Tvoříme vlastní internetové rádio

Tagy:  Rádio, tvoření rádia, muzika, mp3, hudba, vysílání, jak vytvořit vlastní rádio, program, zvuk

Sponzorované odkazy

Tvoříme vlastní internetové rádio

Sedíte doma u počítače a nudíte se? Posloucháte stále ty nudná komerční radia a nebaví vás to? V dnešní době lze vysílat své vlastní rádio a to pomoci internetu. Samozřejmě že i vytvoření takového rádia by stálo nějaké peníze, ale naštěstí existuje stránka Radio.ipip.cz, kde si zdarma své rádio muže vytvořit úplně každý, a to i ti, kteří se v počítačích zas tak dobře neorientují.

Jak na to

Pro začátek, než se vrhneme na tvorbu rádia měli bychom mít asi promyšlené v jakém formátu bude vysílaní probíhat. Zdali budete do éteru vypouštět pouze písničky či je proložíte nějakým mluveným slovem. Také by jste určitě měli byt předem rozhodnuti na jaký hudební žánr se vaše rádio zaměří, což je důležité jelikož žánr budete muset zadat při vyplňování registračního formuláře,a později se bude i daný žánr objevovat pod linkem na vaše rádio.

Registrační formulářRegistrační formulář

O webu

Nebudu sem psát žádný zdlouhavý návod jak si rádio vytvořit, ten naleznete přímo na stránkách. Nejedna se však o žádnou složitou proceduru, nejdříve vyplníte registrační formulář, který odešlete a pak pomoci návodu nastavíte vše potřebné pro vysílání. Kvalita je vcelku slušná, a posluchači radia slyší písničku ve stejné kvalitě v jaké ji vy do vysílaní vložíte. S mluveným slovem to až tak dobré není, avšak pokud si pořídíte kvalitní mikrofon neměl by být problém ani zde. Na portálu se nachází 100free slotu pro vysíláni, to znamená, že je takřka vždy volné místo a vy můžete v kteroukoliv chvíli své rádio zapnout.

SeznamSeznam

Slovo na závěr

Myšlenka rozhlasové svobody, a konkurence komerčních radii určitě stoji za povšimnutí, i ja měl v době ne tak vzdálené své vlastni rádio právě na tomto serveru a byly to chvíli opravdu zábavné zvláště pokud pomoci icq zapojíte do tvorby radia i posluchače, jednalo se ovšem o časově náročnou zábavu a tak sem s tím skončil. Ovšem existuje spousta lid kteří stále vysílají a poslech jejich radii je opravdu zábavný. Tak co jaké bude to TVOJE rádio?

Stránky projektu

Článek Tvoříme vlastní internetové rádio byl publikován 28. dubna 2010 v 00.00 v rubrice Návody. Autorem článku je David Třeťák. Pro diskusi slouží komentáře (7).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...