NetLimiter verze 3 - nastavte si rychlost svého připojení

Tagy:  netlimiter, net, limiter, rychlost připojení, omezení, limit, internet

Sponzorované odkazy

NetLimiter verze 3 - nastavte si rychlost svého připojení

Snad každý se snaží využít rychlost svého internetu naplno, plnou linkou. Mnohdy je ale potřeba svou rychlost připojení alespoň dočasně omezit, aby například stahování Service Packu operačního systému Windows nevytížilo celou linku rodinného domu. Stačí si tedy pořídit NetLimiter a mít plnou kontrolu nad rychlostmi svého připojení.

Představení na úvod

Program NetLimiter, o kterém bude tento dnešní článek, je programem vývojářské společnosti Locktime Software s.r.o. Je to přitom její hlavní vlajkový počin.

Software se řadí do kategorie “traffic shaping”, nebo-li “řízení provozu”. Celou svou činnost provádí pouze na softwarové bázi na klientském počítači, na kterém je nainstalovaný. Tím se liší od spousty svých “konkurentů”, nepotřebuje mít speciálně nastavený router nebo server.

Jednoduchá práce, skvělá funkčnost

Celý počin se jednoduše spouští se startem OS a zabírá málo místa v paměti, je určen pro neustály provoz. Svého uživatele rovněž nijak nevyrušuje při práci/zábavě, jen tiše pracuje.

Podíváme-li se však do něho, nabízí nám spoustu možností, kterých lze jednoduše využít. Na titulní obrazovce hned na prvním řádku vidíme aktuální přenosovou rychlost, odchozí i příchozí. Pod ní už vidíme na dalších řádcích jednotlivé adresy/názvy míst, kam jsme v daném okamžiku připojeni a jaká je přenosová rychlost rychlost do daného místa. Jde o nejdůležitější položky.

hlavní obrazovka programuhlavní obrazovka programu

Zde můžeme zatržením** položky Limit** a zapsáním hodnoty omezit rychlost pro dané místo, pro daný proces. Je to hlavní funkce celého programu NetLimiter. A funguje skutečně na výbornou!

omezení rychlosti v praxiomezení rychlosti v praxi

Grafy a statistiky jako přídavek

Rychlost toku dat není zapsána jenom číselně, ale můžeme si ji nechat zobrazovat i ve formě grafické, abychom měli představu a porovnání s dřívějšími toky. Stačí jen tuto funkci zapnout.

Statistické hodnoty jsou pro mnoho lidí směrodatné, NetLimiter ukládá hodnoty přijatých a odeslaných dat. Ty je pak možné zobrazit v rozdělení na hodiny, dny, týdny i déle. Ihned tedy vidíme, kolik MB/GB dat jsme za dané období skutečně spotřebovali.

příklad statistiky užívánípříklad statistiky užívání

Podpora a cena

Celý software v relativně nedávné době postoupil na vyšší stupeň, na verzi s pořadovým číslem 3.Tak od své předchozí verze přináší** spíše jen novinky v oblasti grafického ztvárnění a designu**. Základní principy i ovládání zůstává takřka totožné s verzi 2.x.

NetLimiter 3 je možné získat ve třech verzích/typech:

 1. Monitor – slouží jen ke sledování aktuálních přenosů dat, je zdarma
 2. Lite – má možnost limitovat konkrétní připojení
 3. Pro – nabízí funkce předchozích verzí + mnohé navíc, jako je například možnost zónových nastavení, vzdálené správy, plánovače atd.
  porovnání funkcí jednotlivých verzíporovnání funkcí jednotlivých verzí

Jednotlivé verze se liší také svou cenu. Zatímco je typ Monitor zdarma, verze Lite a Pro jsou placené. Jejich ceny navíc nebývají nejnižší.

cenové srovnánícenové srovnání

Závěrečné zhodnocení

Celý počin NetLimiter hodnotím skutečně kladně, protože nabízené funkce řízení rychlosti opravdu skvěle fungují a není jim co vytknout. Určitě je to ale dáno i tím, že v této oblasti nemá počin společnosti LockTime Software prakticky žádnou konkurenci, která by se mu vyrovnala.

Nebo snad má a já o ní nevím? Můžete to uvést do diskuze, budu jedině rád :-)

Poznámka redaktora: Pro využívání NetLimitera 3 Monitor (ZDARMA) je potřeba uskutečnit bezplatnou registraci na oficiálních stránkách (www.netlimiter.com). V registračních údajích není možné užívat české znaky, registrace se jinak neuskuteční!

MOŽNÁ ALTERNATIVA

Pokud sháníte pouze měření rychlosti objemu přenesených dat, nikoliv omezování a řízení provozu, doporučuji program NetWorx, jehož recenzi najdete ZDE

Sponzorované odkazy:

Článek NetLimiter verze 3 - nastavte si rychlost svého připojení byl publikován 14. ledna 2012 v 00.00 v rubrice Programy. Autorem článku je . Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...

Top 10

 1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
 2. Odesíláme SMS z internetu
 3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
 4. Náhradní pásky pro chytré hodinky
 5. Moderní domácnost je SMART
 6. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
 7. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
 8. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
 9. Rozzlobenimuzi.com
 10. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!