Windows Phone 7 - Konec Androidu?

Tagy:  WP7, WIndows Phone 7 recenze, Windows Phone 7 zde, Windows Phone 7 článek, Windows Phone 7 here, Windows Phone 7 about, zabíjak androidu, nahrazení androidu windowsem, nejlepší os na smartphonech, windows mobile 7, windows mobile, mobile 7, mobile, 7

Sponzorované odkazy

Windows Phone 7 - Konec Androidu?

Úvodem

Již příliš dlouho zaostával Microsoft za Googlem v oblasti OS smartphonů a tak není divu, že změnil svou strategii na trhu a vytvořil něco, co svět jak živ neviděl. Nový operační systém Windows Phone 7 je svou filozofií zcela unikátní a liší se tak od všech známých systémů. Zrodil se nový král všech OS nebo jde jen o další propadák ze strany Microsoftu? To a mnohem více si zodpovíme v následujícím článku.

Základní obrazovkaZákladní obrazovka

Windows Mobile

Windows mobile, který byl do nedávna základním OS Microsoftu nebyl v mnoha směrech tak úplně ideální. Ikdyž v součastnosti má velké množství uživatelů a je poměrně propracovaný, dalo by se říct, že se už nemá kudy rozvíjet. Všechny možné i nemožné aplikace již byly vytvořeny, všechny chyby vychytány a hlavní nedostatky vycházející z charekteru systému se změnit nedají.

WM nebo Android?

Na trhu smartphonů se již dlouhou dobu snaží prosadit také Google, který nabízí svůj systém Android. Ten se v mnohých ohledech liší od Windows Mobile (dále jen WM). Je mnohem plynulejší- zejména pak jeho animace. Nechybí podpora multitaskingu a spousta dalšího. Je zřejmé, že existuje dostatek lidí, kteří naopak obhajují WM, ale celosvětově se stal Android více využívanějším a plnohodnotnějším systémem.

Sekce XBOXSekce XBOX

Windows Phone 7

Microsoft se tedy pokusil změnit směr války pomocí novinky – Windows Phone 7. Vsadil tak na zcela novou filozofii systému. Vsadil na filozofii jednoduchosti, přehlednosti a rychlosti. I přes první vlnu kritiky se na povrch začínají stále více dostávat ocenění a WP7 začíná nabírat na popularitě. Nemalý vliv na to měl i fakt, že WP7 byl vydám v poměrně ranné fázi, kde ne vše fungovalo korektně a uživatelé velmi postrádali dostatek kvalitních aplikací. Postupem času ale Windows začal vydávat aktualizace a počet aplikací dostupných na marketplace začal exponenciálně růst.

Vzhled

Pracovní plocha je rozdělena do jednotlivých čtverečků, které jsou seřazeny vedle sebe. Každý čtvereček představuje jednu ze základních funkcí telefonu, například sms, volání nebo internet. Po kliknutí na jednotlivou funkci se zobrazí vše potřebné v opravdu přehledné formě. Z pracovní plochy se pouhým jedním gestem dostaneme na seznam všech nainstalovaných aplikací. Nikde nenajdeme zbytečné indikátory, ikonky, přebytečné složité nastavení různých funkcí jako je wifi. Systém vše provádí automaticky. Celý systém je tak podstatně přehlednějším a tím snažším na ovládání. Takový systém je samozřejmě díky své konstrukci mnohem rychlejší, stabilnější a šetří baterii mobilního přístroje.

Aplikace OfficeAplikace Office

Nokia

Společnost Nokia dala najevo jasný signál, co si o tomto duelu myslí. Pro své budoucí smartphony si zvolila Windows Phone 7 a tak se můžeme s Androidem na nových Nokiích rozloučit. Až v budoucnu se dozvíme, zda to byl chytrý krok k rozvoji Nokie nebo krok, který se poddají Microsoftu.

Sekce PeopleSekce People

Závěrem

Windows Phone 7 je jednoznačně přispěje k modernizaci OS na smartphonech. Microsoft zkrátka vsadil na jednoduchost a vypadá to, že se mu to pořádně vyplatilo. Uživatlé už totiž mají dost přeplácaných nepřehledných systémů a chtějí něco, s čím budou moci rychle a snadno pracovat. A nyní to mají k dispozici – je jím Windows Phone 7, který každým dnem zlepšuje svou kondici a brzy definitivně porazí zbylé OS na trhu.

Článek Windows Phone 7 - Konec Androidu? byl publikován 11. března 2011 v 00.00 v rubrice Technologie. Autorem článku je Daniel Hlas. Pro diskusi slouží komentáře (4).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...