Miniaplikace na Windows 7 jsou mrtvé?

Sponzorované odkazy

Miniaplikace na Windows 7 jsou mrtvé?

Stále používáte operační systém Windows 7? Máte nainstalovány mini aplikace? Pokud ano, tak si dejte pozor, aby se přes tyto aplikace k Vám nedostal potencionální útočník a nezačal stahovat Vaše data přes různé viry a podobně nebezpečné aplikace. V tomto článku si o tomto problému malinko více řekneme a doufám, že si při výběru aplikace budete dávat pozor! Opravdu se nejedná o vtip, ani nic podobného, ale o fakt, který vyšel přímo od Microsoftu.

Jsou už mrtvé? Nadobro?

V tuto chvíli již není možné stahovat a pracovat s aplikacemi, které se běžně používaly v operačních systémech Windows 7, protože obsahovaly závažné chyby, přes které se útočníci snadno dostali do počítače a začali stahovat soukromé data. aniž byste o tom vůbec věděli. U nejnovějších verzích se tento nástroj již nenachází a tudíž byste měli být více chráněni oproti internetu.

A proč byl problém s těmito aplikacemi?

Při standardním používání těchto aplikací bylo zjištěno, že většina útočníků útočila na počítač právě přes tyto vychytávky. Díky těmto aplikacím mohli útočníci získat 100% kontrolu nad počítačem a pracovat s nim jako by jej měl fyzicky u sebe. Opravdu pokud jej máte stále v počítači, dejte si pozor, aby i ty Vaše aplikace nebyly napadeny a neslouží jako most pro potencionální útočníky. Doporučuji Vám také mít nainstalovaný antivir a začít jej aktivně využívat. Pokud ani toto v počítači nemáte, dovoluji si Vám říci, že počítač není chráněn a nedoporučuji používat soukromé data ani hesly a podobné věci.

Nachází se aplikace ve Windows 8?

Ano, v této nejnovější verzi operačního systému se nachází nespočet aplikací, které Vám pomohou přežít standardní den v práci, následně pak doma. Mezi bezplatné aplikace patří fotky, počasí, kalendář a nebo můžete využít server Windows Store, kde naleznete úplně vše, od placených po zdarma stažitelných aplikací.

Moje hodnocení

Opravu pozor, není to legrace! Bylo dokázáno, že přes tyto aplikace docházelo k aktivnímu útoku na počítače běžných uživatelů. Doporučuji provést aktualizaci operačního systému, a následně provést kontrolu počítače přes antivir. Následně by mělo být již vše v pořádku. Pokud si s tímto nevíte rady, počítač předejte servisnímu technikovi a ten provede všechny potřebné úkony!

Sponzorované odkazy:

Článek Miniaplikace na Windows 7 jsou mrtvé? byl publikován 17. září 2014 v 05.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Zbyněk Maier. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Nejlepší souborové manažery zdarma
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. Jak můžete zabezpečit svůj počítač nebo notebook?
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!