QR kód – co je to a jak jej využít?

Tagy:  qr kód, qr kod generator, čtečka qr kódů, tvorba qr kódu, vytvoření qr kodu, qr kódy, qr kod

Sponzorované odkazy

QR kód – co je to a jak jej využít?

Je to již 18 let, co začala Denso Wave, dceřiná společnost automobilky Toyota při výrobních procesech sledovat vozidla pomocí QR kódu. Vzhledem k potřebě vysoké rychlosti výroby a nutnosti uchovávat více dat, než tomu bylo u klasického čárového kódu, vytvořili vědci z Denso Wave dvojrozměrný kód, který byl schopen pomocí senzoru obrazu digitálně analyzovat zakódované informace a tím pádem je využívat k další práci.

QR kód v dnešní době

S postupem času však QR kód urazil dlouhou cestu od průmyslového odvětví a v dnešní době si našel uplatnění především u chytrých telefonů, s čímž souvisí jeho používání v reklamních kampaních či na baleních spotřebitelských produktů. O jeho rychlosti a funkčnosti se můžete přesvědčit i sami a to tak, že si do svého mobilního telefonu nahrajete QR čtečku a po spuštění aplikace zaberete fotoaparátem samotný kód.

Skloubení smarphonu a QR kódu je dnes velmi atraktivní

Čtečku si vybere každý

QR čteček existuje nespočet, ovšem jedna z těch nejpoužívanějších nese název NeoReader a podporuje opravdu mnoho zařízení. V AppStore naleznete také čtečku QR Reader vytvořenou přímo pro Apple zařízení. Další hojně používanou aplikací je Kaywa reader, ostatně všechny čtečky fungují na stejném principu a je jen na Vás, kterou si vyberete. Aplikace jsou dostupné zdarma a díky zvyšující se popularitě QR kódů by měly tvořit základní výbavu softwarového arzenálu každého chytrého telefonu.

QR Reader pro iPhone

A jak je to s bezpečností?

Škodlivé QR kódy v kombinaci s mobilním telefonem uživatele mohou odeslat sms, získat přístup na internet, číst kontakty, či zjistit Vaši polohu pomocí GPS. Proto je vhodné se držet pouze QR kódu, u kterých si jste jisti, že jsou legitimní a určitě se nevyplatí skenovat kódy natisknuté na obyčejném papíře a nalepené například v metru.

Vytvořte si vlastní QR kód

Chcete si vytvořit QR kód z Vámi vybraného telefonního čísla, webové adresy, nebo textu? Pokud ano, tak existuje snadný způsob, který zvládne opravdu každý. Do QR generátoru, zapíšete libovolné informace a po stisknutí tlačítka Generate je Váš QR kód na světě. Nyní jej můžete zveřejnit a kdokoliv si jej může načíst skrze čtečku. Dnes je velmi oblíbené odkazování na YouTube nebo Facebook, přes zakódovaný odkaz v QR kódu.

Sponzorované odkazy:

Článek QR kód – co je to a jak jej využít? byl publikován 30. dubna 2012 v 05.00 v rubrice Technologie. Autorem článku je Petr Pitucha. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Nejlepší souborové manažery zdarma
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. Jak můžete zabezpečit svůj počítač nebo notebook?
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!