Nejlepší souborové manažery zdarma

Tagy:  souborový správce, souborový manažer, commander, FreeCommander, Unreal Commander, Double Commander, Total Commander, free, zdarma

Sponzorované odkazy

Nejlepší souborové manažery zdarma

Microsoft za dlouhá léta vývoje operačního systému Windows nedokázal přinést uživatelům správce souborů s pokročilými vlastnostmi a snadným ovládáním a přizpůsobením zároveň. Spousta uživatelů zkrátka vyžaduje například dvouoknové rozložení, pohodlné klávesové zkratky, snadné FTP, aj. Za tímto účelem vznikly pokročilé souborové manažery, například oblíbený komerční Total Commander. Za kvalitní souborové správce však není nutné utrácet peníze, existují rovněž kvalitní bezplatné alternativy, které nahradí práci v průzkumníku.

Vybrali jsme pro vás tři nejoblíbenější a nejpoužívanější bezplatné souborové správce. Všechny jsou lokalizovány do českého jazyka.

FreeCommander

Pravděpodobně nejznámější a nejpoužívanější zástupce bezplatných souborových manažerů. Od instalace je program v češtině. Nabízí vcelku podrobné nastavení a možnosti přizpůsobení včetně nástrojových lišt a barev.

Funkčně oproti komerční konkurenci rozhodně nezahálí. Dokáže rozdělovat soubory, komprimovat/de­komprimovat, poradí si s náhledem obrázků, MD5 součty, atd. Nechybí možnost nastavit označování souborů do NC stylu (podobně jako Total Commander). Krom procházení diskových jednotek lze procházet i zařízení v lokální síti, či se připojit k FTP. Více informací se dozvíte z našeho staršího článku o FreeCommanderu.

Unreal Commander

Unreal Commander je velice často na diskusních fórech zmiňován jako alternativa za velice populární komerční Total Commander. Program není dodáván s českou lokalizací, avšak lze ji stáhnout z oficiálních stránek aplikace.

Možnosti nastavení a přizpůsobení jsou dostačující, je-li třeba vůbec něco nastavovat. Výčet funkcí je uspokojivý. Program si poradí s kompresí/de­kompresí, kontrolními součty, synchronizací složek, hromadným přejmenováním, aj. Podobnost s Total Commanderem se nezapře. Označování souborů, lišta s disky, či připojení k FTP jsou velmi povědomé. Potěší rovněž podpora pluginů z Total Commanderu. Program poněkud hyzdí jen nástrojová lišta. Více informací se dozvíte z našeho staršího článku o Unreal Commanderu.

Double Commander

Do třetice další česky lokalizovaný povedený souborový správce. Opensourcový Double Commander existuje jak pro Windows, tak pro Linux. Česká lokalizace je zahrnuta přímo v programu. Double Commander si poradí s kompresí/de­kompresí archivů, kontrolními součty, rozdělováním, spojováním a porovnáváním souborů, hromadným přejmenováním, FTP připojením, prohlížením sítě, atd.

Možnosti nastavení Double Commanderu jsou uspokojivé. Nastavit lze mimo jiné označování souborů pravým tlačítkem (NC styl). Nástrojová lišta obsahuje tlačítka jen pro základní operace. Double Commander rovněž podporuje pluginy z Total Commanderu.

Sponzorované odkazy:

Článek Nejlepší souborové manažery zdarma byl publikován 22. listopadu 2012 v 05.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Milan Herbig. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  3. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  4. Domácí skupina - Sdílení dat mezi počítači nejenom po WiFi routeru
  5. Kam s fotkami z dovolené - Výběr nejlepších úložišť
  6. FreeFileSync 7.9 – Aktuální data na všech discích
  7. Kaspersky Internet Security 2017 - ochrání ruský bohatýr?
  8. Internet Explorer je out - A co konkurence v rychlostním testu?
  9. Je možné si zdarma zrychlit počítač? Otestovali jsme to za vás!
  10. Daemon Tools aneb Potřebujeme ještě virtuální mechaniky?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!