Vodafone přebírá pobočky UPC ve střední Evropě

Sponzorované odkazy

Vodafone přebírá pobočky UPC ve střední Evropě

Ve světě velkých značek dochází k jedné z dalších transformací. Věc se má následovně…firma Vodafone, původem z Britských ostrovů. odkupuje v zemích střední Evropy (konkrétně u nás v České republice, dále pak u našich západních sousedů v Německu a posléze i v Rumunsku a Maďarsku) aktiva firmy UPC, která proslula především v oblasti digitálních kabelových televizí. Vodafone je tím pádem nejen úspěšným provozovatelem operátorského pokrytí mobilní sítě, ale významně se chystá v následující době promluvit i do poskytování služeb ohledně elektronických zařízení, které poskytují možnost sledovat televizi. Tento krok souvisí s vytvořením větší konkurenceschop­nosti s dalšími vlivnými hráči na trhu. Do nedávna se na českém trhu potýkal Vodafone se značným handicapem v podobě chudé nabídky ohledně pevného internetového připojení, takže lze očekávat konkurenční boj mezi třemi hlavními operátory u nás – O2, T-Mobile a Vodafone. Tímto faktem by se měla stát atraktivnější situace především pro kýžené zákazníky, kteří by měli dostat lákavé nabídky od operátorů, již o ně budou bojovat. Zejména T-Mobile bude tímto finančním a majetkovým transferem ohrožen.

Nerovnováha na trhu

Avšak to by mělo podle papírových předpokladů nahrávat do karet právě samotným klientům a potenciálním zákazníkům, kteří by tyto služby rádi využili. S ohledem na srovnatelné nabídky se zvýší rivalita a v ekonomické sféře propukne ve větší míře boj o zákazníky, pro které by měli být připraveny atraktivní nabídky, aby si vybrali právě daného poskytovatele. Expanze se týká souběžně i s připojením a využíváním internetových služeb. Za tímto účelem jsou připojovány další a další domácnosti vysokorychlostním internetem nejen v Česku. Samotné převedení ještě není zcela administrativně hotové, jelikož při takto rozsáhlém objemu majetku a financí je nezbytné uskutečnit patřičné bezpečnostní kroky. Tím nejvýznamnějším je prozkoumání celého transferu Evropskou komisí. Pro bližší představu se jedná o obchod v celkové hodně převyšující 18 mld eur, což se vyšplhá až na sumu 471 mld Kč. České zákazníky může na prvním pohled nechat poměrně v klidu další střet konkurentů, který se začne odehrávat v Německu mezi Vodafone a Deutsche Telekom. Na druhé straně je však nezbytné podotknout, že se situace může dotknout přilehlých středoevropských nebo dokonce východoevropských poboček.

Loga obou zúčastněných

Loga obou zúčastněných

Deutsche Telekom sice byl v minulosti ve výsostné postavení, jež v průběhu času umocňoval častým odkupováním menších konkurenčních telekomunikačních skupin, ale v nadcházející době bude zajímavé sledovat rozvoj vlivu Vodafonu. Rivalita značně sálá, jelikož samotný obchodní transfer bude pravděpodobně napadnut ze strany Deutsche Telekom, který je právoplatným vlastníkem T-Mobile a chce upozornit, že dojde k nadměrné kontrole Vodafonu na trhu. To bude mít k posouzení na stole antimonopolní úřad, který je na tyto situace zaměřen.

Pokud bude obchod definitivně uzavřen, dojde k zajímavé situaci ve srovnání s našimi východními sousedy na Slovensku, jelikož tam zůstane situace nezměněná a zákazníci zůstanou u UPC. Tudíž budou k dispozici rozdílné nabídky pro české a slovenské uživatele.

Sponzorované odkazy:

Článek Vodafone přebírá pobočky UPC ve střední Evropě byl publikován 28. května 2018 v 05.00 v rubrice Internet. Autorem článku je Jiří Hájek. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Říjnový update Windows 10 je opět dostupný
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. MP3s.Nadruhou.net
  4. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  5. Ztrátová a bezeztrátová komprese: Znáte rozdíl?
  6. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  7. Notepad++ – vynikající textový editor
  8. Jak správně psát email - zásady a chyby
  9. DVD Shrink
  10. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma

Tagy

Google fotky Windows antivirus SEO MP3 pravopis seznam email email, gmail Windows 10

Doporučujeme

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Potřebujete spolehlivý ERP/CRM systém, který se přizpůsobí potřebám vaší firmy? Doporučujeme využívat moderní podnikový erp software Altus Vario.

Hledáte efektivní řešení pro zpracování mezd? Společnost Vema nabízí moderní mzdový program, který zcela naplní požadavky malých i velkých společností.

Tip na nový iPhone Xs se Super Retina displejem. Nejvýkonnější smartphone pro nejnáročnější uživatele!