Form Studio 2010 - Legislativní a formulářový software

Tagy:  Form Studio 2010, form, studio, 2010, formulář, vyplnění, vyplňování, tiskopisy, podpora, software, legislativa, daně, daňové přiznání, úřady, pošta, banky, papírování, fyzická osoba, právnická osoba

Sponzorované odkazy

Form Studio 2010 - Legislativní a formulářový software

Neradi vypisujete formuláře ručně? Nebaví Vás stát dlouhé fronty na poštách, úřadech či v bankách? Mám pro Vás jednoduché, efektivní a přitom velmi rychlé řešení. Program s názvem Form Studio. Společnost KASTNER software s. r. o. v tomto roce vydala zatím nejnovější verzi programu Form Studio 2010, který se stal velmi rychle hitem letošního léta mezi legislativními a formulářovými aplikacemi. Vyniká především rychlým a jednoduchým vyplňováním nejrůznějších formulářů, které Vám zkrátí dobu strávenou nad ručním vypisováním až o polovinu. Myslím si, že Vám tento program přilne k srdci a stane se Vaším rádcem při papírování.

Obrázek I. Hlavní stránka programu Form Studio 2010Obrázek I. Hlavní stránka programu Form Studio 2010

Proč sáhnout právě po tomto softwaru?

Form Studio 2010 slouží k pohodlnému vyplňování formulářů na počítači. Obsahuje rozsáhlý seznam tiskopisů z mnoha oblastí a stovky aktuálních formulářů, ale také v něm najdete tiskopisy, které byli platné v minulosti. Najdete zde tiskopisy z oblasti ekonomiky, práva, daní, pracovněprávních vztahů apod. Hlavní výhodou programu je možnost práci vykonávat v prostředí domova, takže již nemusíte chodit do žádných bank, pošt apod. Vše co potřebujete je počítač, na kterém si nainstalujete příslušný software, poté vyberete a vyplníte potřebný formulář. Vyplněný formulář můžete poslat přímo elektronickou poštou nebo si ho vytisknete a poté pošlete do příslušných společností. Pokud se stane, že v programu nenajdete odpovídající formulář, který zrovna potřebujete, nezoufejte, protože na oficiálních webových stránkách produktu, které jsou uvedené níže, najdete celou škálu jednotlivých nejnovějších formulářů, které si můžete stáhnout zcela zdarma.

4 hlavní přednosti programu Form Studio 2010

Správa formulářů a doplňkové funkce

Veškeré Vámi vytvořené formuláře budete mít uložené v počítači. Už je nemusíte hledat a říkat si, kde jste je proboha schovaly. Kdykoli je můžete znova vytisknout. Nemusíte složitě hledat jednotlivé formuláře na internetu, protože všechny dostupné tiskopisy jsou obsaženy v tomto programu. Máte možnost zobrazení všech Vašich poznámek, které jste si v průběhu vyplňování zapsali a dokonce můžete sdílet data v síti pomocí SQL databáze. Najdete zde také platební kalendář.

Obrázek II. Přiznání k DPFOObrázek II. Přiznání k DPFO

Pohodlné a rychlé vyplňování formulářů

Tato funkce patří k těm nejlepším, které může tento program nabídnout. Tento software Vám ušetří mnoho času. Stačí pouze jednou vyplnit například své osobní údaje a při každém dalším vyplňování Vám program automaticky doplní tyto záznamy, což Vám ušetří času a času.

Obrázek III. Seznam formulářůObrázek III. Seznam formulářů

Kvalitní tisk a snadná elektronická komunikace

Vyplněné formuláře tisknete v dokonalé kvalitě přesně odpovídající originálům. Poté je všechny jednodušše odešlete e-mailem a nebo je můžete podat na úřad elektronickou cestou. Tento program podporuje mnoho formulářů státní správy jako například daňové přiznání, formuláře sociální správy nebo zdravotních pojišťoven.

Elektronická a telefonická podpora výrobce

Vždy máte možnost mít nejaktuálnější verze formulářů, protože si je přímo v programu můžete sami aktualizovat a poté s nimi jednodušše pracovat. Ke koupi produktu dostanete také službu telefonické podpory, kde Vám zaměstanci společnosti všechny Vaše dotazy rádi zodpoví. Bohužel tyto služby, které sice získáte k produktu zdarma, jsou placené.

Vlastnosti programu Form Studio 2010

 • formulář si můžete uložit do formátu PDF, elektronicky podepsat a přímo z programu odeslat e-mailem na požadovanou adresu příjemce
 • máte vždy nejaktuálnější vzory jednotlivých tiskopisů
 • aktualizace předloh formulářů přímo v programu prostřednictvím internetu
 • tisk jednotlivých formulářů včetně originálního předtisku
 • automatické vyplňování údajů a výpočtů podle již zadaných parametrů
 • možnost převzetí hodnot z již vyplněných tiskopisů
 • online podpora k vyplňování od výrobce
 • upozornění na chyby nebo nesrovnalostí
 • tipy k vyplnění
 • přehledná nápověda ke všem formulářům
 • rychlý interní prohlížeč formátu PDF
 • hromadný tisk tiskopisů a poštovních poukázek
 • kalkulačka na výpočet DPH a mnoho dalších menších propočtů
 • evidence historie práce a spotřebovaného času na formulářích
 • platební kalendář
 • možnost vytvoření vlastních sestav, tabulek atd.
 • databáze, možnost sdílení dat
 • odeslání formulářů e-mailem ve formátu PDF
 • elektronický podpis
 • elektronické podání formulářů apod.

Obrázek IV. Nápověda – pokyny k vyplněníObrázek IV. Nápověda – pokyny k vyplnění
Obrázek V. Platební kalendářObrázek V. Platební kalendář

Kompatibilita pouze s operačním systémem Windows

Tento program běží bezproblémově pod operačním systémem Microsoft Windows 2000, XP, Vista a 7. Bohužel na trhu nenajdete 64 bitovou verzi, ale pouze 32 bitovou verzi programu. K mé nelibosti tento software také nefunguje jako řada špičkových programů pod Linuxem ani pod Mac OS.

Cena a dostupnost

Software si můžete objednat na oficiálních stránkách výrobce společnosti KASTNER software s. r. o., které jsou www.formstudio.cz. Cena se pohybuje od 1908 do 12588 Kč. Zkušební verzi si můžete stáhnout na webových stránkách www.edownload.cz. Odkaz na stažení zkušebního softwaru najdete na konci článku.

Při koupi produktu máte na výběr z mnoha licencí, které jsou samozřejmě v odlišných cenových relacích. Máte možnost výběru ze 3 typů licencí (Standart, Profesional a Multi). Každá tato licence dále obsahuje jednotlivé skupiny formulářů. Ceník si můžete prohlédnout v následující tabulce. Další informace například k jednotlivým skupinám formulářů najdete na webových stránkách, které jsou uvedené výše.

Form Studio 2010 Standart Profesional Multi
Základní formuláře 1908 Kč včetně DPH 3948 Kč včetně DPH 5988 Kč včetně DPH
DPFO závíslá činnost 828 Kč včetně DPH 1428 Kč včetně DPH 2148 Kč včetně DPH
Spotřební a ekologické daně 708 Kč včetně DPH 1308 Kč včetně DPH 2028 Kč včetně DPH
Majetkové daně 1308 Kč včetně DPH 2148 Kč včetně DPH 3348 Kč včetně DPH
Kompletní sada 4668 Kč včetně DPH 8148 Kč včetně DPH 12588 Kč včetně DPH

Závěrem

Sice nemám vlastní zkušenosti s tímto programem, ale z recenzí a hodnocení tohoto produktu se domnívám, že je velice kvalitní, spolehlivý a účelný. Software je dostupný kdekoli na internetu a cena je také velmi adekvátní a přiměřená kvalitě produktu. Tento program je určen převážně pro živnostníky, ale také pro obyčejné lidi, kteří stále nechtějí plýtvat svým drahocenným časem, který musí strávit vypisováním různých formulářů v bankách, poštách či na úřadech.

Vřele doporučuji všem, kteří stále přemýšlejí nad koupi tohoto perfektního legislativního a formulářového softwaru.

Stáhnout Form Studio 2010 z Edownlo­ad.cz

Výhody:

 • jednoduchost
 • přehlednost
 • nenáročnost na hardware počítače
 • snadnější a rychlejší vyplňování formulářů

Nevýhody:

 • neběží pod Linuxem ani pod Mac OS
 • vysoká cena produktu
 • placená aktualizace a telefonická podpora

Moje hodnocení:  85 %

Výborný program

Článek Form Studio 2010 - Legislativní a formulářový software byl publikován 25. července 2010 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Zbyněk Maier. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...