Programy pro anonymní surfování na internetu

Tagy:  anonymní surfování, anonymní, anonym, surfování, surfovat, internet

Sponzorované odkazy

Programy pro anonymní surfování na internetu

Nelíbí se vám, že webové stránky, které navštěvujete, o vás sbírají obrovské množství údajů? Potřebujete zakrýt svou identitu či geo. polohu? Tak neváhejte a čtěte! Dnes Vám představíme pár program na anonymitu na internetu.

Při každém svém kroku, návštěvě webu, posláním e-mailu či připojením k nějaké službě vysílá váš počítač velké množství informací, podle nichž lze uživatele nejen identifikovat, ale zajistit také celou řadu dalších .

Force-TLS

Force-TLS plugin do Firefoxu, který je adaptací utility ForceHTTPS protocol. Vynucuje si pro určité servery připojení skrze šifrované HTTPS, čímž se snaží zabránit nechtěným krádežím cookies a také napojení někoho třetího do vašeho spojení. Program běží v pozadí, takže o něm v podstatě nevíte. Opravdu oblíbený plugin.

Tor

Torum cíl je ochránit soukromí a bezpečnost uživatele interunetu. Snaží se zabránit všem sledováním komunikace v protokolu TCP. Tor pracuje na velice složitém system rozdělování a přesměrování komunikace. Pokud bychom se celý proces snažili co nejvíce zjednodušit, lze mechanismus projektu popsat tak, že Tor rozebere internetové připojení uživatele na malé části. Vše navíc probíhá v anonymitě a vzhledem k rozdělení komunikace nelze vysledovat kompletní požadavek původního počítače. Výsledek v podobě uživatelem navštívené webové stránky, textu odeslaného přes klienta či e-mailové komunikace je tak nespojitelný a nedohledatelný. Tora lze používat zcela zdarma.

CyberGhost VPN

Program pro poskytnutí vzdáleného přístupu, kterým uživatel zabezpečí své osobní údaje vůči navštěvovaným serverům na internetu. Autor tohoto program provozuje server, k němuž se šifrovaně připojíte (1024 bitovým SSL 128 bitovým AES heslem) pomocí softwarového klienta na virtuální privátní síť VPN a přes něj pak prochází další komunikace do internetu. Program se snadno ovládá a během pár kliknutí dochází k připojení. Síť serverů CyberGhost je dostatečně hustá i výkonná, také ztráta rychlosti je oproti jiným řešením výrazně menší. Program a službu lze využívat i zcela zdarma, ovšem s funkčními omezeními.

Proxy Finder

Jednoduchý nástroj, který automaticky prohledává zadané webové stránky, které nabízejí denně aktualizované seznamy volných serverů. Uživatel si tak může najít ten, který mu nejvíce vyhovuje, připojit se na něj a účinně tak zatajovat vlastní informace na cílovém serveru. Bohužel za toto používání se musí autorům platít a jen ti vědí všechny vaše informace.

Jondo

Jednoduchá utilita sloužící jako proxy nástroj pro změnu IP adresy počítače. Přes bránu vytvořenou programem tečou data šifrovaně přes skálů serverů, čímž dojde k zakrytí vaší IP adresy u konečného cílu internetové návštěvy. Program je navíc nenáročný na systémové prostředky a lze jej používat zdarma, ovšem v případě využívání externích serverů se budete moci rozhodnout, jestli i nadále nebudete platit rychlost spojení bude záviset na aktuální vytíženosti, nebo si připlatíte za premiový účet a vše pojede na maximální rychlost.

Závěrečné hodnocení

Teďka už záleží jen na Vás, který program si vyberete. Teda pokud nějaký. Určitě bych doporučoval ten, který je bezplatný a nemusíte platit Kč za přenosy aj. věcí spojené s anonymitou. Určitě doporučuji vyzkoušet některý z těchto pomůcek. Opravdu stojí za to.

Článek Programy pro anonymní surfování na internetu byl publikován 17. srpna 2011 v 00.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Přemysl Maier. Pro diskusi slouží komentáře (2).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...