Co je identity management a jak firmě ušetří čas?

Co je identity management a jak firmě ušetří čas?

Identity management by se dal do češtiny přeložit jako správa identit a přístupu. V angličtině se často označuje jako IAM (identity and access management). Je to jeden z klasických firemních procesů, který usnadňuje správu digitálních identit. Stará se tedy o elektronickou reprezentaci osob či objektů v IT – pomáhá zajišťovat, kdo má kam přístup, přiděluje uživatelům správný SW atd.


Pro identity management jsou klíčové následující komponenty:

 • jak jsou v systému identifikováni jednotlivci,
 • jak jsou identifikovány role a jakým způsobem se jednotlivcům přiřazují,
 • přiřazování úrovní přístupu daným jednotlivcům či skupinám,
 • ochrana citlivých dat v systému a celkové zabezpečení.

Díky dobrému systému pro správu identit získá firma o všem tomto dokonalý přístup a řadu činností (např. založení účtu a nastavení práv) automatizuje.

Proč je identity management tak důležitý?

V každé firmě je třeba chránit její zdroje a informace. Ty by se mohly dostat do špatných rukou třeba vlivem manuální chyby – při přidělování uživatelských oprávnění. Už tohle je tedy dobrý důvod začít se zajímat, co je identity management , a nějaký takový systém si ve firmě nasadit.

Kromě toho vám identity management dává možnost kontroly nad tím, co se v podnikové IT síti děje. A pozor, rozhodně nejde o něco, čím by se měly zabývat pouze velké firmy. Automatizace správy identit a evidence operací nad účty je důležitá pro společnost libovolné velikosti.

Hlavní výhody identity managementu

Stále si nejste jistí, proč byste do něčeho takového měli investovat další čas a peníze? Důvod je jasný: Ve finále ten čas a peníze totiž uspoříte!

Všichni uživatelé firemní IT sítě budou řádně ověřeni a získají odpovídající práva. Firma bude mít kontrolu nad přístupem uživatelů, sníží se riziko úniku interních dat. Nemusíte ručně přidělovat práva či software každému zaměstnanci. Splníte GDPR a další nařízení, protože bude snadné prokázat, že se o citlivé informace dobře staráte a nemá k nim přístup každý.

Ještě váháte? Podívejte se, jak na výběr identity manageru a změňte fungování IT infrastruktury ve vaší firmě ještě dnes.

Článek Co je identity management a jak firmě ušetří čas? byl publikován 16. března 2021 v 21.30 v rubrice Technologie. Autorem článku je Petra Havlíková. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

 1. Jak na software pro obsahový marketing
 2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
 3. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
 4. Rozzlobenimuzi.com
 5. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
 6. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
 7. Odesíláme SMS z internetu
 8. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
 9. MP3s.Nadruhou.net
 10. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!