Protipirátská ochrana Ubisoftu

Tagy:  protipirátská ochraba ubisoftu článek, Assassin’s Creed II protipirátská ochrana, protipirátská ochrana v současnosti, piráti, soud, soudní spory, kopírování, kopírování her, pirát

Sponzorované odkazy

Protipirátská ochrana Ubisoftu

Velký problém moderní doby je stále narůstající počet internetových pirátů, kteří zdarma hodují na stažených filmech, hudebních CD, různém softwaru a hlavně PC hrách. Hlavně těmi se bude několik dalších řádků zabývat. V poslední době se totiž stále více a více diskutuje kam až zajít v proti-pirátské ochraně.

Trocha historie

V minulosti bylo vydáno nespočet všemožných ochran, které měly znemožnit kopírování, stahování a nelegální šíření obsahu. Objevily se různé techniky, jednoduché i dosti složité principy, ale zatím naprosto vše selhalo. Piráti si vždy našli cestu skrz a nakonec si každý stáhl, co chtěl.

Assassin’s Creed II

Tomu se opět pokusil udělat přítrž Ubisoft se svou nejnovější ochranou, která se objevila na dlouho očekávané hře Assassin’s Creed II. Hráči z celého světa se dlouhou dobu těšili na tento titul, očekávání bylo umocněno veleúspěšným prvním dílem. Nedávno se na pultech objevily první verze a šly okamžitě na odbyt. Nyní stojí originální základní verze zhruba tisíc korun.

Assassin’s Creed IIAssassin’s Creed II

Nejnovější ochrana od Ubisoft

Nyní si zjednodušeně vysvětlíme princip této ochrany. Hlavní složkou je nutné stálé připojení k internetu a účtu na ubi.com. Tam se ukládají postupné pozice, můžete tedy hrát z kteréhokoliv počítače na světě a stále pokračovat ve svém postupu ve hře. Po vydání to ovšem nebylo tak růžové, jak to zpočátku vypadalo. Ukázalo se, že hráčům běžně na pár chvil vypadává kvůli poskytovatelům internet a hra se tedy hned ukončí. Navíc začal dokonce i samotný server ubisoftu vypadávat a tak hráči, kteří zase za nic nemohli skončili s vypnutou hrou a neuloženou pozicí.

Výsledek?

A výsledek? Zatím ochrana drží, všichni známí a úspěšní hackeři si nyní lámou hlavu a pokoušejí se přijít tomu všemu na kloub. Poradí si s tím nebo tato ochrana bude revoluční a vydrží nápor snažících se odpadlíků? Vzhledem k historii je nejpravděpodob­nější, že si piráti zase najdou způsob, jak ochranu obejít. Po té jim půjde hra s crackem naprosto stabilně bez nutného připojení k internetu, zatímco poctivý hráč, který si zaplatil za originální verzi, bude stále trpět vypadáváním hry v důsledku vypadávání internetu. Otázkou tak zůstává, zda na tuto ochranu doplatí piráti nebo zase hlavně ti, kteří si poctivě koupili originální verzi.

Článek Protipirátská ochrana Ubisoftu byl publikován 23. března 2010 v 06.00 v rubrice Technologie. Autorem článku je Daniel Hlas. Pro diskusi slouží komentáře (2).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...