Tell me More - rychlá a komplexní výuka cizích jazyků na počítači

Tagy:  výuka, cizí jazyk, Tell me More, angličtina, němčina, španělština, francouzština, italština, čínština, japonština, anglina, němina, španina, franina, učení, slovní zásoba, slovníček, počítač, pc, software, nauka, výuka jazyků, jazyková škola, výuka počítač, vzdělávací programy

Sponzorované odkazy

Tell me More - rychlá a komplexní výuka cizích jazyků na počítači

Do you speak English? Sprechen sie Deutsch? Habla usted Espanol? あなたは日本? Mluvíte nějakým světovým cizím jazykem? Máte chuť a čas se ho naučit? V dnešním článku o populárních softwarech Vám přinášíme detailní pohled na velice známý počítačový program s názvem Tell me More, který slouží k výuce cizích jazyků. Díky tomuto skvělému programu máte jedinečnou příležitost se rychle a snadně naučit světově uznávaný cizí jazyk, který se Vám může v životě jednou hodit. Nyní si tento program blíže představíme a zodpovíme si pár důležitých otázek, které by Vás třeba mohli zajímat.

Charakteristika programu Tell me More ve zkratce

Tell me More je výukový počítačový program, který slouží k nastudování cizího jazyku. Tento skvělý software Vám přináší velký výběr cizích jazyků (angličtina, němčina, španělština, francoužština, italština, japonština a čínština), které se postupně můžete naučit. Základní devízou programu je tzv. komplexnost cílů, mezi které patří především porozumění, poslech, čtení, ústní a písemné vyjadřování a ústní komunikace v interakci. V následující části článku Vám přinesu pár základních informací týkající se tohoto programu. Podrobnější informace se dozvíte na oficiálních webových stránkách produktu Tell me More, které najdete na adrese Tell.cz

Čím je tento software vyjímečný? Jeho přednosti?

Vícenásobná, opakovaná a dlouhodobá využitelnost

Máte možnost využívání jedné licence softwaru na jednom počítači pro více studentů. Jejich výsledky program zaznamenává a poté vyhodnocuje odděleně. Díky neomezené platnosti licence lze program využívat k pozdějšímu opakování.

Výběr ze tří forem výuky

Máte na výběr ze tří forem výuky, které tento program nabízí (volná, řízená a dynamická výuka).

Volná výuka

Uživatel si vybírá jednotlivé činnosti podle aktuální potřeby ze seznamu, který program nabízí.

Řízená výuka

Uživatel si může vybrat cíl, kterého chce dosáhnout či časový plán, který se mu zamlouvá. Program poté zadává uživateli postupně jednotlivé činnosti, hodnotí dosažené pokroky a upozorňuje na nedostatky a chyby.

Dynamická výuka

Vaše znalosti budou průběžně vyhodnocovány a poté dle Vašich výkonů bude upravována další nabídka činností, které si pro Vás program připravil a vyhodnotil, že jsou pro Vás potřebné.

Obrázek I. Výslovnost slovíčekObrázek I. Výslovnost slovíček

Kurz probíhající v cizím jazyce

Pokročilejší uživatelé si mohou zvolit režim, kdy je celý výukový kurz veden v cizím jazyce.

Jednoduché ovládání

Ovládání produktu bylo vytvořeno a navrženo tak, aby uživatelé, respektive studující se mohli plně zaměřit na vlastní náplň učení.

Prostředí programu Tell me More

Program umožňuje, aby si uživatelé mohli jednotlivé soubory se zvukovými nahrávkami zkopírovat přímo na pevný disk a poté si jej jednoduše vypálit na přenosné médium (CD, DVD). Všechny zvukové nahrávky si můžete kdykoli přehrávat v CD přehrávači. Podobně si také můžete vytisknout jednotlivé učební látky.

Komplexnost výukových postupů

Program Tell me More využívá 37 typů výukových činností, v nichž nabízí asi 1200 různých činností pro každou úroveň zvládnutí jazyka a také doplňuje program o činnosti zaměřené na poznání a osvojení gramatických pravidel, činnosti rozvíjející slovní zásobu, činnosti zaměřené na poznání reálií a kultury dané země.

Obrázek II. Ukázka I. Kultura města SevillaObrázek II. Ukázka I. Kultura města Sevilla
Obrázek III. Ukázka II. Rozpoznávání obrázkuObrázek III. Ukázka II. Rozpoznávání obrázku

Nová technologie rozpoznávání řeči

Tento software je vybaven nejnovějšími světovými technologiemi pro rozpoznávání řeči a její aplikaci při výuce jazyků. Dále zde najdeme umělou inteligenci umožňující plánování a řízení výuky.

Obrázek IV. Ukázka I. Rozpoznávání řečiObrázek IV. Ukázka I. Rozpoznávání řeči
Obrázek V. Ukázka II. Rozpoznávání řečiObrázek V. Ukázka II. Rozpoznávání řeči

Tell me More nabízí mnoho dalších zajímavých doplňků

 • slovníček použitých slov s možnosti jednoduchého vyhledávání
 • výklad gramatiky
 • nástroj pro časování (zobrazení různých variant typů časů jednotlivých sloves)

Stupnice jazykových dovedností programu

Program Tell me More obsahuje 4 základní úrovně (anglický jazyk), respektive 3 úrovně náročnosti výuky (německý jazyk). Jednotlivé úrovně Vám zaručují příslušnou jazykovou dovednost a náročnost výuky dle Rady Evropy.

Označení jednotlivých dosažených dovedností

Úroveň Označení úrovní znalostí výuky cizích jazyků
Začátečník A1 - A2
Středně pokročilí B1
Pokročilí B2
Obchodní jazyk (britská angličtina) B2 - C1

Kompatibilita s počítačem

Tell me More není příliš hardwarově náročný. Uvedu Vám zde doporučenou konfiguraci počítače, aby se předešlo problémům s instalací a samotným během programu. Tento výjimečný výukový software běží pod operačním systémem Microsoft Windows NT4, 2000, XP, Vista a 7. Pro operační systém Microsoft Windows 2000 postačí pouze 128 bitová RAM paměť. Pro novější řady se doporučuje 256 bitová a vyšší velikost paměti RAM. Grafická karta by měla mít minimální rozlišení 1024 × 768 s 16 milióny barev. Celkový soubor zabírá přibližně 110 MB na pevném disku. Dále je potřeba mít zapojený mikrofon a reproduktory (sluchátka) pro přehrávání slovní zásoby a překlad vět.

Ocenění

Software Tell me More již získal mnoho světových ocenění.

Obrázek VI. Ocenění I.Obrázek VI. Ocenění I. Obrázek VII. Ocenění II.Obrázek VII. Ocenění II. Obrázek XII. Ocenění VII.Obrázek XII. Ocenění VII. Obrázek IX. Ocenění IV.Obrázek IX. Ocenění IV. Obrázek X. Ocenění V.Obrázek X. Ocenění V. Obrázek XI. Ocenění VI.Obrázek XI. Ocenění VI. Obrázek VIII. Ocenění III.Obrázek VIII. Ocenění III.

Kde je možné tento program zakoupit?

Tento program si můžete objednat a poté zakoupit na internetových stránkách **Tell.cz, kde kliknete na odkaz „Objednávka“ a poté se Vám zobrazí jejich aktuální nabídka. Zkušební verzi programu si můžete stáhnout na webových stránkách Edownload.cz. Přímý odkaz na stažení tohoto softwaru najdete na konci článku.

Jaká je cena produktu?

Přesný a aktuální ceník produktu Tell me More a jeho jednotlivé verze cizích jazyků najdete taktéž na webových stránkách www.tell.cz. V následující tabulce se můžete kouknout na aktuální nabídku programu a jednotlivých verzí ke dni 20.7. 2010.

Verze programu Cena v Kč / ks
Tell me More Angličtina 8.0 (sada 1 - 3) CZ 3990 Kč (včetně DPH dle aktuálního kurzu)
Tell me More Angličtina 8.0 (sada 1 - 4) CZ 4990 Kč (včetně DPH dle aktuálního kurzu)
Tell me More Kids Angličtina (sada 1 - 3) CZ 1990 Kč (včetně DPH dle aktuálního kurzu)
Tell me More Němčina 8.0 (sada 1 - 3) CZ 3990 Kč (včetně DPH dle aktuálního kurzu)
Tell me More Francouzština 8.0 (sada 1 - 3) CZ 3990 Kč (včetně DPH dle aktuálního kurzu)
Tell me More Italština 8.0 (sada 1 - 3) ANG 5890 Kč (včetně DPH dle aktuálního kurzu)
Tell me More Španělština 8.0 (sada 1 - 3) ANG 5890 Kč (včetně DPH dle aktuálního kurzu)
Tell me More Japonština 8.0 (sada 1 - 3) ANG 6890 Kč (včetně DPH dle aktuálního kurzu)
Tell me More Čínština 8.0 (sada 1 - 3) ANG 6890 Kč (včetně DPH dle aktuálního kurzu)

Legenda: CZ – české rozhraní programu, ANG – anglické rozhraní programu

Závěrem

Bohužel s tímto výjimečným výukovým softwarem nemám žádné zkušenosti, ale z různých recenzí a softwarových magazínů jsem se dozvěděl, že je tento program velice kvalitní, jednoduchý a dosti využívaný. V první fázi byl tento program převážně určen pro úplné začátečníky, kteří v životě nepřišli s žádným cizím jazykem do kontaktu. V dalších novějších verzích programu se vývojáři začali zabývat možnosti vytváření nových náročnějších úrovní znalostí cizího jazyka, které byly určeny pro pokročilejší uživatele.

Celkový dojem z tohoto výukového programu mám velice dobrý a těším se, až budu mít také možnost si tento kvalitní program vyzkoušet na vlastní kůži.

Stáhnout Tell me More z Edownload.cz

Výhody:

 • jednoduchost
 • přehlednost
 • kvalita
 • široká slovní zásoba
 • hardwarově nenáročný
 • velký výběr z cizích jazyků

Nevýhody:

 • nekompatibilita s operačními systémy Linux a Mac OS
 • vysoká cena

Moje hodnocení:  80 %

Výborný program

Článek Tell me More - rychlá a komplexní výuka cizích jazyků na počítači byl publikován 4. srpna 2010 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Zbyněk Maier. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...