Rozhovor s mistryní světa v psaní deseti - Barbora Stejskalová

Tagy:  Mistroství světa ve zpracování textů Peking 2009, rozhovor s mistryní světa v psaní deseti, zav, rozhovory, psaní, psaní na pc, jak psát na pc, výuka psaní, všemi deseti

Sponzorované odkazy

Rozhovor s mistryní světa v psaní deseti - Barbora Stejskalová

**Plníme svoje sliby, a tak Vám přinášíme první ze série rozhovorů, tentokrát jsme vyzpovídali Barboru Stejskalovou, mistryni světa v psaní deseti prsty na PC. Ta se spolu s českou reprezentací utkala v Pekingu s těmi nejlepšími doslova z celého světa.

Peking 2009

Peking 2009

Tak první otázka Báro. Jak ses k psaní všemi deseti vůbec dostala?

To je pár roků zpátky. Bylo mi tak jedenáct, když mi rodiče slíbili vlastní počítač, ale s podmínkou, že se naučím ovládat klávesnici. Začínala jsem na programu Deseti prsty, později jsem ve škole přešla pod vedením paní ředitelky Zuzany Absolonové na ZAV. Po nějaké době přišly na řadu i soutěže. Díky nim poznala nové přátele, podívala jsem se na spoustu zajímavých míst a celkově si myslím, že mi daly hodně do života. Někde jsem četla, že děti by neměly být nuceny do takových soutěží, ale já si nedokážu představit, o co všechno bych přišla, kdybych nesoutěžila. Navíc, kdykoliv jsem mohla říct ne a rozhodnutí, zda budu soutěžit nebo ne, bylo čistě na mně. Podle mě jsou soutěže skvělou motivací a šancí seznámit se s novými lidmi.

Jak se na mistrovství světa připravovala česká reprezentace?

Po celý rok probíhaly různé tréninky a soustředění pořádané panem Jaroslavem Zaviačičem a devítinásobnou mistryní světa Helenou Matouškovou, díky kterým se česká reprezentace opět zlepšila a to jí vyneslo více než polovinu všech medailí, za které vděčíme právě jim.

Jak celá soutěž probíhala?

Všechny soutěže, zahájení i galavečer s vyhlášením se konaly ve Sporthotelu Aoti a vedlejší badmintonové hale. Během dvou soutěžních dnů jsme zvládli několik různých disciplín, od třicetiminutového opisování textu z papíru, až po složité cizojazyčné diktáty. Soutěžení samo o sobě bylo dost náročné, byl to hlavně velký nápor na nervy, ale myslím, že jsme to tak nějak zvládli.

Cena za první místo

Cena za první místo

Můžeš nám popsat ubytování v Pekingu a celkově zážitky mimo soutěž?

Ubytování bylo nádherné, bydleli jsme v rok starém hotelu Royal King, který byl stavěn speciálně pro olympiádu z minulého roku. Zážitků bylo spousta, navštívili jsme plno slavných míst, jako Chrám nebes, pověstné Pekingské „hnízdo“, kde se konala olympiáda, největší náměstí na světě – Náměsí nebeského klidu se Zakázaným městem a dokonce i část Velké čínské zdi. Ale především to byl úžasný zážitek díky skvělé partě lidí.

Co bys vzkázala ostatním, kteří uvažují, že se začnou učit psát všemi deseti?

Myslím, že samotné psaní deseti prsty patří neodmyslitelně do počítačové gramotnosti a člověk by měl zvládat aspoň základy. Pokud hledá písmenko po písmenku a postupně jej vyklikává „všema dvěma“, velice to zdržuje. A i kdyby se měl učit psát deseti prsty jen proto, že komunikuje s lidmi přes různé „kecálky“, jako je ICQ či Skype, tak to stojí zato. A co bych vzkázala? Aby měli trpělivost.

Stupínek vítězů

Stupínek vítězů

Sponzorované odkazy:

Článek Rozhovor s mistryní světa v psaní deseti - Barbora Stejskalová byl publikován 10. března 2010 v 06.00 v rubrice Rozhovory. Autorem článku je Daniel Hlas. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Říjnový update Windows 10 je opět dostupný
  3. Libimseti.cz
  4. MP3s.Nadruhou.net
  5. Google překladač - slovník na úrovni!
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  8. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. Wireshark, aneb jak odposlouchávat síť - 1.díl

Tagy

Google fotky Windows antivirus SEO MP3 pravopis seznam email email, gmail Windows 10

Doporučujeme

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Potřebujete spolehlivý ERP/CRM systém, který se přizpůsobí potřebám vaší firmy? Doporučujeme využívat moderní podnikový erp software Altus Vario.

Hledáte efektivní řešení pro zpracování mezd? Společnost Vema nabízí moderní mzdový program, který zcela naplní požadavky malých i velkých společností.

Tip na nový iPhone Xs se Super Retina displejem. Nejvýkonnější smartphone pro nejnáročnější uživatele!