PDFCreator

Tagy:  pdf, dokumenty, kancelář, pdf creator

Sponzorované odkazy

PDFCreator

PDF. Tento formát získává stále na oblíbenosti a málokteré listiny a dokumenty které se povalují na internetu by byly zhotovené v jiném formátu (snad kromě klasických .doc dokumentů). V čem spočívá výhoda pédéefek a jak snadno převádět dokumenty do tohoto formátu?

Co je vlastně to PDFko?

PDFCreator (https://www.swmag.cz)

Na toto nám skvěle poslouží otevřená encyklopedie Wikipedia, ze které si vypůjčím následující definici formátu PDF: PDF (zkratka anglického názvu Portable Document Format – Formát pro přenositelné dokumenty) je souborový formát vyvinutý firmou Adobe pro ukládání dokumentů nezávisle na softwaru i hardwaru, na kterém byly pořízeny. Soubor typu PDF může obsahovat text i obrázky, přičemž tento formát zajišťuje, že se libovolný dokument na všech zařízeních zobrazí stejně. Pro tento formát existují volně dostupné prohlížeče pro mnoho platforem, nejznámějším je oficiální prohlížeč mateřské firmy Adobe – Adobe Reader.

PDFCreator (https://www.swmag.cz)

Výhoda takového dokumentu je tedy naprosto zřejmá – spustíte ho na jakékoliv platformě a vždy bude vypadat stejně dobře. Co má ale dělat uživatel, který vlastní maximálně Microsoft Office a vůbec nic netuší o konvertování dokumentů do formátu PDF? Tak nejen pro začátečníky, ale pro všechny, kteří neradi za software platí, ale potřebují efektivní převod máme řešení. Jmenuje se PDFCreator.

PDFCreator

PDFCreator (https://www.swmag.cz)

PDFCreator je open source řešením pro převod dokumentů do oblíbeného formátu PDF. Pokud se rozhodnete program vyzkoušet, připravte se na stažení 15 MB dat, po čemž následuje instalace. Naštěstí v ní nejsou žádné špeky a vše probíhá korektně. Během instalačního procesu můžete zvolit buď standardní, nebo síťovou instalaci a povolit nebo zakázat doinstalování PDFCreator toolbaru, který je jako jeden z mála opravdu užitečný. Po instalaci je vše připraveno k použití, a pokud si stáhnete z webu výrobce i českou lokalizaci, zvládne ovládat program i naprostý začátečník.

PDFCreator (https://www.swmag.cz)

Jestliže se nejprve soustředíme na grafickou stránku produktu, tak toho k povídání příliš mnoho nebude. Vše se odehrává v jediném okně, do kterého se vkládají soubory k převodu. Nechybí pruh ikon symbolizující základní možné operace a nahoře máme klasická rolovací menu. Nic převratného.

Samotný převod dokumentu je otázkou několika vteřin. Vše funguje tak, že program si do systému importuje virtuální tiskárnu, na kterou poté přicházejí vybrané dokumenty, obrázky, atd. V programu nechybí výběr fontu, velikosti textu, komprese, šifrování a spousty dalších nastavení. Lehce jsem se bál, že si PDFCreator neporadí korektně s českými fonty a česky psaným textem obecně, ale naštěstí jsem se mýlil a byl jsem kvalitou převodu velmi mile překvapen. Výše jsem se zmínil o užitečnosti toolbaru. Ten funguje tak, že umí převádět text/obrázky přímo z internetu, čímž šetří nejen váš čas.

PDFCreator (https://www.swmag.cz)

Plusy

Zdarma
V češtině
Rychlý a kvalitní převod

Mínusy

Grafická stránka programu není zrovna atraktivní
Pro někoho málo intuitivní ovládání

Resumé

PDFCreator je mezi open source/freeware programy tohoto typu jedničkou a pro většinu uživatelů jsou jeho možnosti dostatečné. Rozhodně tento program vyzkoušejte, neboť jeho možnosti skutečně oceníte.

Hodnocení programu: 86%

PDFCreator download freeware zde:
PDFCreator download

Sponzorované odkazy:

Článek PDFCreator byl publikován 16. února 2008 v 23.00 v rubrice Internet. Autorem článku je Miroslav Mlejnek (Ryan). Pro diskusi slouží komentáře (3).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Katastrální mapy online
  3. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  4. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
  5. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  8. MP3s.Nadruhou.net
  9. Smajlíci
  10. iVysílání – online televizní archiv České televize

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na neodolatelně tenký Apple iPad Air. Skvělý tablet pro nejnáročnější uživatele!