Žhavý rozhovor s Anonymous

Tagy:  Rozhovor s anonymous, informace o anonymous, hoic, loic, kdo jsou anonymous?, jaké jsou cíle anonymous?

Sponzorované odkazy

Žhavý rozhovor s Anonymous

Poslední dobou je kolem hnutí Anonymous čím dál větší haló. Rozhodli jsme vám tedy přinést rozhovor s člověkem, který touto skupinou doslova žije. O Anonymous začal informovat jako jeden z prvních v České republice. Jeho názory, nápady a postřehy si můžete přečíst v následujícím rozhovoru.

Anonymous logoAnonymous logo

Můžete se v krátkosti představit našim čtenářům?

Rád bych zůstal anonymní a tak vám samozřejmě jméno nesdělím. Jsem zkrátka jen anon (jedinec sympatizující s Anonymous). Mou úlohou v Anonymous je pomáhat informovat ostatní anony prostřednictvím různých fór a webových stránek. Jsem na pozici jakéhosi moderátora a redaktora.

Můžete mluvit za celou skupinu?

Rozhodně ne. Anonymous je nehierarchické hnutí, které se nepodrobuje žádnému vůdci, organizaci nebo vedení. Každý jedná naprosto svobodně a nezávisle dle svého nejlepšího uvážení. Proto nemohu mluvit za všechny, ale budu se ze všech sil snažit vyjádřit většinový názor v Anonymous.

Jaké jsou hlavní záměry skupiny Anonymous?

Jak jsem se již zmínil, Anonymous jsou tvořeni tak obrovským počtem lidí, že definovat jednotný cíl skupiny není možné. Mezi hlavní záměry patří bojovat za svobodu práv lidí celého světa. Požadujeme pravdu, spravedlnost a nezávislost nejen v běžném životě občanů, ale také v politice. Chceme všemi možnými cestami vyjadřovat své názory, aby si jich všimli i na těch nejvyšších místech. Snažíme se svolat prostý lid, občany států a bojovat za svá práva, která začínají být pomalu ale jistě utlačována.

Co je pravdy na plánovaném vypnutí celého internetu 31.3.2012? Bylo by to technicky vůbec možné?

Jedná se o zřejmý výmysl jednotlivých médií, které se snaží udržet si co možná nejvyšší sledovanost. Anonymous vždy chránil svobodu internetu a nemá naprosto žádný důvod ničit tento nástroj rychlé komunikace. A zda by to bylo techniky možné? Částečně ano. Za určitých okolností lze znepřístupnit části internetu, ale bylo by prakticky nemožné jej shodit celý.

Jaká je spojitost Anonymous a České pirátské strany?

Některé zájmy a cíle mohou být společné. Tím ale vše končí. Žádné další spojitosti neexistují. Možná tato odpověď překvapí řadu lidí, kteří se v dané problematice politiky a Anonymous vůbec neorientují a jsou názoru, že Anonymous je součástí pirátské strany či naopak. Je také možné, že se Česká pirátská strana díky činům Anonymous zviditelnila.

Co říkáte na uvěznění Romana Smetany a jeho kauzu?

Roman Smetana je hrdina. Jeho příběh jasně dokazuje, že mezi občany České republiky jsou stále lidé se zdravě kritickým názorem a nebojí se ho ukázat. Lidé jako on jsou inspirací a motivací pro další obdobné činy a reakce na současný stav. Dnes už může každý prostý občan vidět, že zatímco politikům a lidem okolo nich je vše promíjeno, obyčejný člověk sedí ve vězení lusknutím prstu.

Anonymous logo 2Anonymous logo 2

Proč se nesnažíte dosáhnout stejných cílů legální cestou?

Řada lidí sympatizujících s Anonymous a zejména ti, kteří stojí za útoky na webové stránky, jsou názoru, že vláda čím dál více ignoruje jakékoliv protesty a názory ze strany veřejnosti. Starají se jen o své vlastní blaho a kritiky si nevšímají. Proto je třeba křičet hlasitěji a bohužel někdy i porušovat zákony.

Nemáte strach, že skončíte za své jednání ve vězení?

Vězení se uzavírá kolem každého z nás, každým rokem nás zákony více omezují a ceny stále stoupají výše, než by bylo nutné, kdyby některé nekalé praktiky nebyly součástí běžného života. Každý by se měl zamyslet nad citátem „Ten, kdo je ochoten obětovat svobodu, aby získal kousek bezpečí, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečí.“ – Benjamin Franklin.

Můžete nám říct něco k aplikacím LOIC a HOIC?

Low Orbit Ion Cannon – LOIC a High Orbit Ion Cannon – HOIC jsou aplikace sloužící k DDOS útokům na předem domluvené cíle. Tyto programy zasílají na cílový server obrovské množství požadavků a díky tomu zpomalí či úplně zastaví běh serveru. To se ale děje samozřejmě za předpokladu, že lidí útočících na danou stránku je dostatek. Oba programy jsou volně ke stažení na internetu, ale řada antivirů je po stažení okamžitě smažou/zablokují.

Kde mohou občané České republiky získat další informace o skupině Anonymous? Informace jsou dostupné především na internetu. Existuje celá řada internetových stránek a fór, na kterých se každý může dovědět všechno potřebné. Stačí použít známé vyhledávače a informace se k vám brzy dostanou.

Chcete na závěr něco vzkázat naším čtenářům?

Rád bych poděkoval všem, kteří se nebojí ukázat svůj nespokojený názor se současnou situací a bojují za to, co je správné. Za svobodu, nezávislost a pravdu. Jenom pokud budeme jednotní, můžeme důležité věci dát do pohybu.

Článek Žhavý rozhovor s Anonymous byl publikován 15. března 2012 v 05.00 v rubrice Rozhovory. Autorem článku je Daniel Hlas. Pro diskusi slouží komentáře (7).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...