Blog.cz - Publikujte své myšlenky

Tagy:  blog.cz, blogovací systémy, články, myšlenky, publikování, názory, komentáře, fejetony, blog, bloggování

Sponzorované odkazy

Blog.cz - Publikujte své myšlenky

Internet je již nějaký čas zaplaven neuvěřitelným počtem nadšenců, kteří neodolali a vytvořili si svůj vlastní blog. Vytvořili místo, kde ukazují světu své názory a vůbec všechny své myšlenky. K tomu jim dopomohla webová aplikace Blog.cz od společnosti Jyxo s.r.o.

Trochu historie a statistiky

Vytvoření této stránky se datuje roku 2005, kdy začala okamžitě získávat přízeň všech návštěvníků. Blog.cz je s námi tedy pět let, za tu dobu urazil kus cesty, získal téměř 800 000 blogů a přesáhl neuvěřitelných 27 milionů publikovaných článků. Při tom každým okamžikem přibývají další a další. Tato adresa již patří mezi deset nejnavštěvova­nějších stránek v České Republice.

Možnost máte i vy

Každý kdo má zájem službu vyzkoušet, tak může učinit zcela zdarma. Stačí se zaregistrovat a hned získáte svůj prostor k publikování, který činí 5 GB. Bohužel se objevuje i pár nepříjemností, jako nutnost mít za svou adresou doplněk „.blog“. Vaše adresa bude vypadat například takto: www.VaseAdresa.blog.cz. Také se musíte smířit s občasnými reklamami na vaší stránce. Hold dneska není nic zadarmo.

Blog.cz hlavní stranaBlog.cz hlavní strana

Správa vašeho blogu

Veškerá kontrola vašeho blogu spočívá v přihlášení na hlavní stránce Blog.cz a po té následuje již přímá editace. Změnit můžete kompletně celý vzhled k nepoznání. Je jen na vás, jak šikovní budete, kolik času tomu věnujete a jak to na konec bude vypadat. Na druhou stranu zde najdete možnost přednastaveného designu, který není sice nějak záživný či inspirující, máte ho však zcela zdarma a bez starostí. Samozřejmě jako každý blog, ani tady nejsou hranice nekonečné, takže pokud chcete vytvořit zcela unikátní a webovou stránku, porozhlédněte se jinde.

Jednoduchost

Hlavní prioritou služby Blog.cz je její jednoduchost. Není potřeba umět nějaký programovací jazyk nebo umět ve stepbystep programech. Tady zkrátka stačí pár kliknutí myši a i méně zdatný uživatel PC má svou první stránku. Nic složitého uživatele tedy nečeká a to je hlavním lákadlem, které funguje.

Ukázky přednastavených designůUkázky přednastavených designů

Závěrem

Na závěr tohoto článku chci říct, že Blog.cz je pro velkou spoustu lidí zcela nepostradatelný. Je to rozhodně dobrá možnost, jak zdarma zveřejnit cokoliv chcete. Zda se vám tato služba zalíbí, je ale už samozřejmě jen na vás.

Oficiální stránky služby

Výhody:

  • Zdarma
  • Jednoduchost
  • Místo jen pro vás

Nevýhody:

  • Nutná přípona za adresou

Moje hodnocení:  90 %

Článek Blog.cz - Publikujte své myšlenky byl publikován 9. dubna 2010 v 06.00 v rubrice Internet. Autorem článku je Daniel Hlas. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...