Scio testy online zdarma - kde je hledat?

Tagy:  scio test, testy online zdarma, vysoká škola, maturitní příprava, učební pomůcka, scio.cz

Sponzorované odkazy

Scio testy online zdarma - kde je hledat?

Je začátek dubna, období, kdy se mnoho žáků připravuje na takzvané „zkoušky z dospělosti“, čili maturitu, nebo s netrpělivostí čekají na závěr školního roku, kdy více, či méně úspěšně zakončí etapu základního vzdělání a uvažují o dalším studiu na střední škole, či víceletém Gymnáziu. Nejen pro ně, ale i pro jejich rodiče se dnes zaměříme na testy SCIO.

Testy SCIO všeobecně

Testy SCIO nemusím mladším ročníkům sáhodlouze představovat, těm starším se ve zkratce pokusím nastínit, oč se vlastně jedná.

scio.czscio.cz

Společnost Scio, jež se z valné části zabývá zjišťováním a hodnocením výsledků míry vzdělávání, je ryze neziskovou a státem finančně nepodporovanou organizací, působící u nás od roku 1996. V roce 1998 předložila poprvé testy studijních předpokladů jako součást přijímacích zkoušek na VŠ a roku 2000 tyto zkoušky úspěšně aplikovala v přijímacím řízení na školy střední. V dnešní době se na jimi vyhotovené srovnávací zkoušky přihlíží při přijímacím řízení na několik desítek českých fakult u nás i na Slovensku. Testy se skládají z přibližně třiceti otázek v oblasti Českého jazyka, Matematiky a obecných studijních předpokladů, neboli OSP. Každá správná odpověď je hodnocena jedním plusovým bodem a špatná 0,333 body dolů. Ze součtu dosažených bodů se posléze dle tabulky vypočítá percentil míry vašich znalostí.

SCIO ukázkový test z anatomieSCIO ukázkový test z anatomie

Jak probíhají?

Průběh testů přijímacích zkoušek se může škola od školy v několika drobnostech lišit, ale všeobecně vzato se prakticky postupuje dle daného harmonogramu.

Začátek zkoušky je většinou určen na osmou hodinu ráno, pokud není na pozvánce uvedeno jinak a před samotným započetím každého testu je zahájena patnáctiminutová instruktáž. Mezi jednotlivými testy je pak nastavena přestávka v délce taktéž patnácti minut. Veškeré otázky testu obdržíme v zapečetěné obálce a správná odpověď je vždy jen jedna z uvedených možností. První na řadu přicházejí otázky z OSP, obecných studijních předpokladů, v délce trvání vyhotovení šedesáti minut, dále matematiky v délce trvání taktéž šedesáti minut a zakončuje se otázkami z českého jazyka v délce čtyřiceti pěti minut.

OSPOSP

Co zní složitě, nemusí být složité

Chápeme, že míra nervozity je značná a s blížícím se termínem přijímacích zkoušek graduje, ale nikdy nic není tak horké, jak se uvaří, proto se pokusíme odpovědět na otázku „jak na to“.

Řešení je hned několik, ale v dnešní době, kdy světu vládne internet, se zaměříme na elektronickou cestu. Možností je nepřeberné množství. Buď si můžeme starší verze testů zakoupit, nebo se nám taktéž naskytuje možnost vyhotovit si test zdarma přímo online se stejnou kvalitou okamžitého vyhodnocení. Záleží opravdu na každém z nás.

učebnaučebna

SCIO testy online zdarma

Pokud jsme se rozhodli pro tuto variantu zkoušky testů „nanečisto“, musíme také počítat s určitými omezeními oproti testům placeným. I zde bohužel platí pravidlo, že peníze hýbou světem a nic není tak úplně zadarmo. Nevěšme však hlavu. I přes veškerá úskalí se dají na mnoha stránkách najít takzvané demo testy, které sice nejsou tak obsáhlé, jako testy skutečné a zakoupené, ale alespoň z části nám nastíní obsah otázek a míru jejich obtížnosti. I zde se dočkáme okamžitého vyhodnocení a díky opakovatelnosti si můžeme lehce opravit chyby, čímž si nejen doplníme mezery ve vzdělání, ale de facto nám pomůžou naučit se na testy pravé. Sama osobně doporučuji odkaz přímo na stránky Scio, nebo-li www.scio.cz, kde po registraci obdržíte kód přímo na vámi uvedenou emailovou adresu, jež vám umožňuje vyhotovit si jeden z kompletních testů s okamžitým výsledkem ihned a zcela zdarma. Na těchto stránkách naleznete dále možnosti navštěvování dalších vzdělávacích kurzů, či přípravných kurzů na přijímací zkoušky. Takže i pro ty, jež nanečisto neuspěli, svítá naděje, že hned nemusí zahazovat flintu do žita. Bohužel další možnost opakování původního zadaného testu či zkouška jiného testu je zde nulová. Proto při výběru oblasti pečlivě zvažujte, v které z nich nejvíce tápete.

Scio demo testScio demo test

Závěrem

Všeobecně vzato; jsou tedy online testy zdarma bezesporu nepopiratelnou úsporou nejen času, ale i našich financí, jejichž kladem je dostupnost, profesionální míra zpracování i možnost opakování a pokud tápete jen v jedné oblasti otázek přijímacího řízení, máte s nimi opravdu vyhráno. Pro ostatní z nás je to příjemná možnost, jak si vyzkoušet znalosti v oblasti, která nám činí největší starosti a navozuje noční můry. V dalším případě pak nezbyde opravdu jiná možnost, než sáhnout do peněženky a zaplatit si klidné spaní.

Výhody:

  • Dostupnost pro každého
  • Možnost opakování v demo verzi
  • Vysoká úroveň zpracování
  • Vyhotovení ihned
  • Vše zdarma

Nevýhody:

  • Pouze demo verze
  • Výběr jen jedné z oblastí
  • Nekomplexnost

Oficiální web této služby můžete navštívit na zde.

Článek Scio testy online zdarma - kde je hledat? byl publikován 27. dubna 2012 v 05.00 v rubrice Internet. Autorem článku je Kateřina Boháčová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...