Dálkové ovládání v dnešní době aneb Ovládáme počítač telefonem

Sponzorované odkazy

Dálkové ovládání v dnešní době aneb Ovládáme počítač telefonem

Dnes se podíváme na 3 nejlepší programy/aplikace pro ovládání počítače telefonem. Asi si říkáte, na co to budete potřebovat, máte přece myš a klávesnici, no ale zkuste si představit tuhle situaci: zapnuli jste si nějaký film a ležíte v posteli. Najednou se vám na monitoru objeví reklama a vy musíte vstát. Dále to může posloužit na různé žerty pro vaše známé. Je spoustu možností a využití a my si ukážeme ty 3 nejlepší programy se kterými to uskutečníte.

Windows Remote Service

Začneme od toho nejzákladnějšího. Program jménem Windows Remote Service je dost obsáhlý, bohužel od neustálých novinek se program stal placeným, a ve verzi (která je dostupná zdarma) máte k dispozici jen myš a klávesnici, což může stačit, ale jsou tu i lepší, když k tomu přičtu i to že pohyb myší není moc přirozený, protože trpí záseky. Na druhou stranu – připojení proběhlo rychle a bez potíží a ještě jsem byl informován o stavu připojení. Program tedy obsadil 3.místo

Windows Remote ServiceWindows Remote Service

Odkaz na oficiální web: banamalon.net

Hodnocení redakce  70 %

Remote mouse

2. místo obsadil program se jménem Remote mouse. Má krásný desing a je zdarma, takže na první pohled jasný favorit, ale zdání klame. Opět po rychlém připojení do na pc se ovládaní myší zdá velice nepřirozené, netrpí sice lagy jako u minulého programu, ale při rychlejším pohybu prstem se myš velice rychle objeví v rohu monitoru, takže pokud chcete kliknout na nějakou ikonu, tak musíte chvíli mířit (toto se dělo i při snížení citlivosti na minimum). Poté zjistíte že se program nedává zdarma jen tak… velice nepříjemné reklamy, u kterých odstranění stojí 57 Kč dokáží zkazit dojem. Nachází se zde kolonka média, která stojí také 57 Kč a odemkne vám možnosti změny hlasitosti, případně ovládání programů jako je třeba iTunes, nebo Media Player. Když to shrnu, jedná se o celkem pěkně zpracovaný program, potěší i to že si můžete změnit tapetu na Touchpadu, je ale škoda že zlobí a že musíte pohybovat prstem opravdu pomalu, ale jinak program působí velice příjemně.

Remote mouseRemote mouse

Odkaz na stažení : remotemouse.net

Hodnocení redakce  78 %

PC Remote

Jako vítěze tu máme PC Remote. O programu jsem si z počátků myslel že se jedná o naprosto základní program který toho moc nebude umět. No neměl jsem soudit knihu podle obalu. Program je teprve v beta verzi, ale i přes to dokáže nabídnout něco co málokteré programy. Začneme u myši. Poprvé jsem mám pocit jako kdybych používal pravý Touchpad, a né žádný telefon, myš se pohybuje bez sekání a velice přirozeně. Je zde možnost ovládání programů jako je třeba Spotify. To je velice skromné, ale postačí. Nachází se zde ovládání hlasitosti a případné tlačítko pro pauza/přeskočení. A jako poslední tu máme funkci Desktop. Na telefonu se vám objeví vše co je zobrazené na vašem monitoru a je možné to ovládat na dálku, tato funkce mne ohromila a hlavně kvůli této funkci je to výherce. Krásně se to využije když nejste přímo u počítače a něco vám tam vyskočí, vy si to v klidu zobrazíte na telefonu a klidně si to můžete přiblížit, něco jako program TeamViewer. Na to že je program v beta verzi vyhrál na plné čáře a je i velice dobře hodnocený na Google Play.

Funkce DesktopFunkce Desktop
PC RemotePC Remote

Odkaz na oficiální web: pcremoteserver­.com

Hodnocení redakce  98 %

Sponzorované odkazy:

Článek Dálkové ovládání v dnešní době aneb Ovládáme počítač telefonem byl publikován 2. června 2017 v 05.00 v rubrice Mobilní aplikace a Programy. Autorem článku je Vojtěch Živna. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Jak na software pro obsahový marketing
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  4. Rozzlobenimuzi.com
  5. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  6. Odesíláme SMS z internetu
  7. BlueBoard.cz - prvky zdarma
  8. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů
  9. MP3s.Nadruhou.net
  10. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!