Team Viewer 7 – expert přes vzdálenou plochu

Tagy:  teamviewer, team viewer, teamviewr, vzdálená plocha, vzdálená správa pc, správa počítače, oprava počítače, plocha, připojení, pomoc, návod, hack, spolupráce, nápověda

Sponzorované odkazy

Team Viewer 7 – expert přes vzdálenou plochu

Program TeamViewer není třeba sáhodlouze představovat. V současné době totiž neexistuje pro uživatele lepšího řešení vzdáleného plochy. Uživateli odpadá veškerá starost s nastavováním přesměrování a routeru, atd. Jediné, co je třeba, je znát identifikační číslo a heslo protistrany. Navíc TeamViewer nabízí široký sortiment funkcí a nástrojů pro ulehčení práce, jako například VoIP, video konverzaci, sdílení souborů, aj. Ba co více, ovládat svůj počítač na dálku lze i z mobilního telefonu.

Za programem stojí německá společnost TeamViewer GmbH. TeamViewer je pro domácí využití dostupný zcela zdarma. Za firemní nasazení zaplatíte. Úžasnou zprávou pro všechny uživatele je, že je TeamViewer kompletně lokalizován do českého jazyka.

Rozhraní aplikaceRozhraní aplikace

Existují dvě varianty aplikace. První variantou je klasická plnohodnotná aplikace vyžadující instalaci. Druhou variantou je pouze samostatný klient, který slouží k jednorázovému připojení bez nutnosti instalace. Tohoto klienta si lze navíc na oficiálních stránkách přizpůsobit k obrazu svému, tedy například k obrazu své firmy (logo, barvy, atd.).

Klíčové vlastnosti

Zásadní funkcí je vzdálené ovládání počítače. Po připojení je vzdálený počítač kompletně ve vaší moci. Práci si můžete ulehčit konverzací s uživatelem sedícím u spravovaného počítače (chat, VoIP, video-chat). Velice užitečnou funkcí je možnost restartovat počítač a následně se k němu ihned připojit bez nutnosti zásahu protistrany. TeamViewer si snadno poradí i s plochou o větším rozlišení, než jest plocha vaše. Na dálku lze toto rozlišení mimo jiné i zmenšit, pokud by vám dělala čitelnost textu problém.

Vzdálené ovládání počítače s plochou 1080p na malém notebooku včetně video chatuVzdálené ovládání počítače s plochou 1080p na malém notebooku včetně video chatu

Bezpodmínečně nesmí chybět sdílení souborů respektive odesílání souborů. Během relace si pohodlně na druhý počítač pošlete potřebné soubory. Škoda jen značně omezené rychlosti odesílání, jenž se pohybovala okolo 1Mbit/s.

Přenos souborů mezi počítačiPřenos souborů mezi počítači

Pořádání schůzek a prezentací. Výborná funkce pro skupinové řešení problémů. Uživatel, který založí schůzku (setkání, prezentaci, aj.), rozhoduje, co ostatní uživatelé uvidí/neuvidí, dočasně jim povolí vzdálený přístup, apod. To vše doprovází VoIP konverzace včetně videa.

Více k funkcím TeamVieweru si přečtěte v podrobnějším článku k páté verzi TeamVieweru.

Novinky od páté verze

Na první pohled se pro běžného uživatele se víceméně nic nezměnilo. Celé aplikaci prospěl decentní facelift. Vylepšení se dočkala bezesporu rychlost celého přenosu. Se solidním připojením lze provozovat vzdálenou plochu i na nejvyšší kvalitu relace bez citelného zpomalení odezvy. Dále přibyly například funkce zachytávání a nahrání obrazovky.

Vylepšená organizace schůzekVylepšená organizace schůzek

Velikou proměnu prodělal právě režim prezentace/schů­zek. Ke schůzkám nyní můžete pozvat další uživatele například přes email. Schůzky lze plánovat na konkrétní hodinu a den. To vše doplňuje propojení s online účtem kontaktů.

Aplikace pro mobilní telefon

TeamViewer je zdarma dostupný i jako aplikace pro mobilní telefon. Vyzkoušel jsem verzi pro Android, která je dostupná zdarma na Google Play. Z aplikace se připojíte k počítači stejně pohodlně jako z prostředí Windows. Vzhledem k datové náročnosti je vhodné použít WiFi, na níž aplikace funguje výborně. Aplikaci jsem zkoušel na Galaxy S2.

Snímky aplikace TeamViewer ze systému Android 4.0 ICSSnímky aplikace TeamViewer ze systému Android 4.0 ICS

Shrnutí na závěr

Shrneme-li všechny funkce a vlastnosti aplikace TeamViewer, ve své kategorii nemá konkurenci. Zprostředkovaný přenos je rychlý a stabilní. Nestabilní se mi jevil pouze režim schůzek, který mi párkrát havaroval. Připočteme-li k tomu všemu ještě pěkné intuitivní rozhraní kompletně lokalizované do češtiny, tak není co dodat.

 

Článek Team Viewer 7 – expert přes vzdálenou plochu byl publikován 18. dubna 2012 v 05.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Milan Herbig. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...