Jaký je dnes Chrome OS a pro koho se hodí?

Jaký je dnes Chrome OS a pro koho se hodí?

Chrome OS je operační systém, který již získal značnou oblibu v mnoha zemích světa. I na území České republiky jsou dnes notebooky s Chrome OS v nabídce obchodníků. Mnoho z nás ale zatím neví, co lze od tzv. chomebooků očekávat.

Chrome OS nevyžaduje výkonný hardware

Chrome OS je relativně hardwarově nenáročný a výborně optimalizovaný, dokáže tedy skvěle pracovat i na slabších strojích. I tak ale nabízí skvělé funkce. Koneckonců právě pro bezproblémový provoz bez zbytečných výdajů si chromebooky oblíbili studenti v USA. Navíc v případě, kdy se pro Chrome OS rozhodneme, nemusíme hned kupovat nový chromebook. Můžeme ho nainstalovat i na náš starší notebook. Skvělou službu nám Chrome OS prokáže zejména na pomalejším stroji.

Jaké jsou další výhody Chrome OS?

Jakmile si nainstalujeme Chrome OS, nemusíme se bát virů a malwaru. Zvýší se tak bezpečnost při používání PC. Zejména uživatelé nejrůznějších služeb společnosti Google ocení, že v Chrome OS lze snadno přepínat uživatele právě podle existujících Google účtů. Navíc je umožněno i spuštění OS Linux.

Jaké má Chrome OS nevýhody?

Pro mnohé uživatele muže být problém, že v Chrome OS není možné spustit aplikace s příponou .exe. Na druhou stranu je ale k dispozici dostatek programů, které na běžnou práci většině z nás bohatě stačí. Musíme také počítat s tím, že bez internetu se s OS Chrome neobejdeme. Pokud nemáme dostatečný datový objem u mobilního tarifu, rozhodně nebude ideálním řešením na chatu.

Kdo Chrome OS opravdu ocení?

Notebooky s operačním systémem Chrome jsou skvělou volbou pro ty, kdo používají počítač zejména k práci, ke studiu nebo k surfování. Hry si v Chrome OS nezahrajeme, stejně tak můžeme zapomenout na další aplikace. Na druhou stranu je ale Chrome OS ideální pro studenty, na vyřizování korespondence, psaní článků i vědeckých prací. Stačí vybrat si ten nejlepší chromebook. Snížit jeho cenu nám pomůže sleva na alza.cz.

Článek Jaký je dnes Chrome OS a pro koho se hodí? byl publikován 27. února 2020 v 22.45 v rubrice Technologie. Autorem článku je Redakce. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Nejlepší souborové manažery zdarma
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. Jak můžete zabezpečit svůj počítač nebo notebook?
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!