Xbox Series X a PlayStation 5 jsou herní konzole, které vás nadchnou svými parametry

Xbox Series X a PlayStation 5 jsou herní konzole, které vás nadchnou svými parametry

Současný trh s herními konzolemi je poměrně rozmanitý, přičemž hlavními hráči jsou Microsoft a Sony. Xbox Series X a PlayStation 5 jsou aktuální novinky, které si vás podmaní svými parametry. V následujících řádcích se na nadcházející generace herních konzolí podíváme podrobněji, abyste si udělali představu o tom, co od nich můžete očekávat.

Novinky pro hráče

Xbox Series X se dostane do prodeje už 10. listopadu, ovšem na PlayStation 5 si budete muset ještě počkat. Sice jsou spuštěné předobjednávky, nicméně na tuzemský trh dorazí až během února příštího roku.

Technické specifikace

Pokud jde o procesor, Xbox Series X ho má o něco silnější než PlayStation 5, ale je nepravděpodobné, že by to mělo nějaký výrazný dopad na herní zážitek. Taktovací frekvence procesoru u Xbox Series X je 3,8 GHz, zatímco u modelu PlayStation 5 se jedná o 3,5 GHz. Co se týče grafiky, tak i v této oblasti vyniká herní konzole od Microsoftu.

PlayStation 5 se zase vyznačuje papírově lepší architekturou GPU, která by se mohla promítnout do lepšího grafického výkonu. Jak však všechny uvedené parametry ovlivní vizuální zážitek, se teprve dozvíme z prvních uživatelských recenzí, na které se netrpělivě čeká.

Dále Xbox Series X disponuje interním úložištěm o velikosti 1 TB. PlayStation 5 má úložiště o něco nižší, a to 825 GB. V obou případech se jedná o rychlé SSD disky. Nemusíte se však bát, že byste museli bojovat s nedostatkem mís­ta.

Jak si předobjednat herní konzoli?

Spousta prodejců spustila předobjednávky. Stačí si tedy předobjednat například na stránce Okay.cz, kde je v nabídce i osekaná verze PlayStation 5 Digital Edition bez optické mechaniky. Jakmile se dostanou konzole do prodeje, máte jistotu, že je dostanete, protože už máte objednávku vytvořenou. Jen počkáte na doručení.

Článek Xbox Series X a PlayStation 5 jsou herní konzole, které vás nadchnou svými parametry byl publikován 14. října 2020 v 00.00 v rubrice PR články. Autorem článku je Petra Havlíková. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  4. Wikipedia online encyklopedie
  5. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  6. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů
  7. Rozzlobenimuzi.com
  8. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  9. Internetová stránka Navratdoreality.cz
  10. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!