Online TV - přímý přenos sportovních utkání

Tagy:  online tv, sopcast, internet, online, tv, televize, SopCast, net, www.myp2p.eu, www.atdhe.net, myp2p, atdhe, sledování TV, utkání, sport, P2P, video, sledování, koukání, přehrávání, software, program, live

Sponzorované odkazy

Online TV - přímý přenos sportovních utkání

Rádi sledujete „live“ přenosy sportovních utkání, ale bohužel nevlastníte televizi? Nabízím Vám jednoduché a přitom velmi efektivní řešení. Máte možnost výběru ze dvou způsobů, jak sledovat jednotlivé TV utkání. První možností je zakoupit si televizní kartu, kterou poté zapojíte do Vašeho počítače. Naladíte si své TV stanice a posloucháte. Další možností je jednoduše sledovat televizní přenosy prostřednictvím internetu. Pro zajímavost Vám zde uvedu pár speciálních webových stránek, kde si vyberete přenosy, které se Vám budou zamlouvat. V současnosti již většina společností zajišťuje online televizní přenos na svých internetových stránkách. V dnešním článku se také podíváme na softwary, které jsou potřebné k přehrávání jednotlivých televizních pořadů.

Dva způsoby, jak sledovat televizní vysílání

Zakoupení televizní karty

Nejprve si musíte zjistit, jakou TV kartu vlastně potřebujete. Poté si ji můžete objednat a zakoupit na nějakém internetovém obchodu. Na trhu, respektive na internetu jich najdete mnoho. Dalším důležitým krokem je nainstalování a následné nalezení svých oblíbených televizních stanic. Kvalita vysílání je zcela perfektní. Obraz je kvalitní. Bohužel i tento způsob sledování má své nevýhody. Hlavní nevýhodou televizní karty je to, že ne vždy TV stanice vysílají Vaše oblíbené pořady a přenosy, takže se vlastně na ně nemůžete koukat. Můžete si vybrat z několika různých druhů televizních karet, které jsou převážně určené pro notebooky. Pro ukázku Vám zde také uvedu televizní kartu, která se využívá na stolních počítačích.

Televizní karta určená stolním počítačům

Obrázek I. TV karta určená stolním počítačůmObrázek I. TV karta určená stolním počítačům

Televizní karty určené notebookům

Obrázek II. Typy TV karet pro notebookyObrázek II. Typy TV karet pro notebooky

Sledování na internetu

Dalším způsobem sledování „live“ přenosů je prostřednictvím internetu. Jednotlivé pořady lze přímo přehrávat na webových stránkách či přes příslušný software. Na konci článku se na nějaký takovýto program podíváme. Nyní si zde uvedeme pár zajímavých webových serverů, kde naleznete, co potřebujete a poté se jednoduše připojíte k příslušnému sportovnímu utkání. Kliknutím na tento odkaz Vás server automaticky přesune na internetovou stránku, kde již budete moci sledovat Váš přenos. Bohužel kvalita přehrávání je velice špatná a neadekvátní. Přehrávání videí je převážně závislé na rychlosti Vašeho připojení k internetu. Máte-li pomalejší připojení, obraz se Vám bude často sekat a trhat. Ale je to jediný způsob, jak sledovat přímý přenos, když ho právě nevysílají v televizi.

www.myp2p.eu

Na této webové stránce naleznete vše, co potřebujete k připojení a následnému sledování TV přenosů. V horním menu klikněte na odkaz „Live Sports“, kde se Vám poté na hlavní stránce objeví rozsáhlý seznam sportovních utkání. Seznam si můžete vyfiltrovat podle druhu sportu, o který máte zájem. Po nalezení příslušných utkání klikněte na odkaz ve tvaru „obrazovky“, který se nachází úplně vpravo. Vyskočí Vám nová stránka, kde si vyberete společnost, která tento přenos vysílá. U každé společnosti si můžete vybrat rychlost připojení k serveru a software, který potřebujete k připojení. Budete-li mít vše vybrané a rozhodnuté, jednoduše klikněte na link s názvem „Play“. Tímto Vás server automaticky odkáže na příslušnou webovou stránku, kde již budete moci sledovat Váš oblíbený pořad. Bohužel se kvalita přenosu nedá srovnávat s kvalitou obrazu na televizích. Kromě sportovních utkání si zde můžete také spustit zpravodajské a televizní pořady, které se vysílají v různých zemích světa.

Obrázek III. webový server – www.myp2p.euObrázek III. webový server – www.myp2p.eu

www.atdhe.net

Dalším adekvátním typem televizního webového serveru je Atdhe.net. Hlavní devízou tohoto serveru je sledování sportovních utkání, kterých zde najdete velice mnoho. V hlavní nabídce Vám vyskočí rozsáhlý seznam utkání všech sportovních odvětví (fotbal, hokej, tenis apod.), které se nyní vysílají. Stačí kliknout na jednotlivé odkazy a okamžitě sledujete přímý přenos. Mimo jiné zde také najdete různé zpravodajské pořady z celého světa, jakými jsou například CNN, FOX nebo BBC News atd.

Obrázek IV. webový server – www.atdhe.netObrázek IV. webový server – www.atdhe.net

Software, který slouží k přehrávání TV přenosů

SopCast

Dle mého názoru nejlepší a nejkvalitnější program, který slouží ke sledování televizních přenosů, převážně sportovních. Program si můžete jednoduše stáhnout ze serveru Edownload.cz, který nainstalujete a poté si přehrajete pořad, který budete chtít.

Obrázek V. program SopCastObrázek V. program SopCast

Návod na sledování TV přenosů za pomocí SopCastu

Rychlé internetové připojení

Minimální rychlost připojení je doporučována 512 kbps (download). Optimální rychlost je linka kolem 1 Mbitu.

Program SopCast

Tento software si stáhněte a následně nainstalujte. Po provedení všech těchto kroků si nalaďte a přehrávejte Vámi zvolené pořady.

Další potřebné doplňky určené k přehrávání

Pro sledování přenosů je nutné mít nainstalován program Windows Media Player 9 (verze 10 nebo 11), který je standardní součástí známého operačního systému Windows. Bohužel tento program podporuje pouze přehrávání videí prostřednictvím prohlížeče Internet Explorer. Chcete-li sledovat utkání přes webový prohlížeč Mozilla Firefox, stáhněte si a poté si nainstalujte plugin IE Tab a vše bude fungovat bez problému. Program SopCast také běží pod operačním systémem Linux.

Odkaz na stažení tohoto softwaru naleznete o řádek níže.

Stáhnout SopCast z Edownload.cz

Závěrem

Jelikož nevlastním televizi, zakoupil sem si televizní kartu určenou pro notebooky a nyní sleduji všechny sportovní utkání na počítači. Bohužel ne vždy jsou jednotlivá utkání vysílána v televizi a proto jsem začal využívat tyto volně dostupné webové servery ke sledování sportovních akcí. S těmito internetovými stránkami jsem velice spokojen, protože zde vždy najdu to, co potřebuji. Jedinou nevýhodou je velmi nekvalitní a špatný obraz. Díky pomalejšímu připojení se Vám bude obraz častěji sekat a trhat, což nepřidává na kvalitě a spíše Vás to bude otravovat.

Přeji Vám krásné prožité chvíle u sledování sportovních akcí pomocí programu SopCast nebo za pomocí webových stránek www.myp2p.eu a www.atdhe.net.

Článek Online TV - přímý přenos sportovních utkání byl publikován 10. srpna 2010 v 06.00 v rubrice Internet. Autorem článku je Zbyněk Maier. Pro diskusi slouží komentáře (16).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...