Tři největší agregátory hromadných slev na českém internetu

Tagy:  slevomat, slevy, slevín, slevin.cz, hromadné slevy, hromadné nákupy

Sponzorované odkazy

Tři největší agregátory hromadných slev na českém internetu

Portálů nabízejících hromadné slevy na různé druhy produktů se v poslední době na českém internetu vyrojilo tak velké množství, že pokud by chtěl běžný uživatel zůstat informován, tak by se buď „usurfoval“ k zbláznění, nebo by donekonečna mazal možná až stovky emailových newsletterů denně. Dnes si představíme tři weby, které spojuje jedna funkce, a to předkládání již setříděných slev ze všech možných i nemožných českých slevových portálů prostřednictvím jedné stránky, což může ušetřit značně velké množství času každému uživateli, který rád nakupuje levněji než ostatní.

Jak to vlastně funguje?

Dříve než se dostaneme k jednotlivým webům, bylo by nejspíš dobré vysvětlit na jakém principu vlastně pracují slevové portály, ze kterých tyto agregátory slevy zpracovávají. Celé „tajemství“ těchto slev je založeno na jednoduchém „ Čím víc stejných produktů nakoupíš, tím levnější každý jednotlivý kus ve výsledku vyjde.“ . Samozřejmě to funguje i z druhé strany – prodejci se při vetším množství odběru jeho produktu vyplatí jej prodávat se slevou, která velmi často dosahuje více než poloviny původní ceny zboží. Pokud se tedy sejde dostatečný počet zájemců o koupi daného zboží se slevou, je sleva aktivována a po dobu časového limitu (nejčastěji 24 hodin) je možné této slevy plně využívat a nakupovat. Platit je obvykle možné platební kartou, přes Paypal, nebo pomocí bankovního převodu.

Slevín.cz – Doporučené slevy s komentářem od „Pomíka“

První agregátor, který si dnes představíme, nás hned na úvodní stránce uvítá známou tváří Jiřího Pomeje, kterému na Slevíně familiárně přezdívají „Pomík“. Osobně nevím jestli je zrovna tento člověk nejšťastnější volbou na propagaci jakékoliv služby, ale koneckonců můj názor na české „celebrity“ není podstatou tohoto článku a proto tuto tématiku s radostí přenechám nějakému bulvárnímu plátku. Design webu není potřeba nijak zvlášť rozebírat, protože jak Slevín tak ostatní dva weby, které si dnes představíme, víceméně splňují představy o moderním webu. V horní části se nachází tzv.: featured box zobrazující vybrané nejaktuálnější a nejzajímavější slevy. Po tímto boxem nalezneme žebříček slev sestavený podle námi vybraných kritérií jako např.: nejlevnější, nejdražší, nejprodávanější a produkty či služby s největší slevou. Po kliknutí na tlačítko Přejít na slevu jsme přesměrováni na slevový portál, který danou slevu nabízí a odtud si jí také můžeme objednat. Samozřejmostí je také možnost přihlásit se k odběru emailových newsletterů nebo naopak jejich odebírání zrušit. Mimo těchto standardních funkcí nabízí Slevín i několik funkcí navíc např.: v podobě možnosti výdělku pomocí Facebooku – každý den je na profilovou zeď uživatelova účtu zaslán aktuální odkaz na slevu a za každého návštěvníka přivedeného na Slevín.cz získá uživatel 1 KČ, nebo soutěže o ceny (nedávno byla ukončena soutěž ve spoluprácí s portálem Hyperslevy.cz, ve které byl hlavní cenou mobilní telefon Nokia C1).

Slevín.cz s hlavní tváři propagace projektu Jiřím Pomeje.Slevín.cz s hlavní tváři propagace projektu Jiřím Pomeje.

Slevydnes.cz – pořád ta stejná stará dobrá písnička

Portál Slevydnes.cz se od Slevínu v podstatě skoro vůbec neliší až na to, že denně vetšinou obsahuje o něco málo více slev a chybí zde nějaké nadstandardní funkce. Největší problém podle mě představuje absence možnosti výběru lokality u slev na pobyty (jediná možnost je vyhledávání pomocí vyhledávacího pole) , což může znepříjemnit a zpomalit vyhledávání. Tomuto webu už dále není co vytknout, snad jen možnost zrušení odebírání informačních emailů, kterou jsem nikde nenalezl.

Slevydnes.cz – web, který rozhodně neurazí, ale také nenabídne nic převratného.Slevydnes.cz – web, který rozhodně neurazí, ale také nenabídne nic převratného.

Skrz naskrz hromadnými slevami aneb Skrz.cz

Skrz.cz patří dle počtu fanoušku jejich stránky na Facebooku (8000 fans), mezi velmi populární projekty českého internetu. Podobně jako ostatní dva výše zmíněné weby oplývá Skrz.cz kvalitním designem a několika kategoriemi slev. Za zmínku stojí velmi dobře vyřešené vyhledávání slev na pobyty, kdy se v bočním panelu zobrazí mapa pro výběr regionu a můžeme také zadat požadované datum a časový rozsah pobytu.

Šikovně vyřešený systém vyhledávání slev na pobyty na portálu Skrz.czŠikovně vyřešený systém vyhledávání slev na pobyty na portálu Skrz.cz

Na poli agregátorů hromadných slev se dá jen velice těžko přijít s něčím novým co by dokázalo nějak markantně ovlivnit uživatelův výběr. Všechny v tomto článku zmíněné weby se v průměru pohybují v podstatě na stejné kvalitativní úrovni a tak záleží spíše na aktuálních požadavcích uživatele, který si vybere agregátor nejvíce odpovídající jeho představám.

Článek Tři největší agregátory hromadných slev na českém internetu byl publikován 10. června 2011 v 00.00 v rubrice Internet. Autorem článku je Jindřich Pevný. Pro diskusi slouží komentáře (13).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...