Internetová rádia online jednoduše - Radio Sure?

Tagy:  The Best Ware Studio, radio sure, rádio, rádia online, online poslech rádia, radio, vysílání, vyhledávání radiostanic, radiostanice, programy pro poslech rádia, rozhlas

Sponzorované odkazy

Internetová rádia online jednoduše - Radio Sure?

Internetová rádia online jsou velice populárním způsobem jak se zadarmo a přitom legálně dostat na internetu k hudbě. Vzrůstající popularity jsou si vědomi i vývojáři z týmu The Best Ware Studio a tak nám přinášejí program, který poslech online radií ještě více usnadňuje. Radio Sure, který si představíme v této recenzi umožňuje nejen poslouchat tisíce stanic online, ale také pár funkcí navíc. O jaké funkce se jedná se dozvíte v následujícím článku.

Radiopřijímač zdarma

První, co určitě potěší každého příznivce internetových rádií je fakt, že Radio Sure je distribuován jako freeware takže za jeho stažení a následné používání nezaplatíme ani korunu. Po prvním spuštění nás program přivítá velice jednoduchým vzhledem, který mě osobně vyhovuje, protože nemám rád software, který ztrácí svou praktičnost na úkor designu, pokud však patříte mezi designové fetišisty tak vás základní vzhled programu moc nepotěší. Ovšem ani tak není potřeba zoufat, vzhled Radio Sure je možné modifikovat pomocí volně stažitelných skinů umístěných na webu výrobce. Ale teď k tomu hlavnímu – poslechu internetových radií. Poslouchání a výběr stanic probíhá pomocí seznamu v prostřední části programu a vyhledávacího boxu nad seznamem, kde zadáme klíčové slovo pro hledané rádio. Tímto slovem může být cokoliv od hudebního žánru po např.: zkratku CZ, pro vyhledání českých radiostanic. Ovšem chybí nějaké systematičtější uspořádání seznamu, neboť přes 12000 stanic seřazených podle abecedy, kde jedinou možnost nějakého třídění je vyhledávání se mi zdá trochu nepraktické. Absenci nějakého propracovanějšího systému vynahradili autoři aspoň zčásti možnosti přidat stanici do listu oblíbených pomocí tlačítka s logem srdce Favourites. Pokud rádi posloucháte česká rádia tak vás Radio Sure také nezklame, protože mezi listem programů je i 165 českých stanic a další je samozřejmě možné přidat pomocí kliknutí pravého tlačítka myši a výběru volby Add new station.

Jediné co znepříjemňuje používání programu je poněkud nepřehledný systém třídění stanic…Jediné co znepříjemňuje používání programu je poněkud nepřehledný systém třídění stanic…

Nahrávání a další…

Možnosti nahrávání.Možnosti nahrávání.

Pokud v právě poslouchané stanici právě slyšíte svojí oblíbenou píseň nebo třeba píseň co se vám opravdu líbí není nic jednoduššího než si ji pomocí tlačítka Record nahrát. Nahrávání funguje bez problémů, výsledný soubor nese název písně získaného ze serveru daného rádia a defaultně se ukládá do složky Hudba v Dokumentech, kde si při instalaci program vytvořil vlastní adresář. Mezi další funkce, které zpříjemňují používání Radio Sure patří např.: plynulý přechod audia při změně stanice či široké možnosti nastavení.

U každé stanice je možné zobrazit a editovat její detaily.U každé stanice je možné zobrazit a editovat její detaily.

Zhodnocení…

Radio Sure bych doporučil každému kdo nejen rád poslouchá internetová rádia, ale také rád vyhledává nové a nové stanice. Pokud mezi tyto rádiové nadšence patříte tak je Sure určitě program pro vás. Jediné co možná trochu znepříjemňuje právě zmíněné vyhledávání nových stanic je podle mě trochu odfláklý systém třídění v seznamu rádií, ale i přesto je Sure výborný program a hodnocení 80% si určitě zaslouží.

Výhody:

  • Velký počet stanic
  • Nahrávání
  • Přechody mezi stanicemi

Nevýhody:

  • Třídění v seznamu

Moje hodnocení:  80 %

Stáhnout Radio Sure z webu výrobce

Článek Internetová rádia online jednoduše - Radio Sure? byl publikován 23. června 2010 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Jindřich Pevný. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...