Xbox Series X a PlayStation 5 jsou herní konzole, které vás nadchnou svými parametry

Xbox Series X a PlayStation 5 jsou herní konzole, které vás nadchnou svými parametry

Současný trh s herními konzolemi je poměrně rozmanitý, přičemž hlavními hráči jsou Microsoft a Sony. Xbox Series X a PlayStation 5 jsou aktuální novinky, které si vás podmaní svými parametry. V následujících řádcích se na nadcházející generace herních konzolí podíváme podrobněji, abyste si udělali představu o tom, co od nich můžete očekávat.

Novinky pro hráčeNovinky pro hráče

Xbox Series X se dostane do prodeje už 10. listopadu, ovšem na PlayStation 5 si budete muset ještě počkat. Sice jsou spuštěné předobjednávky, nicméně na tuzemský trh dorazí až během února příštího roku.

Technické specifikace

Pokud jde o procesor, Xbox Series X ho má o něco silnější než PlayStation 5, ale je nepravděpodobné, že by to mělo nějaký výrazný dopad na herní zážitek. Taktovací frekvence procesoru u Xbox Series X je 3,8 GHz, zatímco u modelu PlayStation 5 se jedná o 3,5 GHz. Co se týče grafiky, tak i v této oblasti vyniká herní konzole od Microsoftu.

PlayStation 5 se zase vyznačuje papírově lepší architekturou GPU, která by se mohla promítnout do lepšího grafického výkonu. Jak však všechny uvedené parametry ovlivní vizuální zážitek, se teprve dozvíme z prvních uživatelských recenzí, na které se netrpělivě čeká.

Dále Xbox Series X disponuje interním úložištěm o velikosti 1 TB. PlayStation 5 má úložiště o něco nižší, a to 825 GB. V obou případech se jedná o rychlé SSD disky. Nemusíte se však bát, že byste museli bojovat s nedostatkem mís­ta.

Jak si předobjednat herní konzoli?

Spousta prodejců spustila předobjednávky. Stačí si tedy předobjednat například na stránce Okay.cz, kde je v nabídce i osekaná verze PlayStation 5 Digital Edition bez optické mechaniky. Jakmile se dostanou konzole do prodeje, máte jistotu, že je dostanete, protože už máte objednávku vytvořenou. Jen počkáte na doručení.

Článek Xbox Series X a PlayStation 5 jsou herní konzole, které vás nadchnou svými parametry byl publikován 14. října 2020 v 00.00 v rubrice PR články. Autorem článku je Petra Havlíková. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Jak na software pro obsahový marketing
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  4. Rozzlobenimuzi.com
  5. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  6. Odesíláme SMS z internetu
  7. BlueBoard.cz - prvky zdarma
  8. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů
  9. MP3s.Nadruhou.net
  10. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!