Jak vyřešit elektronické volby statutárních orgánů?

Jak vyřešit elektronické volby statutárních orgánů?

Do online světa se v posledních měsících přesunulo snad všechno včetně volby statutárních orgánů. Pro události tohoto typu je však třeba mít dostatečně zabezpečený systém, aby bylo online hlasování skutečně tajné a nenapadnutelné. V Česku se k tomu využívá online aplikace pro volby gReception VOTING – HLASOVÁNÍ.

Elektronické volby statutárních orgánůElektronické volby statutárních orgánů

Už mnoho let přes ni volí například Česká lékařská společnost Jana Evangelisty Purkyně a několik dalších odborných společností. Nyní se pomalu přidávají i menší firmy, které v době covidové potkala online volba představenstva. Hlasovat mohou z pohodlí domova či pracovny.

Korespondenční volby by byly daleko dražší a složitější

Valné hromady, sjezdy a konference. Tohle všechno se muselo přesunout do online prostoru. Jak ale naložit s volbami? Korespondenční cesta by byla drahá kvůli poštovnému a tisku, ale hlavně náročná. Online hlasování je daleko snazší, přímočařejší a také rychlejší.

Vše je dokonale technicky zabezpečené, do tajné volby nemůže nikdo nahlédnout, systém je bezpečný a zcela uzavřený. K dispozici je kromě tajné volby i režim veřejné volby. Samozřejmě se dá nastavit omezení počtu kandidátů, váhy hlasů, kvórum podle stanov a mnoho dalšího.

Elektronické volby výboru, představenstva nebo předsedy jsou technicky jednoduché

Máte strach, že ne všichni voliči se zvládnou popasovat s online systémem? Tyto obavy jsou zcela liché. Online volba předsedy nebo představenstva je velmi snadná. E-mailem přijdou přihlašovací údaje (login a jedinečné heslo), které stačí zadat do systému. Pak už se volič dostane přímo k hlasování, ať už jde o online volby rady, komise, předsedy, představenstva apod. Zaškrtne, koho volí, volbu uloží a to je všechno. Vše je intuitivní, a kdyby byl přece jenom nějaký problém, je možné kontaktovat lidskou podporu.

Tajná volba představenstva nebo jiného orgánu může být spuštěna automaticky v daném termínu nebo manuálně. Spustit ji můžete sami, případně se o to může postarat administrátor gReception. Řešení gReception Voting je technicky jednoduché, a hlavně spolehlivé.

Článek Jak vyřešit elektronické volby statutárních orgánů? byl publikován 2. března 2021 v 00.00 v rubrice Technologie. Autorem článku je Petra Havlíková. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Jak na software pro obsahový marketing
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  4. Rozzlobenimuzi.com
  5. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. Odesíláme SMS z internetu
  8. MP3s.Nadruhou.net
  9. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  10. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!