QR kód – co je to a jak jej využít?

Tagy:  qr kód, qr kod generator, čtečka qr kódů, tvorba qr kódu, vytvoření qr kodu, qr kódy, qr kod

Sponzorované odkazy

QR kód – co je to a jak jej využít?

Je to již 18 let, co začala Denso Wave, dceřiná společnost automobilky Toyota při výrobních procesech sledovat vozidla pomocí QR kódu. Vzhledem k potřebě vysoké rychlosti výroby a nutnosti uchovávat více dat, než tomu bylo u klasického čárového kódu, vytvořili vědci z Denso Wave dvojrozměrný kód, který byl schopen pomocí senzoru obrazu digitálně analyzovat zakódované informace a tím pádem je využívat k další práci.

QR kód v dnešní době

S postupem času však QR kód urazil dlouhou cestu od průmyslového odvětví a v dnešní době si našel uplatnění především u chytrých telefonů, s čímž souvisí jeho používání v reklamních kampaních či na baleních spotřebitelských produktů. O jeho rychlosti a funkčnosti se můžete přesvědčit i sami a to tak, že si do svého mobilního telefonu nahrajete QR čtečku a po spuštění aplikace zaberete fotoaparátem samotný kód.

Skloubení smarphonu a QR kódu je dnes velmi atraktivní

Skloubení smarphonu a QR kódu je dnes velmi atraktivní

Čtečku si vybere každý

QR čteček existuje nespočet, ovšem jedna z těch nejpoužívanějších nese název NeoReader a podporuje opravdu mnoho zařízení. V AppStore naleznete také čtečku QR Reader vytvořenou přímo pro Apple zařízení. Další hojně používanou aplikací je Kaywa reader, ostatně všechny čtečky fungují na stejném principu a je jen na Vás, kterou si vyberete. Aplikace jsou dostupné zdarma a díky zvyšující se popularitě QR kódů by měly tvořit základní výbavu softwarového arzenálu každého chytrého telefonu.

QR Reader pro iPhone

QR Reader pro iPhone

A jak je to s bezpečností?

Škodlivé QR kódy v kombinaci s mobilním telefonem uživatele mohou odeslat sms, získat přístup na internet, číst kontakty, či zjistit Vaši polohu pomocí GPS. Proto je vhodné se držet pouze QR kódu, u kterých si jste jisti, že jsou legitimní a určitě se nevyplatí skenovat kódy natisknuté na obyčejném papíře a nalepené například v metru.

Vytvořte si vlastní QR kód

Chcete si vytvořit QR kód z Vámi vybraného telefonního čísla, webové adresy, nebo textu? Pokud ano, tak existuje snadný způsob, který zvládne opravdu každý. Do QR generátoru, zapíšete libovolné informace a po stisknutí tlačítka Generate je Váš QR kód na světě. Nyní jej můžete zveřejnit a kdokoliv si jej může načíst skrze čtečku. Dnes je velmi oblíbené odkazování na YouTube nebo Facebook, přes zakódovaný odkaz v QR kódu.

Sponzorované odkazy:

Článek QR kód – co je to a jak jej využít? byl publikován 30. dubna 2012 v 05.00 v rubrice Technologie. Autorem článku je Petr Pitucha. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  5. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  6. Odesíláme SMS z internetu
  7. Wikipedia online encyklopedie
  8. Rozzlobenimuzi.com
  9. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  10. Zanedbávat servis tiskáren se nevyplácí. Jak se vyhnout katastrofě?

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!