Microsoft Windows 8 - Co nám přinese a čím nás překvapí?

Tagy:  Windows, Windows 8, Microsoft, Microsoft Windows 8, Microsoft Windows, OS, operační systém

Sponzorované odkazy

Microsoft Windows 8 - Co nám přinese a čím nás překvapí?

Uteklo spousta měsíců a na internet se oběvují stále a stále nové informace ohledne Windows 8. My Vám přinášíme hrstku novinek, které nám nový system nabídne. Co se objeví v novém system? To se dozvíte v dnešním článku. Jdeme na to.

Portable Workspace

Jednou z mnoha připravovaných novinek by měla být možnost, které využijí především podnikoví zákazníci nebo také manageři. Podle dostupných informací by tato funkčnost měla být k dispozici pouze v nejvyšších verzích Windows 8. Portable Workspace je možnost absolutní přenositelnosti pracovního prostředí. V novém nástroji zkopírujete kompletní uživatelský profil a základní systém na USB úložiště a s „flashkou“ pak budete moci přijít k jakémukoliv cizímu počítači. Podstatné je to, že se po startu Osmičky napojí na profil z USB úložiště a spustí se váš vlastní profil s kompletním nastavením. Ve zkratce se jedná o synchronizaci účtu na webu.

Push notifikace

Podle některých volně dostupných zpráv by se měl v Osmičkách objevit i systém, který znáte z mobilních telefonů (Android a další). Push notifikace jsou zprávy, které na počítač dorazí okamžitě poté, co je odešle internetový server někde na internetu. Typickým příkladem je třeba kontrola pošty. Zatímco jednoduchý klient se bude k poštovnímu serveru připojovat třeba každých deset minut a bude kontrolovat novou poštu, servery s podporou technologie push se samy ozvou a na počítač pošlou notifikaci prakticky okamžitě. Takto funguje třeba Microsoft Exchange a další systémy třeba ve spojení s Outlookem. Push notifikace ve Windows 8 by tuto techniku mohly nabídnout pro mnohem širší využití.

Cloud-computing

Dalši novinka bude ve spojení s první novinkou, ktera byla sepsána nahoře, tedy Portable Workspace. Podle webu Windows 8 Italia by měly umět nové Osmičky synchronizovat soubory s webovým diskem po vzoru Dropboxu, zvládnout by ale měly i synchronizaci nastavení aplikací a uživatelského účtu. Změny na notebooku nebo na počítači v práci by se tak mohly projevit i na identickém systému doma, což zatím žádná služba nenabízí! Samotný Live Mesh dnes umožňuje synchronizovat pouze šablony a styly z Office a oblíbené záložky z Internet Exploreru.

Hybrid Boot

Nové windowsy by měly také nabídnout mnohem rychlejší start díky novému režimu hibernace. Podle posledních novinek se zatím jen spekuluje, jak by hybridní start vlastně mohl fungovat a vypadat – pravděpodobně podobně jako při současné hibernaci, kdy se na pevný disk uloží obsah RAM.

Závěrem

Určitě se můžeme těšit na další a další novinky, které nám nový Windows 8 nabídne. Jedno víme, určitě se máme na co těšit.

Článek Microsoft Windows 8 - Co nám přinese a čím nás překvapí? byl publikován 23. srpna 2011 v 00.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Přemysl Maier. Pro diskusi slouží komentáře (5).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...