Google music: Poslech hudby zdarma na internetu

Tagy:  google music here, google music about, google music recenze, o google music, vytvořte si google music, vaše oblíbená hudba na internetu, google music, google

Google music: Poslech hudby zdarma na internetu

Nedávno jsme vás krátce informovali o nové službě google music. Jak je již patrné z názvu, tuto novinku přinesla gigantická společnost google, která v poslední chrlí jednu novinku na druhou. V tomto článku se podíváme, jakým způsobem můžete hudbu nahrávat, poslouchat a dále využívat.

Princip

Smyslem této služby je nahrání vaší oblíbené hudby na váš server google, který je propojen s vaším účtem. Jakmile vše nahrajete, můžete poslouchat hudbu odkudkoliv, kde máte připojení k internetu. To se netýká jen všech počítačů, ale také mobilů, tabletů a dalších zařízení. Názory uživatelů o potřebnosti této služby se různí. Pokud používáte pro poslech hudby pouze váš pc, tato služba je pro vás pravděpodobně zbytečná.

Prostředí

Google opět přináší přehlednost a jednoduchost, jak je tomu i u jiných jeho služeb. Jeho cílem je vytvořit přehledné uživatelstké prostředí, které bude snadno ovladatelné. To se mu vcelku vydařilo, použil jemné barvy a klasický design s menu vlevo. Hudbu lze řadit podle interpretů, alb nebo žárnů. Při nahrávání se hudba řadí automaticky podle informací, které má v sobě zapsané. Bohužel ne vždy mají skladby v sobě ty správné informace a tak může dojít k nesprávnému zařazení či vytvoření více alb bylo požadováné. V takovém případě stačí info jednotlivých písniček změnit a vše je, jak má být.

Nahrávání hudby

Před poslechem je nutností samozřejmě danou hudbu nejdříve nahrát. K tomu slouží speciální progrma, který je potřeba stáhnout a nainstalovat. Jeho prostřednictvím dále nahráváte své písničky na server. Rychlost se liší podle rychlosti vašeho internetu a kvality hudby (kb/s). Google umožňuje nahrát hudbu ve vysoké kvalitě, takže nahrání jednoho CD o velikosti dvaceti písniček se může vyšplhat až na desítky minut. Synchronizace hudby lze provádět také automaticky, pokud tak program nastavíte.

Poslech

Následný poslech již probíhá v samotném prohlížeči. Použít můžete kterýkoliv chcete, ale samozřejmě se doporučuje google chrome. V průběhu testování jsem nezaznamenal naprosto žádné sekání či lagování a tak si lze nerušeně vychutnat hudbu v plném rozsahu. V době kdy již písnička hraje lze dále plynule prohlížet zbylé alba, řadit je či hodnotit.

Dostupnost

Tato služba byla dlouhou dobu přístupná pouze pro uživatele ze spojených států, kteří prováděli beta testování. Na internetu se však objevilo množství návodů, jak tento problém obejít pomocí dočasné změny IP adresy. Ověřování místa, odkud se připojujete bylo totiž omezeno pouze na registraci. Nyní je ale služba pro již pro všecny uživatele, ale doporučuji se registrovat co nejdříve, protože nové registrace mohou být znovu zavřeny, jako tomu bývalo o google+. Google music je zatím dostupná zdarma pouze po omezenou dobu. Přesná doba není známa, stejně jako záměry googlu po jejím uplynutí. Zkrátka nám nezbývá nic jiného než počkat, co si pro nás google připraví.

Shrnutí

Google music je nová zajímavá služba, která je pro všechny zcela zdarma. Nic vám tak nebrání si ji vyzkoušet a udělat si vlastní názor. V závěrečné hodnocení musím říct, že vše běží jak má a žádné problémy se nevyskytly. Nejsem si však jistý, kolik uživatelů bude dlouze nahrávat hudbu na internet, aby ji po té mohli poslouchat z jiných míst. Mnohem rychlejší a jednodušší může být použití přenosné usb flashky, které jsou dnes již cenově víc než dostupné. Čas ukáže, zda je tato služba opravdu potřebná pro uživatele, v opačném případě můžeme od googlu zrušení této služby, stejně tak, jak to dělá u jiných svých neujatých nápadů.

Výhody:

  • Jednoduchost
  • Přehlednost
  • Rychlost

Článek Google music: Poslech hudby zdarma na internetu byl publikován 16. září 2011 v 00.00 v rubrice Internet. Autorem článku je Daniel Hlas. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...