PeaZip 5.5: Tvorba archivů za pár minut

Sponzorované odkazy

PeaZip 5.5: Tvorba archivů za pár minut

Znáte program pro archivaci WinRAR? Určitě jste se s tímto programem již setkali a proto Vám v dnešní článku chci představit alternativu, která nabízí podobné vlastnosti a funkce jako zmíněný WinRAR. Jedná se o program PeaZip, který je sice méně známý, ale funkcionalitou jsou si velice podobné. Ukážeme si pár novinek, které se v této verzi nachází a co vlastně od takového programu můžete očekávat a s čím se můžete při práci setkat. K čemu vlastně slouží? Na tyto všechny otázky se budeme snažit co nejdříve odpovědět.

Co je PeaZip?

Jedná se o klasický program pro tvorbu archivů, které jsou vytvořeny jako open source, tedy můžete každý jednoduše editovat dle vlastního uvážení. A proč se vlastně soubory archivují? Hlavní důvod je snížení kapacity souborů. Archivací dochází ke snížení kapacity, tudíž máte poté na disku mnohem více místa a nemusíte mít strach, že se Vám na disk nevejde vše potřebné. A jaké jsou další důvody? Při archivaci si můžete zvolit, jaký formát vlastně zvolíte a taktéž si můžete nastavit heslo, bez kterého není možné se do souboru dostat. Aplikace umožňuje jednoduché procházení podporovaných archivů a prohlížení jejich obsahu. Zobrazené soubory lze filtrovat dle různých kritérií a program taktéž disponuje celou řadou dalších užitečných vlastností. Nabízí plnou podporu formátů jako například 7Z, RAR, TAR a nebo klasický ZIP. Podporuje také formáty ISO, ACE, ARJ, nebo linuxové formáty DEB, LZH a dalších několik formátů. Seznam podporujících formátů naleznete na oficiálních stránkách!

PeaZip 5.5

Proč je potřeba soubory archivovat?

Nejedná se o běžný proces, který se děje v počítači každý den. Archivace slouží k uchování dat, které jsou zabaleny do jednoho souboru, který má sníženou kapacitu, je možnost doplnit soubor o heslo a díky tomu jsou Vaše data zcela v bezpeční a bez možnosti poškození cizí osobou. Vývojáři doporučuji veškeré důležité data archivovat, aby nedošlo k napadení buďto hrozbou z internetu a nebo i manuálním poškozením.

Na závěr

Pokud se Vám z nějakého důvodu nelíbí zmíněný program WinRAR, tak bych Vám doporučoval kouknout po programu PeaZip, který nabízí dá se říci stejné vlastnosti a je kompatibilní s většinou formátů, které jsou plně spjaty s archivací souborů na pevném disku. Osobně program pro archivaci používám a musím říci, že když potřebuji nějaké důležité data uchovat v bezpeční, tak použití hesla a archívu je pro mě volba číslo jedna!

Moje hodnocení:  80 %

Dobrý freeware

Sponzorované odkazy:

Článek PeaZip 5.5: Tvorba archivů za pár minut byl publikován 7. listopadu 2014 v 05.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Zbyněk Maier. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Nejlepší souborové manažery zdarma
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. Jak můžete zabezpečit svůj počítač nebo notebook?
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!