UltraSurf – Pohodlné anonymní surfování

Tagy:  UltraSurf, Portable, anonymní surfování, bezpečnost, služba, proxy, připojení přes proxy, server, Tor, anonymizér, anonym, anonymita, internet

Sponzorované odkazy

UltraSurf – Pohodlné anonymní surfování

Říkáte si, že maskování IP adresy a kamufláž vašeho počítače na internetu je pouhou doménou nějakých hackerů či zlodějů citlivých informací? Tak vás mohu zcela vyvést z omylu, protože internetová anonymita přináší mnoho ovoce i pro běžného uživatele. V dnešním článku si ukážeme nejenom samotnou aplikaci UltraSurf, ale také výhody a nevýhody anonymního surfování.

Proč vlastně anonymně?

Anonymní surfování vás nejen chrání před všelijakými hrozbami skrytými v hlubokých vodách internetu, ale umožní vám i přístup k mnoha službám dostupným třeba jen v USA. Leckteré služby jsou v době testování přístupné jen v určitých oblastech, a tak nám Evropanům často nezbývá nic jiného, než počkat do oficiálního vydání, respektive zpřístupnění. Tato situace bohužel nastává nezřídka.

Využijeme-li služeb UltraSurf, čímž jakoby virtuálně změníme polohu počítače díky proxy serveru umístěnému právě v zahraničí, můžeme tuto službu využívat naplno, i když tam nejsme fyzicky.

V oblasti bezpečnosti přináší UltraSurf také nějaké výhody. Při surfování totiž neustále trousíme zbytky různých dat a informací o počítači, a tak je lze velmi snadno sledovat. To pak umožňuje útočníkům snáze vyhledat počítač a zasypat ho velkou spoustou spamu a nebo nasbíraná data použít k nekalým účelům. UltraSurf, nebo kterákoli jiná služba, snižuje tato rizika.

Uživatelské rozhraníUživatelské rozhraní

Ultrasurf doslova a do písmene

UltraSurf je velmi jednoduchý anonymizér. Ke svému chodu nepotřebuje instalaci, ani žádný jiný software ke svému chodu, a tak jej lze snadno přenášet na flashdisku. I jeho velikost je pozitivní, poněvadž nepřesahuje hodnotu 1,2 MB, což je při kapacitách dnešních přenosných disků zcestné řešit.

UltraSurf bohužel běží jen na platformě Windows. Uživatelské rozhraní je velmi jednoduché a přehledné. Svůj účel plní. Nevýhodou je pouze absence české lokalizace. Horní navigační panel obsahuje odkaz na oficiální web tvůrců, opětovné načtení proxy serverů, dále potom položku nastavení a nakonec také nápovědu a vypnutí aplikace. Z prostřední části je patrné, že se zabývá vlastním nastavením připojení přes proxy.

NastaveníNastavení

Jak být anonymní?

O UltraSurfu padlo mnoho informací, a tak se můžeme pustit do samotné práce programu. Před chvílí jsem se zmiňoval o položce Options, která umožňuje nastavení programu. Můžete zde najít například nastavení horkých kláves, skrytí okna aplikace či automatické kroky prováděné při ukončování UltraSurf. Program totiž umí automaticky odstranit historii prohlížení a cookies po dokončení surfování.

SurfováníSurfování

K dispozici jsou tři servery, jejich aktivita a vytížení je zobrazena v kartě Connection. Zde si také můžete prostřednictvím zaškrtávacího políčka zvolit, který ze serverů chcete použít. Nakonec stačí kliknout na tlačítko znázorněné ikonkou UltraSurf. Vzápětí jste informováni o stavu připojení a použitém portu.

Při spuštění aplikace je v pravém horním rohu zobrazen zlatý visací zámeček, který vás informuje o chodu aplikací. Vadí-li vám zobrazení tohoto zámečku, můžete jej vypnout v nabídce Options. Propojení se servery UltraSurf je samozřejmě šifrované.

UltraSurf běží…UltraSurf běží…

Závěrem

Závěrem bych chtěl říct, že UltraSurf je výbornou aplikací pro anonymní surfování po internetu. Svou práci plní skutečně dobře. Načítání webových stránek může být čas od času pomalejší v závislosti na vytížení serverů. Tyto služby jsou tedy dobré pro klasické surfování po internetu, nicméně chcete-li se dívat na seriál v HD rozlišení či hrát nějakou rychlou FPS střílečku, narazíte na nedostatky těchto služeb.

Moje hodnocení:  80 %

Výhody:

  • Ovládání
  • Portable
  • Přístup k zahraničním nelokalizovaným službám

Nevýhody:

  • Chybí lokalizace
  • Čas od času rychlost
  • Běží jen na Windows

Článek UltraSurf – Pohodlné anonymní surfování byl publikován 1. prosince 2011 v 00.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Ondřej Dostál. Pro diskusi slouží komentáře (6).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...