Kde hledat povánoční slevy a výprodeje?

Tagy:  slevy, akce, výprodeje, povánoční, vánoční, výhodný nákup

Sponzorované odkazy

Kde hledat povánoční slevy a výprodeje?

Vánoce roku 2011 jsou neodvratně za námi. Určitě na ně máme více než dobré vzpomínky. Pro některé ale tyto svátky ještě neskončily, naopak. Někteří totiž celé toto slavnostní období čekají na povánoční výprodeje a slevy. Kde však najít informace o těchto a dalších výhodných nákupech?

Stačí otevřít oči

Vánoční výzdoba, stejně jako povánoční slevy, čekají snad na každém rohu. Stačí se projít po náměstí a sledovat výlohy obchodů. Rozhodně si všimnete nápisů výhodných cen se slevami čítající mnoho desítek procent.

Pokud doma vlastníte televizní nebo rozhlasový přijímač, ani vám by neměly informace o výhodných povánočních nákupech ujít bez všimnutí. Také jich je zde všude dostatek. Zkusili jste si například spočítat, kolik takovýchto reklam zahlédnete například při sledování čistých 60 minut?

SLEVY A AKCESLEVY A AKCE

Internet je ráj reklam

Co se týče internetu, zde je to reklamou přímo až zahlceno, samozřejmě závisí na navštíveném portálu. Pokud však vezmeme například celosvětově snad neznámější a nejoblíbenější vyhledávač Google, stačí zadat magické sousloví a vybrat si z nepřeberného množství nalezených výsledků.

povánoční výprodej – Google vyhledávánípovánoční výprodej – Google vyhledávání

Výprodeje a slevy hledejte na oblíbených místech

Aby se žádná takováto slevová nabídka neminula svým účinkem, vězte, že informace o nich nejsou nikde skryté v patičce webu apod. Vše musí být rychle přístupné a viditelné.

Těmto nabídkám se samozřejmě nevyhnuly ani tak velké portály, jako je například v České republice známý aukční portál Aukro. To nás na tyto výhodné akce může nalákat buď reklamou z titulní strany nebo jen prostě stačí zadat pojem “povánoční”. Ihned se objeví seznam mnoha desítek položek.

Aukro – povánoční akceAukro – povánoční akce

Heureka je skutečně kvalitní srovnávač a vyhledávač cen produktů snad ze všech oblastí. Zde se tedy také stačí porozhlédnout, slevy na sebe nenechají dlouho čekat.

Heureka – povánoční akceHeureka – povánoční akce

Tip: Zajímavé jsou také různé slevové akce v průběhu celého roku. Například black friday slevy mohou ponížit běžnou cenu produktů i o několik desítek procent.

Jaká jsou rizika?

Povánoční slevy ve vysokých řádech % nemusí být “slevami” v pravém slova smyslu. Člověk i v tomto období musí být více než ostražitý, přeci jen kupuje zboží od obchodníků, jejichž cílem je maximalizovat svůj zisk.

Mnohdy se tak objeví například povánoční výprodeje se zkrácenou zárukou. Proč ale? Kupujeme-li si nové zboží, zákonem stanovená záruka musí být dodržena!

Je také důležité důkladně vybírat, sleva 80% může znít více než lákavě, ale pokud je i přes to cena oněch 20% ve stejné výši, jako cena nového produktu beze slevy, tak jaký to má význam? Na člověka rozhodně psychologický, protože co je ve slevě, to prostě musí být výhodné… Hloupost!

Všeho s mírou

Mnozí lidé čekají třeba celý rok na Vánoční a povánoční slevy, díky kterým své zázemí obohatí o spoustu bytových i nebytových prvků. Všude přítomná reklama tomu navíc více než nahrává, takže proč toho všeho nevyužít?

Může se ale velice lehce stát, že člověk prostě nakoupí doslova “plné auto” věcí, které mu na jednu stranu udělají skutečně radost, obzvláště koupí-li je v povánočních slevách, ale na druhou stranu zaplní svůj dům “zbytečnostmi”, které mu mohou krátkodobě sloužit pro potěšení, ale brzy se dostanou z kurzu a stanou se přebytečné a k ničemu. Co pak? Nabídnout je někomu dalšímu, obchodní řetězec může pokračovat.

Slova na závěr…

Slevy jsou teď skutečně všude, ale člověk musí být obezřetný a všímavý. Měl by se také zamyslet nad tím, zda skutečně danou věc využije, i když je ve „slevě“. Ale nikdo neříká, že si nemůže udělat Vánoce ještě jednou, sám pro sebe, že?

Článek Kde hledat povánoční slevy a výprodeje? byl publikován 8. ledna 2012 v 00.00 v rubrice Internet. Autorem článku je . Pro diskusi slouží komentáře (3).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...