Active Pixels

Tagy:  počítačová grafika, bitmapové editory, Acitve Pixels, Photoshop, grafický editor, grafika, fotky

Sponzorované odkazy

Active Pixels

Active Pixels je jeden z novějších grafických editorů a prohlížečů, který, jak se dozvíte v článku dokáže směle konkurovat i jiným, známějším bitmapovým editorům.

Instalace a první spuštění

Instalace programu je velmi jednoduchá, skrývá však jedno drobnější úskalí. Není zatrhnuta možnost vytvoření ikony na ploše. Pokud se vám tedy nechce proklikávat vždy celé Start menu pro spuštění aplikace, možnost vytvoření ikony zatrhněte. Po spuštění Active Pixels budete příjemně překvapeni hned první věcí, tou je průvodce, který vám umožní ihned zvolit vaši práci, například otevřít obrázek, popřípadě vytvořit nový obrázek, ale můžete také prostudovat nápovědu.

nápověda Acitve Pixelsnápověda Acitve Pixels

Editační okna

Při editaci obrázku vám pomáhají menší editační okna, každé má svůj specifický účel, ale pokud některé okno s nastaveními nevyužíváte, není nic snazšího než jej zavřít a vybrat si místo něj z nabídky jiné. Bohužel tyto okna jsou relativně malá a nápisy v nich ještě menší, při prvním spuštění se na uživatele „vyvalí“ těchto oken zhruba pět, takže chvilku trvá, než se v programu zorientujete. Pravděpodobně nejvíce budete využívat Panel nástrojů, který se podobá Malování ve Windows, respektive obsahuje takřka totožné funkce. Pro efektivnější a detailnější práci s obrázkem využijete spíše zmiňovaná editační okna.

Grafické formáty

Jak již bylo zmíněno, velkým kladem Active Pixels je podpora mnoha různých grafických formátů. Obyčejnému uživateli však postačí několik nejznámějších a nejpoužívanějších obrázkových formátů.Program také dovede některé formáty mezi sebou převádět. Tvořit tak můžete i vícevrstvé obrázky a ty posléze upravovat například ve Photoshopu. Grafických formátů, které Active Pixels podporuje je okolo stovky.

náhled fotografie Active Pixelsnáhled fotografie Active Pixels

Album zajímavých fotografií

Mne osobně velmi zaujala funkce „Notes“. V této složce si můžete ukládat ty povedenější fotografie a poté si je upravovat. Seznam fotografii lze upravovat, přidávat k němu nové složky, nebo je mazat. V základní verzi programu je k dispozici několik fotek, se kterými může uživatel zkoušet funkce a možnosti programu.

Kvalitní editor zdarma

Active Pixels je velmi dobrým řešením pro uživatele, kteří nepotřebují složité nastavování a detailní úpravy fotografie, ale ocení spíše rychlou práci s fotografiemi bez složitých voleb. Jedinou věcí, kterou by šlo programu vytknout by byla jistá nepřehlednost a počáteční složitost, která je způsobena hlavně neexistencí české lokalizace, takže pravděpodobně některé slova budete muset luštit s pomocí slovníku. Jednoznačným kladem je pak možnost stáhnout si program zdarma.

Hodnocení: 90%

Oficiální stránky výrobce

Active Pixels ke stažení zde:
Active Pixels download

Článek Active Pixels byl publikován 18. července 2008 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...