RadioSure - poslech radií z celého světa

Tagy:  radiosure, rádia, rádio online, rádia na internetu

Sponzorované odkazy

RadioSure - poslech radií z celého světa

Naladit si české rádio není problém ani na internetu, ale poslouchat rádia z celého světa už může být oříšek. Kdyby existoval nějaký program, který by umožňoval poslech mnoha rádií ze světa, bylo by to super, že? A právě proto se tu dnes pokusím představit jeden software, který se o toto pokouší, RadioSure. Podaří se mu to?

Představení a instalace

Už v úvodu jsme si přečetli, že dnes budeme recenzovat program pro poslech internetových rádií z celého světa. Tento projekt k nám přichází ze společnosti The Best Ware Studio, která je podle oficiálních stránek roztříštěna po celém světě. A rádií prý dokáže přehrát víc než 1200! Však se na to za chvíli podíváme ;-)
Ale abychom ho tu zbytečně nezamlouvali, podíváme se na jeho instalaci. Instalaci započneme spustitelným EXE souborem instalačního relativně krátkého instalačního balíčku, 2 MB. Hned na počátku instalace vidíme, že instalace bude vedena v našem mateřském jazyce a to nejednoho z nás určitě potěší. Že by to vypadalo, že budeme pracovat s „českým“ programem? Pokračováním v instalaci, potvrzení licenčním smlouvy a výběrem místa instalace, získáme očekávanou aplikaci. Na závěr instalace můžeme program ihned spustit, pokud necháme zatrženou položku Launch RadioSureLicenční smlouvaLicenční smlouva

Posloucháme rádia bez problémů

Poslech rádií je snad tím nejjednodušším, co může RadioSure nabídnout. Jo a nesmím zapomenout sdělit, že k poslechu potřebujete být připojeni k internetu! Rádia můžete buď zkusit vyhledat podle názvu nebo si je prostě libovolně seřadit, a námi vybrané rádio spustíme dvojklikem na jeho název. Po několika málo okamžicích rádio začne hrát do našich sluchátek/repro-beden a rozpohybuje se ekvalizér. RadioSureRadioSure

Právě v dolní liště s ekvalizérem nalezneme veškeré potřebné funkce k co nejkomfortnějšímu přehrávání:
Pokud začnu popisovat zleva, tak jako první se nachází kombinované dvou-tlačítko spusť/stop, které všichni notoricky známe z jiných přehrávačů.
Další dvě tlačítka jsou dle mého názoru zbytečné.
Rudý puntík (REC) nemůže být nic jiného, než nahrávání onoho rádia. K této službě se dostaneme ještě později.
Tlačítko tvaru srdce umožňuje po jeho stisknutí vytváření a modifikaci seznamu oblíbených rádií. Add to favorites = přidání oblíbeného rádia do oblíbených, Remove from favorites = odebrání kanálu ze seznamu oblíbených.
Tlačítko sluchátka je Mute, což znamená úplné vypnutí zvuku.
Předposlední tlačítko je tlačítko Options, nebo-li nastavení. A poslední tlačítko známe např. z vypnutí OS, je to tlačítko Exit, ukončení aplikace.

Nastavení je potřebné?

Do nastavení se tedy dostaneme předposledním tlačítkem zleva (druhým zprava) v dolní ovládací liště. Toto tlačítko je „ozdobeno“ obrázky údržbářského klíče a kladiva.
Odpovědí na předchozí otázku, jestli je nastavení důležité, odpovídám ne.
V první záložce Generals nedoporučuji měnit žádné nastavení (snad jen první volba aktivuje program ihned po startu systému).
Záložky Advanced a Info jsou minimálně důležité a k ničemu nám neposlouží.
U druhé záložky Recording se však na chvíli zastavíme. Již dříve jsem popisoval klávesu sloužící k nahrávání právě puštěného rádia, a právě zde si volíme místo, kam se bude výsledný soubor ukládat. Kromě místa určení tu také můžeme navolit Bitrate, datový tok. Nemusím snad říkat, že čím větší, tím lepší kvalita. Ale z rádia 32 kbps asi neuděláte nic kvalitního i na bitrate 256 kbps! Výsledný soubor se ukládá ve formátu MP3. Nastavení nahráváníNastavení nahrávání

Český jazyk se dá nastavit kliknutím pravého tlačítka myši na ikonu v tray liště, ale podle mě je jeno přítomnost/nep­řítomnost úplně zbytečná.

Spousta rádií v jednom

RadioSure se nám zde skutečně představilo ve veliké síle, ukázalo nám jednoduchost přehrávání i nahrávání rádia, a běželo s minimálními nároky na software i hardware. Mě navíc potěšilo, že jsem zde našel i řadu českých rádií a díky své jednoduchosti nemám problém uložit hodnocení nejvyšší, celých 5 bodů!

RadioSure je ke stažení zde

Článek RadioSure - poslech radií z celého světa byl publikován 19. května 2009 v 08.00 v rubrice Programy. Autorem článku je . Pro diskusi slouží komentáře (4).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...