MorphVOX - mluvte jako mutant!

Tagy:  MorphVOX, změna hlasu, skype, telefonování, hlas, hlasivky, zábavní software, hry, změny hlasu,

Sponzorované odkazy

MorphVOX - mluvte jako mutant!

MorphVOX patří do kategorie programů, které přestože nejsou hrami, nemají v podstatě žádnou jednoznačně praktickou funkci. Tyto programy slouží prostě pro pobavení a kdybych je měl tedy nějak konkrétně pojmenovat, použil bych nejspíš slovní spojení „zábavní software“. Ale dost polemizování o názvech a druhu softwaru, předmětem tohoto článku je MorphVOX – program pro úpravu a efektování vašeho hlasu, který dokáže v reálném čase měnit zvukový signál (váš hlas) taky aby zněl například jako hlas dětský třeba při vaší konverzaci s kamarády na Skypu.

Morfujeme!

Po spuštění programu nás přivítá průvodce s konfigurací a kalibrací mikrofonu.Po spuštění programu nás přivítá průvodce s konfigurací a kalibrací mikrofonu.

Po instalaci a prvním spuštění nás program přivítá průvodcem, kde po dobu dvou sekund testuje mikrofon a MorphVOX si sám optimalizuje všechny zvuky přímo pro váš hlas. Vzhled programu by se dal přirovnat k nějakému instant messangeru, akorát místo seznamu kontaktů je zde seznam aliasů pro editaci hlasu (woman, child, demon…).

Vzhledem MorphVOX připomíná nějaký instant messenger.Vzhledem MorphVOX připomíná nějaký instant messenger.

V základní shareware verzi, která je omezená 6 denní lhůtou (což je sice málo, ale pochybuji, že by někdo tento program používal déle než pár hodin dokud si nevyhraje) jsou k dispozici čtyři aliasy – Hell Demon (udělá z vás, nebo alespoň z vašeho hlasu démona z pekel), Child (dětský hlas), Man (mužský hlas) a Woman (překvapivě hlas ženský). Celá editace hlasu probíhá v podstatě jenom spuštěním MorphVOXu. Pokud si chcete jen hrát a zkoušet jak váš hlas zní, nechte zapnuté tlačítko listen v horní části okna programu a s určitým zpožděním se můžete „pokochat“ vaším změněným hlasem. Pokud si však chcete jen vystřelit z vašich přátel na Skypu můžete nechat tlačítko listen vypnuté, minimalizovat MorphVOX a pak normálně zavolat někomu na Skype. V průběhu testování MorphVOXu jsem takhle pár přátel využil a jejich reakce zněli opravdu překvapeně. Jednotlivé aliasy je možné editovat (a tím i vytvářet nové) pomocí jednoduchého grafického ekvalizéru nebo pomocí tlačítka Tweak sound, kde můžeme nastavovat výšku a zabarvení výsledného zvuku. Výsledek je pak možné uložit jako nový uživatelský alias.

Mimo samotného jednoduchého morfování je možné měnit vzhled programů pomocí skinů, které můžete stáhnout na webu výrobce či stahovat nové aliasy (některé placené) ze stejného webu, nebo například nastavit morfování hlasu pouze po stisknutí vámi zvoleného tlačítka.

Nastavení MorphVOXu.Nastavení MorphVOXu.

Drahá hračka…

To, že MorphVOX nemá žádné praktické využití by nebyl zas až takový problém. Lidi si jako inteligentní (tady aspoň někteří) tvorové už od prvopočátku lidské historie rádi hrají a tak MorphVOX a podobné programy určitě neodsuzuji. Ovšem cena tohoto programu mi opravdu vyrazila dech. 799 KČ za takovouto „hračku“, když si nedokážu představit, že by u ní někdo vydržel déle než maximálně pár hodin (i to se mi zdá poměrně hodně) se mi zdá opravdu hodně přehnané. Také by nebylo špatné více možností jak hlas editovat, nevadila by ani možnost nahrávání vašeho „nového“ hlasu. MorphVOX sice splnil to co sliboval výrobce, ale vzhledem k ceně a k tomu, že opravdu po chvíli omrzí si nezaslouží vyšší hodnocení. Pokud by byl program distribuován jako freeware udělal by podle mě výrobce lépe, protože si nedokážu představit, že si takhle MorphVOX vůbec někdo koupí.

Výhody:

  • Zábavné
  • Silný efekt na okolí

Nevýhody:

  • Cena
  • Jednoúčelové

Moje hodnocení:  75 %

Stahuj MorphVOX z Edownload.cz

Článek MorphVOX - mluvte jako mutant! byl publikován 25. května 2010 v 00.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Jindřich Pevný. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...