, myspace vs. facebook, facebook, sociální sítě, komunikace, lidé

Sponzorované odkazy

Myspace - alternativa facebooku

Nedávno informoval poskytovatel internetu a sociálních antropologů Univerzity v Kentuo o vymizení e-mailů do deseti let.Tuto šokující zprávu podkládá svým výzkumem, ve kterém až polovina mladých lidí využívá místo e-mailu jinou službu, nahradit by je měly sociální sítě. Ty jsou dnes více než populární, staly se nenahraditelnou součástí internetu. Dnes se ale nebudeme bavit o Facebooku. Nastal čas si představit i jiné alternativy. Jedou z nich je Myspace.

Úvodní stránka myspace.com

Úvodní stránka myspace.com

Služba Myspace

Tato sluba funguje již od roku 2003, kde se objevila v USA, zpočátku tady nebylo tolik lidí. Nikdo nevěděl co s tím má vlastně dělat. Postupně přibývalo lidí, kteří strhávali další a další ze svého okolí. Doslova řetězová reakce. A tak se rychle dostal do popředí povědomí internetových nadšenců a dnes si stovky miliónů lidí neumí bez této stránky život představit. Co nám Myspace.com nabízí? Myspace.com má hodně společného s Facebookem, oba weby totiž pracují na stejném principu. Jejich úkolem je vytvořit virtuální místo, kde se mohou setkávat všichni známí, kamarádi i rodina. To vše v pohodlí svého domova, kdykoliv chcete.

Myspace video

Myspace video

Odlišnost od Faceboku

Pár rozdílů se ale přece jenom najde. Jedním z nich je design, jak celého webu, tak vašeho profilu. Na tom si můžete nastavit motiv z velkého výběru, podobně jako na lide.cz. Další funkcí navíc je přeorganizovat celý profil podle svých představ, můžete si na hlavní stránku dát jaké chcete aplikace. Přesunout je nahoru, dolů, do strany. Záleží na vaší fantazii a vkusu. Hudba tady má své pevně vyhraněné místo, takže ani o svou oblíbenou hudbu nepřijdete, na váš profil si snadno dáte přehrávač, do kterého si můžete dát své oblíbené songy. Ty si poté mohou pustit návštěvníci, které zajímáte. Nemyslete si však, že si z Myspace můžete udělat svůj online přehrávač a pouštět si nahrané písničky kdekoliv. Váš playlist je omezen na 10 písniček. Bohužel je ale Myspace pouze anglicky, čímž si mnoho fanoušků jistě odehnali. Samozřejmě nepřijdete o klasické funkce sociálních sítí jako je seznam přátel, videa, posílání zpráv, chatování a další.

Myspace music

Myspace music

Závěrem

Myspace je zajímavou alternativou Facebooku. Oproti své konkurenci je ale na myspace stále méně lidí. Na druhou stranu nabízí o něco lepší funkce a větší variabilitu. Každému jistě bude sedět jiná sociální síť a je to vaše volba. Jen mějte na mysli, že sociální sítě jsou stále jen virtuální svět, který nemůže nikdy nahradit svět skutečný.

Hodnocení:  80 %

Výhody:

 • Přehrávání hudby
 • Velká variabilita
 • Rozšířenost

Nevýhody:

 • Není česky
 • Hodně podobný Facebooku

Sponzorované odkazy:

Článek Myspace - alternativa facebooku byl publikován 15. prosince 2009 v 06.00 v rubrice Internet. Autorem článku je Daniel Hlas. Pro diskusi slouží komentáře (2).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

 1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
 2. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
 3. Proč jsou předváděcí notebooky a počítače tou správnou volbu
 4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
 5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
 6. MP3s.Nadruhou.net
 7. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
 8. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
 9. Wikipedia online encyklopedie
 10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!