Platí to Kvído

Tagy:  Platí to Kvído, volání zdarma, bezplatné volání, Telefonica O2, O2, mobilní telefon

Sponzorované odkazy

Platí to Kvído

Jistě jste už v rádiu, nebo v televizi viděli reklamu na zdánlivě bezplatné volání. Princip má být takový, že po vyslechnutí krátké reklamní zprávy můžete hovořit bezplatně s dalším účastníkem. O co vlastně jde, jak to funguje, a kdo to provozuje se dočtete v tomto článku.

Základní podmínky

V prvé řadě musíme napsat, že pokud nepatříte mezi klienty Telefónica O2 máte smůlu. Tuto službu provozuje pouze tento mobilní operátor, zákazníci jiných si tak musejí nechat zajít chuť. Na internetové stránce Platitokvido.cz se zaregistrujete (registrace není nutná, ale zvyšuje se počet hovorů zdarma a poskytují se různé další výhody) a poté již probíhá volání takto: vytočíte 829 829 829. zadáte číslo toho, koho chcete volat, vyslechnete si reklamní upoutávku a voláte minutu zdarma. Přesně patnáct sekund před naplněním jedné minuty hovoru vás upozorní krátký zvukový signál.

Čas a omezení

Služby můžete využít desetkrát týdně, pokud se registrujete, počet volání se zvyšuje na dvacet za týden. Bohužel přes tuto službu není možné volat do zahraničí, ani si nezavoláte z telefonní budky. Jak již bylo zmíněno, využít této služby můžou jen zákaznici O2, ti ale mohou telefonovat do sítí jiných mobilních operátorů. Služba Platí to Kvido je zdarma, nemusíte ani podepisovat smlouvy a neplatítě žádné navyšující poplatky.

Sponzoři

Možná vás v rámci celé služby napadne, že reklamní spot pro vás vůbec nemusí být určen, nebo vás nezajímá. Pokud se však zaregistrujete, máte na výběr obor reklamy, kterého se bude reklamní upoutávka na začátku hovoru týkat. Na výběr je celkem dvanáct oborů reklamní činnosti, od Cestování, až po Finance. V případě volání na 829 829 829 si také můžete vyžádat spojení přímo na „sponzora“, který se daným oborem reklamy zajímá. Pokud o to máte zájem, můžete si nechat zaslat reklamní textovou zprávu, například s novinkou firmy, atd.

S Kvídem, nebo bez Kvída?

Platí to Kvído je docela dobré řešení, pokud voláte často, avšak krátké hovory. V tom případě se jistě Kvído hodí, avšak pokud jste například manažer velké firmy a telefonování je pro vás dením chlebem, Platí to Kvido nevyužijete. Dokonce, pokud nestihnete hovor do minuty ukončit, sám se přeruší. Jestli tedy voláte často a krátce Kvído má pro vás smysl, jinak je služba celkem zbytečná.

Platí to Kvído

Článek Platí to Kvído byl publikován 6. července 2008 v 07.00 v rubrice Technologie. Autorem článku je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (13).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...