TOP 5 bezplatných multimediálních přehrávačů

Tagy:  audio, video, přehrávač, multimediální, TOP přehrávač, nejlepší přehrávač, TOP 5, TOP 10, BS.Player, BS Player, Daum, PotPlayer, Media Player, Home Cinema, KMPlayer, VLC Media Player

Sponzorované odkazy

TOP 5 bezplatných multimediálních přehrávačů

Na počítači sledujeme stále častěji seriály a filmy. Multimediální přehrávač Windows Media Player však ve výchozím stavu obsahuje minimum kodeků spolu s tristní podporou titulků. Důvodem je mimo jiné, že některé kodeky jsou zdarma dostupné pouze pro nekomerční přehrávače (OGG, FLAC, atd.). Zdarma dostupných alternativních přehrávačů je veliké množství a často nabízejí daleko rozšířenější funkce než výchozí přehrávač v operačním systému Windows. Zde je pět nejoblíbenějších a nejpoužívanějších multimediálních přehrávačů.

Všechny uvedené multimediální přehrávače jsou zdarma a část z nich dostupná s českou lokalizací. Bez problémů si poradí s většinou používaných kodeků, včetně přehrávání videí ve full HD rozlišení. Některé přehrávače jsou navíc dostupně i v portable verzi, takže je se svou USB klíčenou můžete brát kdekoliv.

BS.Player

V našich končinách velice oblíbený multimediální přehrávač pro platformu Microsoft Windows. Existuje i verze placená, která se od bezplatné nepatrně funkčně odlišuje. I tak bezplatná verze nabídne rozsáhlou podporu formátů, zajímavé grafické rozhraní, velmi dobrou podporu titulků, či kompletní lokalizaci do češtiny. Aplikace umožňuje bohaté nastavení nejrůznější úprav obrazu a zvuku. Při instalaci dejte pozor na volitelně instalovanou lištu do prohlížeče.

Daum PotPlayer

Nástupce velmi populárního multimediálního přehrávače KMPlayer. Za vývojem pomyslný otec KMPlayeru. Distribuován je přehrávač jak ve 32 bitové verzi, tak ve verzi 64 bitové pro operační systém Microsoft Windows. PotPlayer zahrnuje širokou podporu formátů včetně přehrávání TV. Dokáže akcelerovat video ve vysokém rozlišení pomocí grafické karty, nechybí podpora post-processingu a filtrů. Velký důraz byl kladen na rychlost a hardwarovou nenáročnost. Bohužel zcela chybí česká lokalizace.

Media Player Classic Home Cinema

Mezi komunitou uživatelů má své zastánce i odpůrce. Media Player Clasic (dále jen MPC) je velice konzervativní multimediální přehrávač. Nenechte se však odradit jeho strohým vzhledem, MPC nabízí veškeré vymoženosti moderních přehrávačů. Podporuje široké množství formátů včetně bezproblémové podpory titulků. Celý přehrávač je lokalizován do češtiny. Dostupný je jak ve verzi 32bitové, tak ve verzi 64bitové pro platformu Microsoft Windows.

The KMPlayer

Další velmi oblíbený multimediální přehrávač, o kterém již byla zmínka výše. Minimalistický, uživatelsky přívětivý a česky lokalizovaný přehrávač. Dostupný je KMPlayer pouze pro platformu Microsoft Windows. Stejně jako ostatní přehrávače si KMPlayer poradí s většinou přehrávaných formátů, nejrůznějšími filtry a post-processingem. Pozor pouze dejte při instalaci, kdy se volitelně instaluje Pandora TV a Ask Bar.

VLC Media Player

Na závěr velmi oblíbený multimediální přehrávač zejména díky kompletní české lokalizaci, snadnému ovládání a podpoře více platforem. Dostupný je jak pro Microsoft Windows a Mac, tak pro spoustu distribucí Linux. VLC Media Player přehraje nejrůznější formáty včetně přehrávání TV. S obsahem ve vysokém rozlišení si poradí akcelerace grafickou kartou. Nesmí chybět velmi dobrá podpora titulků, filtrů a post-processingu. VLC Media Player je výbornou volbou například pro sledování streamovaného obsahu (internetová TV).

 

Sponzorované odkazy:

Článek TOP 5 bezplatných multimediálních přehrávačů byl publikován 15. června 2012 v 05.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Milan Herbig. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Kam dát doma WiFi přijímač? Poradí aplikace Wifi Analyzer
  3. Odesíláme SMS z internetu
  4. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  5. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  6. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  7. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  8. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  9. Rozzlobenimuzi.com
  10. MP3s.Nadruhou.net

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!