ABBYY Fine Reader 11 – Inteligentní OCR software pro konverzi dokumentů

Tagy:  ABBYY Fine Reader 11, OCR, optické rozpoznání znaků, scanner, konvertování dokumentů, převést text, převést PDF, přečíst text, přepsat text

Sponzorované odkazy

ABBYY Fine Reader 11 – Inteligentní OCR software pro konverzi dokumentů

Sehnali jste si naskenované skripta, podklady k učení nebo cizí seminární práci, potřebujete ji upravit a nechcete ji přepisovat? ABBYY Fine Reader to udělá za vás!

Nejedná se však o počin, který by jakýmkoliv způsobem napomáhal k tvorbě falzifikátů, padělků apod. To v žádném případě!

Úvodem

ABBYY Fine Reader 11 je OCR software, který dokáže digitální předlohu konvertovat do souborů s možností úprav, třeba v MS Word. Fine Reader není jediným produktem společnosti ABBYY, více na domovských stránkách.

Funkce ABBY Fine Reader

Skenujeme

Po naskenování a přečkání procesu rozeznávání znaků nám program na rozpůlené obrazovce ukáže původní předlohu a výsledek převodu. To, jak bude převod kvalitní a jak hodně se bude výsledek podobat předloze, záleží na kvalitě předlohy a samozřejmě na kvalitě scanneru. Text se většinou přenese celý, jen s pár chybějícími znaménky.

S obrázky je to trochu horší, malé fotky mi neschroustal a s rozložením textu měl také menší problém – jakmile byl kus textu jen tak samovolně rozmístěný po stránce, neukázal se celý.

Naskenovaná stránka z časopisu

Z obrázku do Wordu

Absolutně bez problému. Nafocený text se bez jediného problému přenesl do upravovatelné podoby. Zachovává barvy, řezy písma a celkové formátování textu – prostě jako kdybychom text právě přepsali.

Naskenovaná fotka textu

Po naskenování se samozřejmě otevře dokument ve Wordu, upravovat ale můžeme i rovnou ve Fine Readeru, jak vidíme na obrázcích. Jsou zde nástroje na opravu chyb, změnu písma, jeho velikosti, zarovnání textu atd..

Rozpoznávání textu

Jazyk

Program na nás po celou dobu práce mluví česky, není tedy problém si všechny funkce projít a prozkoumat. Kromě češtiny disponuje program ještě asi 180 dalšími jazyky. Pro editaci rovnou v programu má pro každou řeč slovník, který samozřejmě uživatel může naplnit.

Jazyky

Složitost ovládání

V samotném Fine Readeru nám stačí dvakrát kliknout na příslušné tlačítko a počkat, až dokončí svou práci. Poté už pracujeme pouze v námi vybraném cílovém programu. Fine Reader se spolu s instalací programu samotného „nabourá“ i do samotného skeneru, stačí tedy zase kliknout na jediné tlačítko přímo uvnitř programu a skenování začne bez jakékoliv další manipulace s hardwarem.

Skenování

Cena?

Pokud ještě doufáte, že tento prográmek bude freeware, zklamu Vás. A zrovna symbolická cena to také nebude – pohybuje se totiž okolo 3 000 Kč. K dispozici je na vyzkoušení Shareware verze, která má hned dvě omezení – neuložíte si více než 50 dokumentů a to maximálně do patnácti dnů.

Závěrem

ABBYY Fine Reader 11 je jednoduchým a šikovným prográmkem, který dokáže velké věci. A stačí k tomu umět svůj rodný jazyk a klikat na myš. Pro školní a jim podobné práce je Fine Reader ideální program, rozhodně ušetří čas. Jestli ale peníze, to je otázka.

Výborný program

Výhody:

 • Česky
 • Jednoduše
 • Rychle
 • Hodně možností

Nevýhody:

 • Cena
 • Pro skenování je nutnost mít předlohu opravdu kvalitní

Sponzorované odkazy:

Článek ABBYY Fine Reader 11 – Inteligentní OCR software pro konverzi dokumentů byl publikován 10. ledna 2012 v 00.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Martin Štěpánek. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

 1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?
 2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
 3. Nejlepší souborové manažery zdarma
 4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
 5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
 6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
 7. Jak můžete zabezpečit svůj počítač nebo notebook?
 8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
 9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
 10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!