Záloha kontaktů z telefonu - Neztraťte telefonní čísla!

Sponzorované odkazy

Záloha kontaktů z telefonu - Neztraťte telefonní čísla!

Řešíte přenos kontaktů z jednoho mobilního telefonu na druhý? Raději byste zálohovali své kontakty pro případ nouze a nevíte si rady? V článku níže se dozvíte, jaké jsou možnosti zálohy telefonů, především záloha kontaktů a sms. Zlaté pravidlo zní: „Zálohovat, zálohovat a zálohovat“.

Záloha v telefonu

Nejprve se podíváme na zálohu kontaktů a jiných věcí v telefonu. Kontakty lze zálohovat do cloudu nebo na uložiště, třeba na Vaši microSD kartu.

Android

Účet Google

Pro největší zastoupení operačního systému Android v České republice se budeme zabývat převážně zálohou kontaktů na Androidu. Nejsnadnější formou zálohy kontaktů je přímo zabudovaná funkce v Androidu, která synchronizuje Vaše kontakty se servry Googlu. Tato záloha není pro všechny uživatele, neboť třeba nemusíte Googlu a cloudu důvěřovat.

K této záloze je potřeba účet Google. Pravděpodobně ho již máte, pokud máte Android, ale dá se kdykoliv založit a přihlásit se v telefonu. Chtěl bych upozornit, že názvy jednotlivých aplikací a položek nastavení se mohou lišit telefon od telefonu, proto vždy hledejte adekvátní podobný výraz. S přihlášeným účtem v telefonu stačí nyní jít do aplikace Kontakty a zde v nastavení vybrat položku kopírovat kontakty. Zobrazí se možnosti, odkud chcete kontakty kopírovat (Telefon, SIM). Vybereme například telefon, a pak zvolíme náš účet Google. V případě SIM je to stejné, nebo obdobné. U některých zařízení musíte zvolit jinou cestu. Na začátku vyberete importovat ze SIM a následně zvolíte možnost účet Google.

Export a import kontaktů

Pokud se rozhodnete pro tuto funkci zálohování, doporučuji v nastavení telefonuúčty a synchronizaceúčet Google nastavit automatickou zálohu kontaktů, aby se mobil o vše postaral sám při sebemenší změně v kontaktech. Své kontakty naleznte na adrese contacts.google­.com, kde si je pak můžete i zkontrolovat.

Pozor také na to, kam ukládáte nově zvolený kontakt. Můžete ho ukládat rovnou do účtu Googlu. Pokud ho vkládáte třeba do telefonu, udělejte import i na SIM, ať jej máte vždy i tady..

Offline záloha

Další možnost zálohy je vytvoření souboru s kontakty, který můžete nakopírovat na své uložiště (microSD, PC, Google Drive, Dropbox aj.). Nemusíte tedy svěřovat své kontakty Google a obecně do cloudu, ale nechat si je u sebe.

Postup je podobný jako výše. Opět zvolíme Kontakty a otevřeme nastavení. Vybereme Exportovat do paměti zařízení a zdroj exportu, například SIM. Vygeneruje se Vám soubor, který můžete uchovat třeba na domácím uložišti.

V neposlední řadě je dobrá obyčejná záloha kontaktů na SIM kartu z telefonu či opačně. V aplikaci Kontakty jděte do nastavení a zvolte zobrazit kontakty. Koukněte, kde máte své kontakty na lidi uloženy. Pokud jsou třeba jen v telefonu, nebo na SIM, tak stačí zvolit opět zvolit Importovat a následně Importovat z telefonu/SIM do SIM/telefonu.

Aplikace

Na zálohu nejen kontaktů slouží i různé aplikace. Například Helium, který zálohuje i data aplikací bez potřeby práv root. S právy root je alternativou třeba Titanium Backup.

Windows phone 10

Vlastníte-li telefon s mobilními Windows, tak je praxe prakticky stejná. Kontakty se zálohují na účet Microsoftu a to automaticky. Musíte mít opět propojený účet Microsoft a Váš telefon.

Záloha kontaktů na Windows Phone

Na zálohu kontaktů i sms se třeba hodí aplikace contacts+message backup. Nainstalujete, otevřete aplikace, pak už jen stačí označit backup a vybrat požadované položky zálohy a potvrdit. V případě obnovení zvolte tlačítko restore a vyberte zálohu.

iOS

U systému iOS je opět na Vás, jestli svěříte data na účet Applu do svého iCloudu nebo se spokojíte s offline verzí pomocí iTunes.

Záloha na iCloud je jednoduchá. Stačí jít do nastavení, zvolit iCloud a zálohu. Následně stačí* zapnout zálohu* a klepnout na tlačítko zálohovat.

V případě iTunes to není o nic složitější. Pouze připojte zařízení k počítači a v iTunes zvolit položku Soubor → zařízení → přenést nákupy ze zařízení. Stačí nechat proces doběhnout a je vše hotovo

Počítač

Pro počítač existují mnohé aplikace usnadňující práci s telefon a zálohou. Jedná se například o Samsung Kies, SnapPea, zmiňovaný* iTunes* nebo mocný MobilEdit, který je ale placený. Všechny dokáží zálohovat Vaše kontakty a sms. Ovšem dokáží se postarat i ve více ohledech o Váš telefon (přenos souborů, správa aplikací a kontaktů… ). A nezapomeňte, že zlaté pravidlo zní: „Zálohovat, zálohovat a zálohovat“.

Sponzorované odkazy:

Článek Záloha kontaktů z telefonu - Neztraťte telefonní čísla! byl publikován 16. května 2016 v 05.00 v rubrice Návody a Mobilní aplikace. Autorem článku je Marek Frick. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Nejlepší souborové manažery zdarma
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. Jak můžete zabezpečit svůj počítač nebo notebook?
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!