TuneUp Utilities 2008

Tagy:  TuneUp Utilities 2008, Tune Up, TuneUp Utilities 2008 čeština

Sponzorované odkazy

TuneUp Utilities 2008

Kdo z nás by nechtÄ›l mít neustále rychlý počítač jako první den po reinstalaci operačního systému. Stovky utilit slibují takovéto zázraky, ale jen pár z nich je tak kvalitních a seriózních, Ã…¾e se k takovémuto nedostiÃ…¾nému snu alespoÃ…ˆ pÃ…™ibliÃ…¾ují. NÄ›kdy více, nÄ›kdy ménÄ›. TuneUp Utilities 2008 jsou právÄ› sbírkou takovýchto utilit. Mají co nabídnout a vyplatí se tisícikorunová investice?

TuneUp Utilities 2008 (https://www.swmag.cz)

Pokud se rozhodnete program vyzkouÃ…¡et, pÃ…™ipravte se na staÃ…¾ení 14 megabajtového instalačního balíčku. BÄ›hem instalace vás neotká Ã…¾ÃƒÃ‚¡dná zákeÃ…™nost a vÃ…¡e rychle spÄ›je do zdárného konce. TuneUp Utilities 2008 pracují na systémech rodiny Windows od verze 2000 aÃ…¾ po nejnovÄ›jÃ…¡ÃƒÃ‚­ Windows Vista. OsobnÄ› jsem testoval program jak na Windows XP SP2, tak na Windows Vista a nikde s programem nenastaly problémy.

TuneUp Utilities 2008 (https://www.swmag.cz)

JestliÃ…¾e jste milovníky modré barvy a zakulacených rohÃ…¯, tak se sÃ…¾ijete s programem bÄ›hem pár sekund. PrávÄ› modrá barva pÃ…™evládá a vÃ…¡echno je modernÄ› zakulaceno. OsobnÄ› zrovna takovéto kosmetické vylepÃ…¡ení nemusím, ale tady jde čistÄ› o subjektivní dojem. DÃ…¯leÃ…¾itÄ›jÃ…¡ÃƒÃ‚­ je, Ã…¾e vÃ…¡e se krásnÄ› sviÃ…¾nÄ› hýbe a pÃ…™ekreslování nabídek probíhá okamÃ…¾itÄ›. Vzhled tedy hodnotit nebudu, neboÃ…Â¥ tady opravdu záleÃ…¾ÃƒÃ‚­ na osobních preferencích.

TuneUp Utilities 2008 (https://www.swmag.cz)

A teď uÃ…¾ k tomu nejhlavnÄ›jÃ…¡ÃƒÃ‚­mu – samotným utilitám. Program je rozdÄ›luje na 6 základních sekcí: Increase performance (navýšení výkonu), Free up disc space (vyčistÄ›ní disku), Maintain Windows (plánovač úloh), Solve problems (diagnostika a Ã…™eÃ…¡ení problémÃ…¯), Customize Windows (vizuální hrátky s Windows) a nakonec Additional tools (co se jinam neveÃ…¡lo). Pod kaÃ…¾dou z kategorií se skrývá nÄ›kolik nástrojÃ…¯, které bychom sice mohli zdlouhavÄ› jeden po druhém rozebírat, ale spíše si jen vyjmenujeme ty nejdÃ…¯leÃ…¾itÄ›jÃ…¡ÃƒÃ‚­.

TuneUp Utilities 2008 (https://www.swmag.cz)

Sekce Increase performance je zaměÃ…™ena čistÄ› na zvýšení výkonu počítače. Tomu mají pomoci nástroje na defragmentaci disku, vypnutí nepotÃ…™ebných poloÃ…¾ek po spuÃ…¡tÄ›ní, system optimizer (optimalizuje chod systému a internetového pÃ…™ipojení), defragmentátor a čistič registru a posledním je optimalizátor pamÄ›ti RAM. Nutno Ã…™ÃƒƒÃ‚­ci, Ã…¾e vÃ…¡echny tyto nástroje pracují tak jak mají a mírné zlepÃ…¡ení je znát (coÃ…¾ ale závisí i na konfiguraci PC a jeho stavu).

TuneUp Utilities 2008 (https://www.swmag.cz)

Free up disc space slibuje zvýšení volného místa na pevných discích a dosahuje toho mazáním nepotÃ…™ebných souborÃ…¯ a také umoÃ…¾Ã…ˆuje odstranit program Windows Messenger. Doporučuji provádÄ›t mazání pravidelnÄ›.

Maintain Windows je jednoduchý plánovač a tzv. TuneUp 1-Click Maintenance. Tato funkce slouÃ…¾ÃƒÃ‚­ ke komplexnímu úklidu jediným kliknutím na stejnojmennou ikonku. SamozÃ…™ejmÄ› mÃ…¯Ã…¾ete upravit, které utility se mají tohoto úklidu zúčastnit a které vynecháte. Poté jiÃ…¾ stačí pouze nastavit den a hodinu a dále se o Ãºklid starat netÃ…™eba.

TuneUp Utilities 2008 (https://www.swmag.cz)

Solve problems je jednou z nejzajímavÄ›jÃ…¡ÃƒÃ‚­ch částí programu. Obsahuje 3 utility, z nichÃ…¾ jedna je podobná utilitÄ› scandisc kterou znáte z Windows, druhá opravuje rÃ…¯zné nesrovnalosti v operačním systému (nezobrazující se ikony, nefunkční Windows update, atd.) a poslední utilita slouÃ…¾ÃƒÃ‚­ jako záchranář jiÃ…¾ smazaných souborÃ…¯, ovÃ…¡em jeho síla je prÃ…¯mÄ›rná a nenajde rozhodnÄ› vÃ…¡echno. NicménÄ› celkovÄ› jde o sluÃ…¡né nástroje.

TuneUp Utilities 2008 (https://www.swmag.cz)

Pokud jste hračičkové a neustále musíte vzhled Windows vylepÃ…¡ovat, tak je potom poloÃ…¾ka Customize Windows pro vás jako stvoÃ…™ená. Naleznete tu vÃ…¡e, co se týká stylÃ…¯, písem, ikon, sloÃ…¾ekâ€Ã‚¦ Také mÃ…¯Ã…¾ete mÄ›nit boot screen, pÃ…™ihlaÃ…¡ovací obrazovku, atd. Mimochodem na domovské stránce programu je ke staÃ…¾ení velké mnoÃ…¾ství nejrÃ…¯znÄ›jÃ…¡ÃƒÃ‚­ch screenÃ…¯ a stylÃ…¯ zdarma.

TuneUp Utilities 2008 (https://www.swmag.cz)

Additional tools pÃ…™ijdou vhod rozhodnÄ› často. Skrývá se tu totiÃ…¾ Ã…¡ikovný manaÃ…¾er běÃ…¾ÃƒÃ‚­cích procesÃ…¯, editor registru, skartovač, systémový informátor a utilitka na pohodlné odinstalovávání programÃ…¯.

Tak a to je vÃ…¡eâ€Ã‚¦ Má takovýto program smysl? RozhodnÄ› ano, i kdyÃ…¾ určitÄ› ne pro kaÃ…¾dého. Absence čeÃ…¡tiny bude pro mnoho lidí (kteÃ…™ÃƒƒÃ‚­ si nestáhnou neoficiální) problém. PÃ…™ÃƒƒÃ‚­nos programu vidím hlavnÄ› v tom, Ã…¾e ménÄ› zkuÃ…¡ení uÃ…¾ivatelé nepotÃ…™ebují specializované nástroje a mají tu vÃ…¡echno v jednom úhledném balíčku, který výbornÄ› zvládá základní úkony. Pokročilí sáhnou po nástrojích, které jim poskytnou více moÃ…¾ností, coÃ…¾ začátečník neocení. PrávÄ› pro takové je program TuneUp Utilities 2008 skvÄ›lým pomocníkem.

Hodnocení programu: 87%

TuneUp Utilities 2008 shareware ke staÃ…¾ení zde:
TuneUp Utilities 2008 download

Koupit TuneUp Utilities 2008 – komplexní úklid a zvýšení výkonu vaÃ…¡eho počítače 

Sponzorované odkazy:

Článek TuneUp Utilities 2008 byl publikován 24. února 2008 v 23.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Miroslav Mlejnek (Ryan). Pro diskusi slouží komentáře (5).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  5. Internetová stránka Navratdoreality.cz
  6. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  7. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  8. Rozzlobenimuzi.com
  9. Odesíláme SMS z internetu
  10. MP3s.Nadruhou.net

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!