Ulekare.cz - Medicínský vyhledávač

Tagy:  ulekare.cz; ulekare.cz hodnocení; ulekare.cz recenze, doktor, lékaři, pohotovost, nemocnice, recenze doktorů, znamylekar, léčebna

Sponzorované odkazy

Ulekare.cz - Medicínský vyhledávač

Zdraví je křehká záležitost a je třeba o něj pořádně pečovat. Ne každý je však doktor a proto se často objevuje spousta otázek okolo různých nemocí, příznaků a podobně. Kde potom zjistit všechny informace? Zkuste internetovou stránku ulekare.cz, která je tu pro vás. Podrobněji se na ní podíváme v následujícím článku.

Úvodní stránka

Hned na úvodní stránce se objeví jakési okénko, do kterého je třeba napsat klíčová slova pro vyhledávání. Tato funkce tedy připomíná známé vyhledávače, avšak zde se zadaná fráze vyhledává jen na stránkách zabývajících se medicínou. Nepřipletou se tak do cesty adresy, které vás vůbec nezajímají. Objeví se jen čisté informace, které potřebujete. Pod tímto oknem je nápověda s flash animací, která nové návštěvníky seznamuje s funkcí tohoto webu. Každý se tak může snadno naučit základní principy.

Hlavní stránkaHlavní stránka

Nechybí ani kategorie


Tak jako ostatní vyhledávače, i tady je několik kategorií vyhledávání. Mezi nimi se přepíná v horní části obrazovky. Při rychlém hledání informací postačí základní kategorie „články o zdraví“, kde vyjedou informace publikované v celém českém internetu. Další sekce se nazývá „poradna lékaře“. Tady lidé pokládají všemožné otázky týkající se jejich problému a odborníci jim radí co a jak. Můžete všechny dotazy buďto číst, nebo nějaký sami položit. Odpověď se objeví zpravidla do tří dnů, ale i výjimky se mohou objevit při složitějších dotazech.

Hledám doktora

V neposlední řadě najdete také kategorii „vyhledávání lékařů“, což je databáze lékařů a jejich hodnocení. Snadno si tak přečtete reakce ostatních, třeba právě na vašeho doktora. Tady je ale ve skutečnosti velmi málo lékařů a ještě méně hodnocení. Můžete pomoct v rozvoji a přidat svého oblíbeného lékaře a rovnou mu napsat hodnocení. K tomuto kroku je však již nutná registrace na tomto webu. Ta není zvlášť složitá, stačí pár základních údajů, potvrzení z e-mailu a vše je hotovo. Ani sekce „video“ není k zahození. Už z názvu je poznat, že se bude jednat právě o vyhledávání videa, po zadání klíčového slova tedy všemožné videa na toto téma. Ani tady ale nenajdeme moc velkou databázi. A je i slušná šance, že na daný výraz nenajdete vůbec nic. Jako poslední je sekce „nej“, kde je seznam všech nej jako například nejčtenější články, nejnověji doporučení lékaři, nejčastěji vyhledávané fráze i nejnovější dotazy.

Zpracování

Co se týče designu stránky, je laděn do příjemné červeno-bílé barvy. Vyhledávání je dosti propracované, vše se zobrazí ne levé straně a uživatele tak nic nebrzdí. Samozřejmě je i co vytknout, všude se zobrazující reklamy odvádí dosti pozornost a tím se stránka stává z části nepřehledná. Vyhledávání pro změnu nepřipouští žádné omyly a překlepy, zkrátka nulová tolerance.

vyhledávánívyhledávání

Hodnocení

Na závěr zbývá internetovou stránku ulekare.cz objektivně zhodnotit. Je nutno říct, že lze tady najít mnoho užitečných informací přesně o tom, co hledáte. Databáze ale není úplně největší a je s tím třeba počítat. Přesto ji však mnozí z vás jistě ocení a pokud se databáze bude stále plnit, čeká tento web slibná budoucnost.

Výhody:

  • Vyhledání přesných informací
  • Přehlednost
  • Design
  • Originální funkce

Nevýhody:

  • Neúplná databáze
  • Obrovské množství reklam

Moje hodnocení:  65 %

Článek Ulekare.cz - Medicínský vyhledávač byl publikován 11. dubna 2010 v 06.00 v rubrice Internet. Autorem článku je Daniel Hlas. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...