Ares

Tagy:  P2P, stahování, download, Ares.cz

Sponzorované odkazy

Ares

Už nějakou dobu jsme si nezrecenzovali zase nějakého fajnového p2p klienta. Dnešním článkem to napravíme a rozebere si open source aplikaci Ares, která slouží ke stahování ze stejnojmenné p2p sítě.

Instalace

Dva megabajty velký instalační balíček vám rozhodně díru v přenesených datech neudělá, přesto i v takto malém balení nabízí poměrně hodně muziky. Instalační proces nabídne klasický IQ test, ve kterém stačí klikat pokaždé na Next a neuděláte špatně. Po skončení instalace se Ares automaticky spustí.

Ares (https://www.swmag.cz)

Ovládání a interface

Pokud máte rádi černou barvu, můžete jásat. Grafický kabátek se nese právě v duchu této barvy a zvlášť s Windows Vista je to přímo symbiotické spojení. Také se zde projevuje moderní zakulacování rohů oken a tlačítek na minimalizaci, maximalizaci a zavření aplikace.

Ovládací prvky jsou v horní části programu tvořeny sedmi tlačítky – Internet, Knihovna, Přehrávač, Hledání, Přenos, Chat a Ovládací panel (jak vidno, program je česky). Uprostřed hlavního okna se zobrazují veškeré informace podle toho, které z ovládacích tlačítek je právě aktivní. Úplně dole jsou základní tlačítka pro ovládání integrovaného přehrávače. Celkově hodnotím design pozitivně a i na slabších strojích se vše zobrazuje velmi svižně.

Jdeme stahovat!

Ares (https://www.swmag.cz)

Jak už bylo zmíněno výše, program využívá na stahování vlastní p2p síť s názvem Ares. V mnoha jiných řešeních je třeba nastavovat spoustu parametrů, ať od banalit jakými jsou nick, email, tak i třeba poměrně náročná nastavení ohledně portů, proxy, firewallu, atd. Takovéto operace se programu Ares netýkají. Stačí nastavit přezdívku, popřípadě zvolit jestli jste nebo nejste za firewallem a můžete začít vyhledávat soubory. Hledání je řešeno jednoduše a elegantně. Napíšete název souboru, který byste rádi a popřípadě zvolíte, jestli jde o hudbu/video/pro­gram, aj. Když máte štěstí, soubor je nalezen a dvojklikem ho přidáte mezi stahované. Divíte se, že jsem se nezmínil o tom, kolik je třeba sdílet MB/GB, aby jste mohli stahovat? Vůbec nic! Ares nevyžaduje po uživatelích sdílet ani megabajt a přitom nejste nijak při stahování limitováni. Ale na druhou stranu je tak méně zdrojů, od kterých lze stahovat.

Ares (https://www.swmag.cz)

Kromě samotného stahování je zde integrován i přehrávač multimediálních souborů, takže si můžete čekání na dososání souborů zpříjemnit oblíbenou hudbou nebo internetovým rádiem. Pokud není na hudbu chuť, není problém využít služeb integrovaného chatu. Ten nabízí spoustu místností k pobavení a příjemnému popovídání. Také prohlížení internetových stránek obstará Ares ze svého okna, ale kvůli využívání Internet Explorer pro jejich zobrazení mi zrovna nesedl. Žádné další výrazné vlastnosti Ares nenabízí a řadí se tak do řady spíše méně vybavených p2p klientů.

Klady

Maličký
Rychlý
Není potřeba sdílet ani bit
V češtině
Zdarma

Zápory

Málo možností nastavení
Méně zdrojů od kterých lze stahovat

Hodnocení programu: 84%

Ares freeware ke stažení zde:
Ares download

Sponzorované odkazy:

Článek Ares byl publikován 29. prosince 2007 v 20.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Miroslav Mlejnek (Ryan). Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Kam dát doma WiFi přijímač? Poradí aplikace Wifi Analyzer
  3. Odesíláme SMS z internetu
  4. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  5. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  6. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  7. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  8. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  9. Rozzlobenimuzi.com
  10. MP3s.Nadruhou.net

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!