PeaZip 5.5: Tvorba archivů za pár minut

Sponzorované odkazy

PeaZip 5.5: Tvorba archivů za pár minut

Znáte program pro archivaci WinRAR? Určitě jste se s tímto programem již setkali a proto Vám v dnešní článku chci představit alternativu, která nabízí podobné vlastnosti a funkce jako zmíněný WinRAR. Jedná se o program PeaZip, který je sice méně známý, ale funkcionalitou jsou si velice podobné. Ukážeme si pár novinek, které se v této verzi nachází a co vlastně od takového programu můžete očekávat a s čím se můžete při práci setkat. K čemu vlastně slouží? Na tyto všechny otázky se budeme snažit co nejdříve odpovědět.

Co je PeaZip?

Jedná se o klasický program pro tvorbu archivů, které jsou vytvořeny jako open source, tedy můžete každý jednoduše editovat dle vlastního uvážení. A proč se vlastně soubory archivují? Hlavní důvod je snížení kapacity souborů. Archivací dochází ke snížení kapacity, tudíž máte poté na disku mnohem více místa a nemusíte mít strach, že se Vám na disk nevejde vše potřebné. A jaké jsou další důvody? Při archivaci si můžete zvolit, jaký formát vlastně zvolíte a taktéž si můžete nastavit heslo, bez kterého není možné se do souboru dostat. Aplikace umožňuje jednoduché procházení podporovaných archivů a prohlížení jejich obsahu. Zobrazené soubory lze filtrovat dle různých kritérií a program taktéž disponuje celou řadou dalších užitečných vlastností. Nabízí plnou podporu formátů jako například 7Z, RAR, TAR a nebo klasický ZIP. Podporuje také formáty ISO, ACE, ARJ, nebo linuxové formáty DEB, LZH a dalších několik formátů. Seznam podporujících formátů naleznete na oficiálních stránkách!

PeaZip 5.5

PeaZip 5.5

Proč je potřeba soubory archivovat?

Nejedná se o běžný proces, který se děje v počítači každý den. Archivace slouží k uchování dat, které jsou zabaleny do jednoho souboru, který má sníženou kapacitu, je možnost doplnit soubor o heslo a díky tomu jsou Vaše data zcela v bezpeční a bez možnosti poškození cizí osobou. Vývojáři doporučuji veškeré důležité data archivovat, aby nedošlo k napadení buďto hrozbou z internetu a nebo i manuálním poškozením.

Na závěr

Pokud se Vám z nějakého důvodu nelíbí zmíněný program WinRAR, tak bych Vám doporučoval kouknout po programu PeaZip, který nabízí dá se říci stejné vlastnosti a je kompatibilní s většinou formátů, které jsou plně spjaty s archivací souborů na pevném disku. Osobně program pro archivaci používám a musím říci, že když potřebuji nějaké důležité data uchovat v bezpeční, tak použití hesla a archívu je pro mě volba číslo jedna!

Moje hodnocení:  80 %

Dobrý freeware

Sponzorované odkazy:

Článek PeaZip 5.5: Tvorba archivů za pár minut byl publikován 7. listopadu 2014 v 05.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Zbyněk Maier. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Říjnový update Windows 10 je opět dostupný
  3. MP3s.Nadruhou.net
  4. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  5. Sledujuserialy.cz- Tuny seriálů na jednom místě!
  6. Nákup na Ebay - Návod krok za krokem
  7. Libimseti.cz
  8. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  9. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  10. CCleaner 5 - Jak vyčistit počítač snadno a rychle

Tagy

Google fotky Windows antivirus SEO MP3 pravopis seznam email email, gmail Windows 10

Doporučujeme

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Potřebujete spolehlivý ERP/CRM systém, který se přizpůsobí potřebám vaší firmy? Doporučujeme využívat moderní podnikový erp software Altus Vario.

Hledáte efektivní řešení pro zpracování mezd? Společnost Vema nabízí moderní mzdový program, který zcela naplní požadavky malých i velkých společností.

Tip na nový iPhone X se Super Retina HD displejem. Nejvýkonnější smartphone pro nejnáročnější uživatele!